רעננה

האלופים של רעננה

כבוד גדול ליהל מלמד ואיתי גבע, שחקני מכבי רעננה, שזכו עם נבחרת ישראל לנוער באליפות אירופה דרג ב'. רון נווה, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, מספר על שני הכישרונות הצעירים

זאב גולדשמיט 07/08/2019
יהל מלמד (משמאל) ואיתי גבע. להתקדם במכבי רעננה
צילום: פרטי

למחלקת הנוער של מכבי עירוני רעננה היה ייצוג כפול בנבחרת הנוער של ישראל, שזכתה השבוע במדליית הזהב באליפות אירופה דרג ב' שהתקיימה ברומניה, אחרי ניצחון בגמר על נבחרת פולין 79:81.  בעקבות ההישג, נבחרת הנוער הבטיחה את חזרתה לדרג א', והגדילה לעשות כשהייתה לנבחרת היחידה בטורניר שסיימה ללא הפסד.

תכירו את יהל מלמד ואיתי גבע, בני 18, שסיימו את לימודיהם בתיכון מטרווסט, וכעת אמורים להתגייס ליחידיות מובחרות בצה"ל. זה יצר אצלם התלבטות האם להמשיך בעיסוק בכדורסל בדרך למקצוענות, או לוותר ולהתגייס השנה. שניהם אמורים לשחק בקבוצה הבוגרת ברעננה. ההערכה שהשחקנים ידחו בשנה את הגיוס ויקבלו החלטה מושכלת אחרי שיעברו את העונה הראשונה בליגה הלאומית.                    יהל מלמד (13 נקודות בגמר) נשמע נרגש מהזכייה עם הנבחרת:  "התחושה מטורפת. עשינו כבוד גדול. אני גאה להיות חלק מהנבחרת. עבדנו קשה בשביל זה. כשיצאנו לאליפות האמנו בעצמנו, וידענו שאנחנו נבחרת חזקה שיכולה לזכות במקום הראשון, אבל עד שזה לא קורה אתה לא מבין כמה התחושה חזקה. החזרנו את נבחרת הנוער לדרג א', שזה המקום הראוי שנהיה בו".

איך חגגתם?

"שמחנו מאוד אבל לא היה זמן לחגוג. אכלנו ארוחת ערב ואפילו לא הספקנו לעצום עין בלילה, כיוון שיצאנו באמצע הלילה בנסיעה ארוכה בדרך לטיסה חזרה לארץ".

מה הבחירה שלך: כדורסל או יחידה מובחרת?

"בשנה הבאה אשחק ברעננה בבוגרים. לגבי העתיד, אקבל החלטה בקרוב".

כמי שהגיע מבית דתי, יהל מלמד שומר שבת, ובכל זאת שיחק עם הנבחרת ביום שישי. "התייעצנו ומצאנו פתרון הלכתי" אמר מלמד, ולא הרחיב.

איך הכדורסל משתלב אצלך עם שמירת שבת?

"משתלב מצוין. ברעננה אין אימונים בשבת, כיוון שבקבוצת הנוער יש מספר שחקנים דתיים, והצוות מתחשב בנו לגמרי. גם עם נבחרת הנוער ברומניה לא בעיית כשרות, כיוון שהמשלחת הביאה אוכל כשר מהארץ".

איך אתה מרגיש במכבי רעננה?

"מועדון נהדר עם מאמן מדהים, רון נווה, מספר אחד בקידום צעירים. שחקן צעיר שרוצה להתקדם כדאי מקום שיגיע לרעננה".

איתי גבע הצטרף לרעננה בגיל 16, אחרי ארבע שנים בהן התגורר עם משפחתו ברומא. "זו פעם ראשונה שהרגשתי חוויה כזו מטורפת" אמר גבע. "הזכייה הייתה רגע של שכרון חושים. אני מקווה שההישג יקדם את השחקן הישראלי, ויחד עם ההישג של נבחרת העתודה רואים שהכדורסל הישראלי בדרך הנכונה".

מה מכבי רעננה תרמה לך?

"אין מועדון טוב לגדול בו כמו רעננה. משקיעים רבות בשחקן, וזה לא מקרה שהרבה שחקנים צעירים יוצאים משם".

מה בחרת: כדורסל או קריירה צבאית?

"עוד לא החלטתי מה אעשה".

מי שאחראי לקידומם של שני שחקני הנבחרת הוא המנהל המקצועי של מכבי רעננה ומאמנם הישיר בקבוצת הנוער, רון נווה, ששיבח את מלמד וגבע: "יהל מלמד ילד עם אופי נדיר, שילוב של כוח רצון כמו שהיו לסבים ולסבתות שלנו: קשיחות, פיקחות וטוב לב. צומח מנהיג שיעשה את הכל בשביל הקבוצה. אין הרבה כאלו. המשחק שלו מבוסס על מחשבה. התחיל לשחק מאוחר והזמן עובד לטובתו. עליו לשפר דברים במשחק. עם אופי כמו שלו אני משוכנע שיגיע רחוק. איתי גבע מוביל כדור עם תכונות של פעם. הוא משחק בסגנון ג'ון סטוקטון, הפוינט גארד האגדי. לוחם גדול ופיקח מאוד. שועל עם לב זהב. אני מקווה שלא נהיה פחדנים וניתן למלמד ולגבע להתבטא השנה כראוי, זאת הכוונה שלנו. גם למייקל בריסקר ולגיל בני בהתחלה פחדו לתת דקות משחק. לשמחתי המערכת הייתה מספיק חזקה כדי שכולם יבינו שהם צריכים ויכולים לשחק. זה מה שצריך לקרות גם עם הצמד הזה".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
4 כלים בקידום האתר
הרצאה בבית קינן
מקום שני בתחרות יזמות לצעירים מנתיבות
מקום שני בתחרות יזמות לצעירים מנתיבות
"ללא ההסכם הזה סדבון היה מנצח בהליכה"
פרויקט מחוסגן
פרויקט "מחוסגן"
בחג הזה כולנו אושפיזין
חשד: תקף את אשתו והתאבד
נוסע איבד את ההכרה בטיסה ממקסיקו לרומא