רעננה

אכזבת הפעילים במטה של ברוידא: "לא לזה התכוונו"

מכתב שנשלח לראש העיר ע"י פעילים במטה ושני חברי רשימתו על אכזבה מהתנהלותו, מעורר סערה. האכזבה היא ממנויים שהעניק לרשימות אחרות, והתעלם מחברי סיעתו. חבר המועצה, רחמים שלום, שחתום על המכתב, חזר בו וטען שהיטעו אותו. ברוידא בתגובה: "שבעה חודשים אחרי הבחירות לעירייה, ומבחינתי אין יותר התחשבנות ויריבות פוליטית"

זאב גולדשמיט 22/07/2019
רחמים שלום עם ראש העיר חיים ברידא
צילום: זאב גולדשמיט

לא שקט במטה של חיים ברוידא. פעילים במטה שלו וחברים ברשימתו שלחו אליו ביום ראשון האחרון מכתב אישי שהוגדר כהבעת מחאה, על מה שהם מכנים "אכזבה מהתנהלותו".

הפעילים הביעו תרעומת על כך, שכדי להשיג קואליציה רחבה , ראש העיר מינה לתפקידים בכירים בעירייה ולפרקי זמן קצרים אנשים מרשימות מתחרות, שבמערכת הבחירות האחרונה, כך לטענתם, "הכפישו ולעגו ליכולת הניהול שלו, כפי שמתועד ברשתות החברתיות...".

מדובר במינוי של ארבעה חברי מועצת עיר בחלוקה לא שווה לתפקיד סגן ראש עיר שלא בשכר. לטענתם, עד שסגן ראש עיר יטביע את חותמו בתפקיד, הוא יצטרך לפנות את מקומו לבא בתור וכך הלאה. "זו אובדן דרך וחוסר משילות. זו לא לטובת העיר" ציינו במכתבם.

 הפעילים הביעו במכתב תרעומת על שראש העיר מתעלם מהם,  לא מתייעץ איתם, ומאז הבחרו לא כינס את חברי הסיעה ולו פעם אחת. לטענתם, שום שיקול זר לא עומד מאחורי המכתב, שחתום על ידם. "נשקול את המשך דרכנו" כתבו לו.

בסיום המכתב ציינו הפעילים: "הרצון לניהול טוב וראוי של עיר, והרצון לתרום, אינם עולים בקנה אחד עם ההתנהלות שלך, לא לזה התכוונו, טעינו, מותר להודות".

על המכתב לברוידא חתומים גם שני חברים ברשימתו, חברי מועצת העיר אנה פוזמנטיר ורחמים שלום. נודע כי הפעילים התכנסו בסוף השבוע כדי להגיע לנוסח מוסכם של המכתב, אבל בתום לב המכתב נחשף באחת הרשתות החברתיות, ומהר מאוד הוסר. רחמים שלום הודיע שהוא מתנער מהמכתב וטוען שהוא הוטעה, בעוד פעילה אחרת הבהירה ששמה שורבב ללא הסכמתה. חברים אחרים שחתומים על המכתב בחרו שלא להתראיין.

מטעם ראש העיר חיים ברוידא, נמסר בתגובה: "הצהרתי לפני הבחירות על התנהלות פוליטית נקייה. ממעמד של ראש עיר, אני מחויב לה עוד יותר. שיקולים אישיים לא יהוו פרמטר בהחלטות שאינן טובת הכלל, רק טובת הציבור לנגד עיני. שבעה חודשים אחרי הבחירות לעירייה ומבחינתי אין יותר התחשבנות ויריבות פוליטית. כבר בנאום הניצחון הספונטני בליל הבחירות, הדגשתי שמבחינתי תמה המערכה. אני מושיט יד חמה ל"יריביי" הפוליטיים עד לאותם רגעים. מבחינתי, כל מי שמוכן לתת מעצמו למען קידומה של רעננה, הוא בן ברית. אין זה משנה לאיזו מפלגה משתייך או השתייך בעבר.

החשיבה המנחה אותי היא מתן שירות מיטבי לכל פלחי האוכלוסייה ברעננה. ישנם אתגרים רבים וחשובים, וכולנו צריכים להתגייס בעת הזאת למען טובת העיר".

מטעם חבר המועצה רחמים שלום נמסר: "בעניין המכתב, הוטעיתי ולא הייתה זו כוונתי כלל וכלל. נהפוך הוא,  אני מעריך ומכבד את ראש העיר, מוקיר את עשייתו בחודשים האחרונים למען תושבי רעננה. אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא ובתיאום. טוב היה לו המכתב האמור כלל לא היה בא אל העולם. אני מחזק את ראש העיר ומגבה אותו".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 01/12/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
משאירים את הפלאפון בתיק
"חברים ביער"
ריבועי בראוניז פרלינה
הכניסה לרחוב חברון. שני תמרורים מטעים
תמרורים סותרים ברחוב חברון בהרצליה
קק״ל אומרת תודה לכבאים
קק״ל אומרת תודה לכבאים
החלה להתאמן
סופגניות במילוי וניל
נזק כבד בשריפה בדירה בהוד השרון