רעננה

כדורגלן הורשע בעבירות סמים

צעיר מרעננה הורשע בהחזקה ואספקה של סמים ובעבירות נוספות. בית המשפט גזר עליו רק מאסרים על תנאי כדי לאפשר לו להתחיל דרך חדשה בעסק שפתח

מיכאל פרוסמושקין 25/07/2019
הדשא של השכן ירוק יותר
צילום אילוסטרציה iclip art

מאסרים על תנאי הוטלו לפני ימים אחדים על צעיר מרעננה, כדורגלן בליגה הלאומית, לאחר שהורשע בהחזקת סמים, אספקת סמים, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והפרת הוראה חוקית.

הצעיר, בן ה – 21, הורשע בעבירות אלו במסגרת הסדר דיוני שבמסגרתו צירף ארבעה תיקים בהם הואשם בשנים האחרונות. בין היתר נטען כי במהלך החודשים יוני-יולי 2015, בשני מועדים, פגש אדם אחר ברעננה וסיפק לו בכל פעם גרם של חשיש תמורת 60 - 70 שקלים. עוד נטען כי בהזדמנות אחרת השאיר לאדם נוסף, בהתאם לסיכום ביניהם, חשיש במבנה "יד לבנים" ברעננה וזאת בתמורה ל – 80 שקלים. כמו כן החזיק בחדרו חשיש במשקל 14.37 גרם נטו ו"מקססה" לטחינת קנאביס. בתיק נוסף בו הורשע נטען כי בינואר 2017 עת  הגיעו שוטרים אל ביתו, ניסה להימלט משוטרים תוך שהשליך שקית ובה כמעט 100 גרם קנאביס. בהזדמנויות אחרות שבהן הורשע הפר מעצר בית והחזיק סמים לצריכה עצמית.

בגזר הדין תוארו נסיבות חייו הלא פשוטות כשהסמים היוו עבורו מפלט מהתמודדות עם קשיים ומשברים שחווה. כמו כן, מספר ניסיונות להשתקם לא צלחו לאחר שבגופו נמצאו שרידי סם. יחד עם הזאת, בחודש יוני הוא נמצא כשיר לבצע עבודות שירות ולאחרונה פתח עסק. יחד עם זאת, תסקירים בעניינו לא היו חיוביים ולא הומלץ בהם על ענישה טיפולית. 

התביעה עתרה לגזור עליו עונש של תשעה חודשי עבודות שירות. מנגד, הסנגורית שלו עתרה להתחשב בו ולהטיל על הצעיר עונש הצופה פני עתיד.

השופטת, ששמע את טיעוני הצדדים, החליטה להימנע מלהטיל על הנאשם עונש מאסר לריצוי בעבודות שרות ולהעניק לו הזדמנות אחת ויחידה להוכיח כי זנח את דרך הפשע והשימוש בסמים וכי עתה, משבגר, בהגיעו לגיל 21, ובחלוף שנתיים מאז ביצוע העבירה האחרונה, פנה לדרך חדשה בעסק שאותו הוא מנהל. 

בהחלטתו לקח השופט שרון אביב בחשבון כי מאז ביצוע העבירה הראשונה חלפו ארבע שנים ומהאחרונה חלפו שנתיים, כשמאז לא נפתחו נגדו תיקים חדשים. לאור כך, החליט השופט לגזור על הצעיר רק מאסרים על תנאי במידה וישוב ויבצע עבירות בהן הורשע, וכן הטיל עליו קנס בסך 3,500 שקל.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
לפיד. אנחנו מאמינים בחיה ותן לחיות
"אני הולך להיות שר החוץ, ואחר כך ראש הממשלה"
בכפ"ס אוכפים רכיבה על אופניים חשמליים
בכס מחפשים את האפיקומן בפארק העירוני
בכ"ס מחפשים את האפיקומן בפארק העירוני
מסלול קו 1M של הרכבת הקלה
הרכבת הקלה יצאה לדרך, בינתיים לא ברור לאיזו תחנה
מרוץ הלילה LIGHT RUN IKEA BEER SHEVA
מרוץ הלילה LIGHT RUN IKEA BE'ER SHEVA
צחי שריב התפטר מתפקידו
7 הנחיות לשינה בטוחה לתינוקות
מפתחים רובעים למגורים