רעננה

המקרר החברתי בדרך לרעננה

יוזמה מבורכת של בעלי עסקים ברעננה

זאב גולדשמיט 04/08/2019
המקרר החברתי בדרך לרעננה
צילום מתוך עמוד הפייסבוק "המקרר"

תכירו את המקרר החברתי החדש ברעננה.  לא פעם מזון שנשאר במסעדות בסוף יום עבודה, או סחורה שלא נמכרה בחנות ירקות, מוצאים את דרכם לפח האשפה. המיזם החדש יאפשר תרומה של המצרכים למקרר החברתי.

מדובר ביוזמה חברתית של שתי נשים תושבות רעננה המעורבות בעשייה חברתית, זהבית מלינרסקי וגילי טלמון, שבחרו לנסות להעמיד מקרר מלא בכל טוב באחד הצמתים בעיר למען תושבים שידם אינה משגת. מיזם המקרר החברתי הראשון הוקם לפני כשנה בשכונת שפירא בתל אביב. כשגילי וזהבית ראו זאת בטלוויזיה, הן שאלו את עצמן מדוע שלא יהיה מקרר חברתי גם ברעננה. שתיהן פועלות לאורך השנה בסיוע לחיילים, לנזקקים ולניצולי שואה, כך שזה היה טבעי עבורם לקדם מיזם נוסף.

גילי טלמון, השאלה היא כמה אנשים ברעננה ייעזרו במקרר החברתי?

"תתפלא. כל השנה יש עמותות חסד שמחלקות מנות למשפחות נזקקות מהעיר. למרות התדמית, רעננה היא לא רק עיר של אנשים מבוססים. יש לא מעט אנשים שעבורם לרכוש מוצרים לבית זה לא עניין קל. החלטנו שהמקרר יאויש רק במוצרים של חומרי גלם. בסוף השבוע נפגשנו עם אנשי עסקים מתנדבים ועם ראש העיר, חיים ברוידא, שמאוד תומך בפרויקט והבטיח לעזור. אנחנו זקוקים כעת למערך מתנדבים שיסדרו את הסחורה במקרר ולעוד תורמים, כי אם חנות ירקות תרמה למיזם, אנחנו מצפים שלא הכל ייפול על חנות אחת, וחשוב שכל הזמן תהיה אספקה חדשה".

האם אינכם חוששים שהנזקקים יתביישו לגשת למקרר מחשש שיזהו אותם?

"המקרר יוצב בפינה של אחת הרחובות בעיר, לא במקום בולט. הוא יהיה מוגן מגשם".

שני בעלי עסקים כבר התנדבו לתרום את המקרר (אחד מהם, גדעון שמואל, הבעלים של קפה מנדרין). המעוניינים לסייע לקידום הפרויקט, מוזמנים לפנות בטלפון: 052-5226275

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרב דר מיכאל לייטמן
מה חשוב לזכור בימים אלו?
פרויקט גרנד אביסרור בבאר שבע
ירידה חדה בבניית דירות במגדלי מגורים בב"ש
רשמית - נפתח למטיילים התוואי החדש של שביל ישראל
דני בר, מדריך טיולים בחול
נהנים יותר וחוסכים בטיולי חו"ל
רצוא ושוב
'רצוא ושוב'
תאונה קשה בבני ציון
פעוט נהרג מפגיעת רכב בבני ציון
פת מציעה הנחה לשוכרים שטחי ענק
פ"ת מציעה הנחה לשוכרים שטחי ענק
הרחבת ביס בגין , צילום הדמייה
מוסדות לימוד חדשים יוקמו בהוד השרון