רעננה

צו מנהלי להפסקת העבודות בנווה זמר

הצו המנהלי מתייחס לבניית מרתף מינוס 2 במרכז מסחרי חדש שהולך ונבנה בשכונת נווה זמר ברעננה. משאיות פונו מהמקום בשעות הערב

זאב גולדשמיט 30/07/2019
מרכז מסחרי חדש בשכונת נווה זמר
צילום: פרטי

מחלקת הפיקוח של עיריית רעננה הוציאה בשבוע שעבר צו מנהלי להפסקת עבודות במרכז מסחרי חדש שמוקם בשכונת נווה זמר. הצו שהוצא אינו על כלל הבניה, אלא מתייחס רק לעבודות שמבוצעות במרתף, והוגדרו כחורגות  מהיתר הבנייה.

מפקח בניה שביקר במקום הגיש דין וחשבון ב-10 ביולי, ולאחר התייעצות משפטית העירייה טוענת כי יש יסוד סביר להניח ש "בוצעה בנייה אסורה של קומת מרתף (2-) בשטח של כ-1500 מ"ר בניגוד להיתר הקיים".

דיירי שכונת נווה זמר מתריעים מזה תקופה ארוכה על כך שהמרכז המסחרי שנבנה בשכונתם הוא גדול יותר בהיקפו מהגודל שאושר בוועדה לתכנון ובניה. התושבים אספו 35,000 שקלים לצורך ייצוג משפטי ובכוונתם להגיש התנגדות להרחבת המרכז המסחרי, שלטענתם יהווה פגיעה אנושה במרקם של השכונה ויגרום לעומסי תנועה.

מחברת רמי שבירו הנדסה, שבונה את המרכז המסחרי בנווה זמר, נמסר: "ברצוננו להבהיר שלא קיבלנו שום צו להפסקת עבודה למרכז. חברת שבירו פועלת  על פי כל ההיתרים הנדרשים ולא חורגת משום היתר שקיבלה. הצו מחשש לחניה אינו רלוונטי, כיוון שממילא אנחנו לא מתכוונים כאמור לעשות דבר שאינו תואם את האישורים שקיבלנו".

מעיריית רעננה נמסר: "צו הפסקת העבודה מתייחס לחלק שבונה חברת שבירו , אשר אינו תואם את התכנית שאושרה. לאחר בדיקת המצב בשטח וההוכחות כי אכן החברה בונה לא לפי ההיתר, הוציא מהנדס העיר את הצו".

בשם קבוצת ההתנגדות משכונת נווה זמר נמסר:

"אנו מברכים את מהנדס העיר פרץ אוסנברג על הוצאת צו הפסקת עבודה מנהלי לבניה שבוצעה ללא היתר בשטח של 1500 מ"ר בקומת המרתפים של המתחם המסחרי בנווה זמר. אנו מצרים על כך שלקח לפיקוח זמן רב לגלות את החריגה ולפעול בהתאם ומקווים שדברים אלו יטופלו להבא במהירות וביעילות גבוהה יותר. אנו מצפים מהוועדה לתכנון ובניה, ממחלקת הפיקוח והאכיפה, ומראש העיר העומד בראש הוועדה לתכנון ובניה, שבירור מלא יעשה לעניין התנהלות היזם ומפקח הבניה וככל שצריך יוגשו כתבי אישום נגד אלו, אנו נעקוב אחר המתרחש בנושא זה. למיטב ידיעתנו, הקבלן פועל בימים אלה בניגוד לצו, ועוד לפני שנשמעו התנגדויות בוועדה לתכנון ובניה . אנו קוראים להפסקה מיידית של העבודות עד לכינוס הוועדה בהקדם".

 

תושבים בנווה זמר צילמו אתמול (שני , 29.7.19) משאיות שחופרות באתר הבניה בשעות הערב, ובעקבות תלונה למוקד , ניידת של השיטור העירווני פינתה את המשאיות מהאתר. ההגבלה להפעלת רעש באתר בניה הוא 19:00, אלא אם מדובר ביציקת בטון שלא ניתן לדחותה.

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בדרכי נעם
קנס בגין זיהום בנמל חיפה
חשד להונאת קשישה
שגית הלל ברגרפרוינד. אני רוצה באמצעות הסיפור שלי ללמד אנשים איך ליצור שינויים בחיים
עיין ערך האהבה
מבנה מנהל החינוך. יעבור למבנה אחר של העירייה
עיריית רעננה תפנה את משרדי אגף החינוך והמחשוב ברחוב רמב"ם
חגיגת עצמאות בנאות קדומים
חגיגת עצמאות בנאות קדומים
מגבירים אכיפה בנושא האופניים החשמליים
"נהיה הפתעת הבחירות הבאות"