רעננה

חשש לניגוד עיניינים במועצת עיריית רעננה

אילן כהן צפוי להתמנות לתפקיד יו"ר ועדת רישוי עסקים , אחיו מיקי כהן, הוא יועץ בטיחות ומתוקף תפקידו מלווה בעלי עסקים בדרך לקבלת רישיון. אילן כהן בתגובה: "אין ניגוד עניינים, אבל אם יהיה דיון בעסק שאחי קשור אליו, אצא מהישיבה"

זאב גולדשמיט 24/07/2019
אילן כהן , חשש לניגוד עיניינים
צילום: פרטי

מועצת העיר רעננה עומדים לאשר הערב (רביעי , 24.7.19)  חילופי גברי בוועדות עירוניות, לנוכח פרישתו של אלי אלוש לאופוזיציה. אחד המינויים הצפויים שהוא של יו"ר רשימת הליכוד וחבר המועצה, אילן כהן, לתפקיד יו"ר ועדת רישוי עסקים, תפקיד שעד כה אויש ע"י אלוש.

בימים האחרונים נשמעו חששות במועצה לניגוד עניינים, לכאורה, במינוי של אילן כהן, שכן אחיו, מיקי כהן, הוא יועץ בטיחות ומתוקף תפקידו מלווה בעלי עסקים בדרך לקבלת רישיון. ברמה העקרונית, מחלקת רישוי עסקים פועלת באופן עצמאי ועל פניו ליו"ר הוועדה אין אחריות ישירה להענקת רשיונות לעסקים, אבל יש כאלה הסבורים שיכולה להיות לו השפעה. אחד מחבר מועצה הבהיר שאילן כהן איש ראוי, אבל כדי למנוע רינונים של ניגוד עניינים, לכאורה, עדיף לו שימונה לתפקיד אחר".

מיקי כהן מסר בתגובה: "אין לי קשר עם הוועדה ולא עם יו"ר הועדה. לי יש עסק עם האדריכל, שמקבל ממני תכנית, והוא מגיש את הבקשה. לא הייתי בקשר עבודה גם עם היו"ר הקודם, אלוש. אני צמוד לחוק, ואין לי שום צורך בקיצורי דרך. אין לי עניין בזה, אני מגיש תכנית למזמין הבקשה, וההתנהלות עוברת דרכו".

אילן כהן הגיב: "זה בולשיט. אחי מיקי פנסיונר של הצבא ומתפקד כיועץ בטיחות. אני בקושי יודע מה הוא עושה, לא מתעניין בעבודתו ואנחנו מדברים אולי פעם בשבועיים. שאלו אותי לגבי ניגוד עניינים, ואמרתי שאין ניגוד עניינים , אבל אם יהיה דיון בעסק שאחי קשור אליו, אני אצא מהישיבה. כמה דיונים כאלה יהיו בשנה? תהיה בטוח שגם עוזי וגם אני עושים ועשינו ביושר ועל פי חוק כל דבר למען התושבים".

מעיריית רעננה טרם נמסרה תגובה. 


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלימות בכביש
מקדמים תזונה בריאה
תושבת כפס השתתפה בטקס במעמד האפיפיור
מכפ"ס לטקס במעמד האפיפיור
המרכז להתחדשות עירונית בשכונה ג' יוצא לדרך
מתחם מגורים בצפון החדש של רעננה
פרץ בוני הנגב החלה לבנות מתחם מגורים בצפון החדש של רעננה
הרוחות סערו בישיבת המועצה
אבי יוסף , איש השנה של רוטרי רעננה
נבחר איש השנה של מועדון "רוטרי" רעננה
פעם שלישית קרמבו