רעננה

"קרן רעננה ע"ש דניאלי זוננפלד"

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, הודיע על הקמת קרן פילנתרופית שתקדם מיזמים ופרויקטים למען הקהילה בעיר

כתב לוקאל 04/08/2019
מימין לשמאל: מוטי זוננפלד, זאב פרץ, חיים ברוידא וענת עליזי
צילום באדיבות דוברות עיריית רעננה

במפגש מרגש שהתקיים בבית יד לבנים ברעננה במעמד ראש העיר חיים ברוידא, נשיא קרן רעננה, ואיש העסקים הפילנתרופ מוטי זוננפלד, אביה של דניאלי זוננפלד ע"ה, הודיעו השנים על השקתה של קרן רעננה ע"ש דניאלי. הקרן תפעל לפיתוח והעצמת הקהילה ברעננה בתחומי החברה, החינוך והתרבות. הקרן תעודד ותקדם חדשנות ומצוינות בקרב תושבי העיר, תיזום ותניע פרויקטים ושיתופי פעולה עם גורמים מרעננה, מהארץ ומהעולם.

עם כניסתו לתפקיד העלה ראש עיריית רעננה חיים ברוידא את הצורך בהקמת קרן רעננה, (כדוגמת קרן תל אביב וקרן ירושלים) שתסייע ותעצים את אוכלוסיית העיר. הקרן תאפשר גיוס של תרומות בהיקפים גדולים למען כלל מגזרי האוכלוסייה ברעננה. ביטוי לערבות הדדית, סולידריות, ומתן הזדמנות שווה לכל.

דניאלי זוננפלד, שעל שמה נקראת הקרן, נהרגה בתאונת דרכים בשנת 2015 והיא בת 20 בלבד. אביה מוטי סיפר, כי דניאלי הייתה גאה ברעננה ואהבה את האווירה הסובלנית בעיר, בה כל אדם חי לפי אמונתו והשקפתו. "פעילות הקרן תמשיך את מסורת החסד שהשאירה אחריה דניאלי" אמר אביה.

קרן רעננה הוקמה כקרן פילנתרופית. בראשה יעמוד יו"ר הקרן, זאב פרץ, איש עסקים בכיר ובעל ניסיון ניהולי עשיר של עשרות שנים. לצידו תכהן כמנכ"לית הקרן ענת עליזי, פעילה חברתית עם ניסיון של 25 שנים בפילנתרופיה. 

חברי הועד המנהל הם: הגב' יונה ברטל, בעברה  סמנכ"לית בית הנשיא בתקופתו של שמעון פרס ז"ל, רואה החשבון, משה שורץ, שותף בכיר בדלויט ישראל, הרב חנוך שלמה ורנר, מישל הורביץ, מיכל בדאני, אליוט טננבאום, שרון סופיה עבדי, אילי פישר וטליה שרבט. את הקרן מלווים עורך הדין בועז רווה ורואה החשבון ישראל ישראלי המתמחים בתחום העמותות.

זוננפלד הוסיף כי הוא מאמין בראש העיר חיים ברוידא, שפועל למען שיפור איכות החיים של תושבי רעננה ועושה רבות על מנת לאפשר חיים הרמוניים עם רגישות לצרכי האוכלוסייה כולה: "כולנו תקווה שקרן רעננה לזכרה של דניאלי ע"ה תסייע לחזק ולבנות את הקהילה בעיר בבחינת: "איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מדוע בנו מעלית אם לא משתמשים בה?
שירה הראל, הלל סלומון ונגה גינסברג מראיינות את איילת דליות
כתבות צעירות
סטודנטים מאוהיו
מחזקים את הקשר עם התפוצות
נותנים מעוף לעסקים
נותנים מעוף לעסקים
הנעדר באינדונזיה אביב משל הוכר כמי שמקום קבורתו לא נודע
70 מחנכים מאוסטרליה ביקרו בביה"ס אלכסנדר מוס בהוד השרון
השיפוצים במקווה אלפסי בעיצומם
גן החיות התנכי בירושלים
בין ערביים בגן החיות