רעננה

איבדה שליטה ונכנסה עם רכבה לתוך מוסד של קשישים

"מדובר בנס של ממש שלא היו נפגעים רבים יותר ובדרגות חמורות יותר", כך אמר חובש מד"א שהוזעק לטפל בנפגעים קל לאחר שנהגת רכב פרצה את השער של "מרכז יום לאזרח הוותיק", המשיכה דרך דלת הכניסה ונעצרה עם רכבה עמוק בתוך הלובי ליד דלפק הקבלה. בנס רק שלושה בני אדם הוגדרו כנפגעים קלים - שניים מהם פונו

מיכאל פרוסמושקין 08/08/2019
דהרה לתוך הלובי (צילום: פרטי)

שלושה בני אדם הוגדרו כנפגעים קל לאחר שרכב נכנס הבוקר (יום חמישי) לתוך לובי של מוסד לקשישים ברעננה.

סמוך לשעה תשע התקבל דיווח על רכב שפרץ לתוך מבנה של "מרכז יום לאזרח הוותיק" ברחוב חנה סנש ברעננה. עם קבלת הדיווח המבהיל הוקפצו למקום סיירי ביטחון של העירייה שהגיעו ראשונים. תוך זמן קצר הגיעו למקום גם צוותי מד"א ומשטרה.
 
לכוחות ההצלה שהגיעו לשטח, התברר כי באורח נס רק שלושה בני אדם – בהם הנהגת של הרכב –נפגעו קל וקל מאוד. שניים מהם פונו לבית חולים "מאיר" בכפר סבא. בנוסף נגרם נזק לרכוש.

מפרטים ראשונים עלה כי נהגת הרכב, אישה סביב שנות ה – 70 לחייה, פרצה – מסיבה שטרם ברורה ויתכן כתוצאה מאיבוד שליטה – את השער החשמלי של המתחם, המשיכה בנסיעה לתוך המבנה, נכנסה בדלת הכניסה ונעצרה רק בחלוף מספר מטרים בתוך הלובי, סמוך לדלפק הקבלה – כל זאת לעיני האנשים ההמומים ששהו באותה עת במקום.
 
ממד"א נמסר כי חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שתי פצועות במצב קל, בהם נהגת הרכב, אישה כבת 74 ואישה כבת 34 שנפגעה מהרכב עם חבלות בגפיים. חובש רפואת חירום במד"א מחמוד אבו ראס, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את שער המתכת בכניסה למתחם שבור ואת הרכב בלובי המבנה לאחר שפגע ועקר גם את דלת הכניסה. אישה כבת 34 שכבה בחצר כשהיא בהכרה מלאה וסובלת מחבלות בגפיים ונהגת הרכב ישבה בתוך המבנה כשהיא בהכרה מלאה ובחרדה. ביצענו בדיקות רפואיות ראשוניות לשתי הנפגעות וערכנו סריקה במקום על מנת לוודא שאין נפגעים נוספים. העלנו את הפצועות לאמבולנס ופינינו אותן במצב יציב לבי"ח". 

החובש רפאל נהרי מיחידת האופנועים של מד"א - הצלה פתח תקווה אמר: "מדובר בנס של ממש שלא היו נפגעים רבים יותר ובדרגות חמורות יותר . נהגת הרכב ועוד שני דיירים נפצעו באורח קל, ביצענו להם בדיקות רפואיות וטיפול ראשוני במקום ומתוכם שני פצועים פונו להמשך טיפול".

נסיבות התאונה המוזרה טרם ברורות והדבר יתוחקר בשעות הקרובות. במקביל, יבוצע תיקון של הנזקים שנגרמו לרכוש.

מדובר ב"מרכז יום לאזרח הוותיק" שהוקם בשנת 1994 ומופעל על ידי העמותה למען הקשיש בשיתוף עיריית רעננה, אשל ומפעל הפיס. מרכז היום נועד לשרת מבוגרים בעלי מגבלות פיזיות בדרגות שונות, לשימור חיי המבוגר וגם לחולי אלצהיימר ומחלות דמנטיות אחרות. 
המרכז מעסיק עובדים מקצועיים ומסתייע במתנדבים.

 


 

עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 15/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/08/2019
זאב גולדשמיט מיכאל פרוסמושקין 27/07/2019
הדשא של השכן ירוק יותר
מיכאל פרוסמושקין 25/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
דרושים מנהלים
ניצול לרעה של הפטור ממעמ באילת
ניצול לרעה של הפטור ממע"מ באילת
מה עם חניה בחינם לתושבים?
מה עם חניה בחינם לתושבים?
זר חדש להפועל רעננה
  בוריטו אפוי עם טורטייה
בוריטו אפוי עם טורטייה
מפעל בראון. המאבק נמשך
מה יעלה בגורלו של מפעל "בר און" בכ"ס?
טריאתלון הילדים כפר סבא 2018
הוגש כתב אישום נגד צעיר שביצע עבירות מין בקטינות וחיילות
הוגש כתב אישום נגד צעיר שביצע עבירות מין בקטינות וחיילות