רעננה

טריפל A לעיריית רעננה

האם דירוג של חברת S&P מעלות, יעזור לרעננה בהשארתה כעיר איתנה?

זאב גולדשמיט 04/08/2019
חיים ברוידא
צילום: אלן שיבר

חברת דירוג האשראי  S&P מעלות בחרה להעניק לעיריית רעננה את הדירוג "טריפל A", שהוא הגבוה ביותר בדרוג ברשויות המקומיות. בעיריית רעננה מקווים שזה ייזקף לזכותם ויסייע לראש העיר במאבק שלו להשאיר את רעננה כעיר איתנה. כזכור, ברוידא הוזמן לאחרונה לשימוע במשרד הפנים כדי להגן על מעמדה כעיר איתנה.

בשיקולים העיקריים לדירוג ILAAA”" נכתב ע"י החברה: "הערכתנו את המדדים הפיננסיים של העיר, בעיקר את רמות החוב והנזילות, נחלשה בהשוואה לתרחיש הבסיס הקודם שלנו. שינוי זה נגזר בעיקר מתוצאות חלשות מהצפוי בשנת 2018 ,שהובילו לצבירת חוב, שצפוי כעת להגיע לקצת מעל 30 אחוזים מההכנסות התפעוליות ב-2021 התפתחויות אלו, יחד עם מועדי הפירעון הצפויים של הלוואות, שאנו צופים שימוחזרו, החלישו גם את יחס כיסוי החוב הנוכחי. אף שהערכנו בעבר כי המדדים הפיננסיים של העירייה חשופים לתנודתיות, והבאנו זאת בחשבון בדירוג, כעת משתקפת התנודתיות במדדים הפיננסיים עצמם. איננו מחשיבים זאת כהיחלשות של המדיניות הפיננסית של העיר, ורואים לחיוב את תכנית ההתייעלות שהעירייה יישמה בעצמה בתקציב 2019 ,הכוללת קיצוצים גדולים בתקציב ההון וצעדי התייעלות בתקציב התפעולי"

באשר לעתיד, החברה מעריכה שתחזית הדירוג היציבה משקפת את ציפיותיה כי הנהלת העירייה תמשיך לפעול באופן יזום ליעילות בביצוע התקציב התפעולי, ותתאים את תכנית הפיתוח שלה כך שהגרעון הממוצע לאחר תקציב ההון יישאר נמוך מחמישה אחוז באופן מבני. התחזית משקפת גם את ההנחה שהעירייה תמחזר בהצלחה את שתי הלוואות הבלון שייפרעו בחודשים הקרובים, ותגביל את החשיפה שלה לחוב לזמן קצר.

ראש העיר , חיים ברוידא, הביע סיפוק מהשארת רעננה בדרוג הגבוה: "ההחלטה היא בבחינת הבעת אמון במדיניות הכלכלית שאני מוביל מאז היבחרי יחד עם הנהלת העיר הנוכחית. השמירה על דירוג האשראי, תסייע לנו להמשיך את תהליך הצמיחה וההתייעלות בו אנו מצויים"
ראש העיר הוסיף, שהדו"ח הפיננסי שהגישה חברת" S&P מעלות" מותח ביקורת על ההתנהלות הכלכלית שהונהגה בעירייה בשנים קודמות, לצד ציון לחיוב את שורת הצעדים והפעולות בהם נקטה הנהגת העיר החדשה מאז כניסתו לתפקיד.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית רחובות נערכת לחגים
יריד בייבי בקניון עופר הגבעה
יריד בייבי בקניון עופר הגבעה
יום התנדבות בגינה
שותלים ונהנים עם החברים מבית אנוש
סוף למקומות השמורים
חשד: חבורת נערים ביצעה מעשי שוד בכפ"ס ובהרצליה
רגעים קטנים של אושר
נעצר חשוד שהתבצר בשגרירות שוויץ
נעצר חשוד שהתבצר בשגרירות שוויץ
גבר טבע בבריכה בהוד השרון - מצבו קשה
גבר טבע בבריכה בהוד השרון