רעננה

אושרו המינויים של ודמני ורייזמן

יקי ודמני מונה למשנה לראש עיריית רעננה, ומיכאל רייזמן לסגן ללא שכר. בישיבת המועצה התנהל ויכוח בין חבר המועצה אלי אלוש לראש העיר בעקבות הצעה לסדר של אלוש, שהוסרה מסדר היום

זאב גולדשמיט 25/07/2019
חיים ברוידא ויקי ודמני אתמול בישיבת מועצת העיר
צילום: זאב גולדשמיט

מינויים של יקי ודמני למשנה לראש העיר רעננה, ושל מיכאל רייזמן לסגן ראש העיר (שניהם, ללא שכר)  קיבל תוקף רישמי כשאושר אתמול (רביעי) ע"י מועצת העיר. גם מינויו של אילן כהן ליו"ר ועדת רישוי עסקים אושר בישיבת המועצה.

מדובר בהישג של ראש העיר, חיים ברוידא, שלאחרונה צלח מהלך פוליטי מורכב ונרחב, וכעת המנויים מאפשרים לקואליציה שלו יציבות, אחרי שמאז פרישתו של איתן גינזבורג היה אי שקט בקרב הסיעות, שכמעט כולן חשקו בתפקיד. הישיבה עצמה הסתיימה בתוך 45 דקות, והמנויים אושרו בהתנגדות נציגי האופוזיציה.

יקי ודמני אמר: "אני מודה לראש העיר חיים ברוידא ולחברי מועצת העיר. אדם לא נמדד בתארים, אלא במעשים. אעשה כמיטב יכולתי במקביל לעיסוקיי האחרים לסייע לראש העיר לנווט את העיר ליעדיה. קיבלנו בירושה מספר 'תפוחי אדמה לוהטים', שזה לא המקום לפרטם, וכעת על כולנו חברי המועצה, תושבות ותושבים מוטלת החובה להתלכד מאחורי ראש העיר והנהלת העירייה כדי להגיע לחוף מבטחים".

מיכאל רייזמן אמר: "לא באתי לכאן למען התואר, אף פעם לא חשבתי להיות סגן ראש עיר, אלא באתי לתרום ולקדם את העיר כפי שעשיתי בשתי קדנציות. כל תפקיד שיוטל עלי, אעשה זאת באהבה. להיות אחראי על אגף של כ – 40 מיליון שקל זו אחריות גדולה".

בישיבה נדחתה הצעה לסדר של חבר המועצה מהאופוזיציה, אלי אלוש, למנות ועדה שתקבע אמנה מוסכמת לקביעת קריטריונים לסטטוס קוו בין דתיים לחילוניים בעיר. אלוש טען שלאור מצעד הגאווה שהתקיים בעיר, רבים מהתושבים הדתיים מרגישים פגועים, ולכן רצוי לקבוע וועדה שתכללו נציגים מכל המגזרים.  ברוידא הסביר לאלוש שהוא כבר הקדים אותו בחודש וחצי, והעירייה מינתה נציגה שעוסקת בנושא.  אלוש לא נכנע, ואמר לברוידא: "הציבור הדתי בחר בך והביא לך את הניצחון על גינזבורג". ברוידא השיב: "נכון, וגם החילוניים", וההצעה הוסרה מסדר היום.

אלוש הפנה שאילתא בנושא פיטורי עובדים, וביקש לדעת האם פוטרו עובדי עירייה. מנכ"ל העירייה אריאל הילדסהיימר השיב שאף עוד לא פוטר, והוסיף שבוטלו כשלושים תקנים של עובדים שיצאו לפנסיה או שעזבו במסגרת פרישה מרצון ולא מונו להם מחליפים.

סיעת מר"צ מהאופוזיציה דרשה לסיים את החוזה עם הזכיין שמיועד לתפעל את ה"פוד-טראק" בפארק, בטענה שלא עמד בתנאי החוזה. מנכ"ל העירייה השיב שה"פוד-טראק" מגיע מחו"ל והוא ימוקם בפארק עד סוף החודש והאיחור נבע מבעיות שנוצרו במכס. הצעה הוסרה סמדר היום.

אושר מינויה של סמדר גל לדירקטורית בתאגיד "מי רעננה".

כאמור, אילן כהן מונה ליו"ר ועדת רישוי עסקים במקום אלוש, שעקב פרישתו לקואליציה הוצא מכל הוועדות בהן כיהן. אלוש בתגובה אמר שזו נקמנות. "לא יתכן שיו"ר סיעה  לא נמצא בשום וועדה" אמר אלוש, וברוידא ענה: "לא יודע איזו סיעה יש לך...".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 01/12/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר
"הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר"
גם העצים מוכנים ללימודים
תאונה קשה בכביש 60
שני צעירים נהרגו בתאונה בכביש 60
אוריה דהישראלי
מה הקשר בין תופעת הריפלוקס לבין צרידות בקול?
התלמידים מצטופפים בעמידה בהסעות לחטיבות
הולכים ושותים
האב טכנולוגי ראשון בישוב ערבי
האב טכנולוגי ראשון בישוב ערבי
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב