רעננה

הכיוון מערב

רובע עסקים ומגורים ענק יוקם במערב רעננה

כתב לוקאל 24/07/2019
אופיסיטי מערב רעננה
צילום הדמיה באדיבות אופיסיטי

תכניות הבניה במערב העיר נמצאות לקראת אישורן הסופי, יוקם רובע עסקים ומגורים במערב העיר, שייראה כמו בערים המובילות בעולם. אחד היזמים: "לא צריך להיות גאון כדי להבין את המשמעות הכלכלית של המהלכים הללו".

אז מה הולך להיות שם?

במהלך השנה האחרונה עברו תוכניות מערב רעננה את שלב ההתנגדויות, ובימים אלה שוקדת הוועדה המקומית על הטמעת ההחלטות שהתקבלו במסגרת ההתנגדויות לקראת פרסום תוכנית מאוחדת.

רובע התעסוקה יוקם במיקום אידיאלי שעומד להפוך ללב הפועם של העיר ושל אזור השרון כולו: בין פארק רעננה לכביש 531, צמוד לתחנת הרכבת החדשה "רעננה מערב", צפונית לכביש 531, מדרום וממערב לדרך הפארק.

הבשורה הגדולה

הבשורה הגדולה שמביאה התוכנית היא הקונספט של עירוב שימושים. כלומר בנייה של מגורים, תעסוקה ומסחר באותו מתחם. הדירה, המשרד, בתי הקפה, המסעדות, החנויות, הבנק, גן הילדים והפארק נמצאים במרחק הליכה קצר זה מזה. ולא פחות חשוב: תחנת הרכבת ממש בקצה המתחם. זו המגמה המובילה במדינות מתקדמות.

איך זה הולך להיראות?

במרכז המתחם תהיה שדרה מרכזית שתמשיך את רחוב הפעמונים הקיים ותחבר בין מתחם העסקים למתחם המגורים באמצעות פיתוח מתקדם.

לפי החזון, הרובע יהיה נגיש ומזמין, הכניסה לעסקי המסחר תהיה במפלס המדרכה וצמודה לה. ברחבי הרובע המשולב יהיה שפע שטחים ירוקים, עם גינון מוקפד ומרחבים נטועים ומרוצפים, שבילי אופניים, שטחי ספורט, שטחי בילוי ונופש, כמו כן יוקמו גשרים ומעברים להולכי רגל ולרוכבי אופניים, כל החניות במתחם יהיו תת קרקעיות וכך גם תשתיות החשמל. בתכנון הרובע נקבעו הוראות איכות סביבה קפדניות לשמירת בריאותם של העובדים, הדיירים והמבקרים.

"אחרי שנים של קיפאון בעיר, דברים זזים"

בין הגורמים שמחזיקים ומשווקים קרקעות במתחם העסקים העתידי, חברת אופיסיטי נחשבת לגוף הניהול המוביל במתחם ומנהלת מעל ל 40,000 מטרים. 

מאחורי היוזמה של אופיסיטי יש הרבה מעבר לאינטרס כלכלי. עו"ד אביחי חכם, מנכ"ל משותף ובעליה של החברה המשווקת, רואה בפרויקט שליחות של ממש. חכם הוא יליד רעננה ומילדות ספג את חשיבות הצמיחה וההתפתחות של העיר. בשנות ה-60 סבו היה מזכיר הוועדה הטכנית, תפקיד המקביל למהדס העיר, עוד לפני שרעננה הוכתרה כעיר. 

באופן טבעי, כתוצאה מהמדיניות הממשלתית לצמצום ההשקעה בדירות, עיקר ההתעניינות היא דווקא בקרקע המיועדת למשרדים ומסחר, שצפויה להניב את ההשבחה המשתלמת ביותר. בשלב הזה, עדיין ניתן להשיג במתחם יחידות קרקע המיועדות למשרדים במחיר של כ-300,000 שקלים בלבד, נכס שערכו צפוי לזנק בדרמטיות לאחר אישור התוכנית.

המעוניינים בזכות למשרד או שטחי משרד חייגו- 5602*

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עושה עסקים
ראש העירייה אמיר כוכבי וסגניתו יעל ברזילי, במעמד החתימה עם חבר המועצה עוד משה חנוכה
פרסום ראשון: הקואליציה בהוד השרון מתרחבת
תאונה עם אופניים חשמליים ואוטובוס
נמשיך לעזור לתושבי ויישובי העוטף
"נמשיך לעזור לתושבי ויישובי העוטף"
100 שנה להולדתו של הסופר האיטלקי-יהודי והכימאי פרימו לוי
100 שנים להולדתו של פרימו לוי
שבע שנות מאסר לנאשם בעבירות רכוש
ערן סיב, יור התאחדות קבלני השיפוצים בישראל
העסקה בלתי חוקית של בני נוער בחופש הגדול
משלחת תלמידי קציר ביקרה בהיידלברג