רעננה

מפילים מחיצות

קהילת "כינור דוד" ברעננה אירחה שתי צעירות סטודנטיות, ילידות אתיופיה, שסיפרו על הקשיים שלהן ושל הורים, חוויות הגזענות שחוו וכמובן התיייחסו למותו של סלומון טקה

זאב גולדשמיט 08/08/2019
מפגש עם קהילת
צילום: פרטי

קהילת "כינור דוד" ברעננה, בראשות הרב צבי קורן, הינה קהילה דתית, ששמה לה למטרה להפיל מחיצות וליצור חיבורים בין קבוצות שונות בחברה הישראלית.

 ביום שלישי הקהילה אירחה בבית פרטי מפגש מסקרן במסגרת פרויקט "קהילה פוגשת קהילה", שבו נציגים מתוך עולי אתיופיה נפגשים עם קהילות מגוונות ברחבי הארץ, כדי להעמיק את ההיכרות של כלל החברה עם קהילת יוצאי אתיופיה ועם האתגרים איתם הם מתמודדים.

שתי הצעירות שייצגו את הקהילה האתיופית הן אולואגר (שפירוש שמה הוא "כל העולם") וגנט ("גן עדן"). שתיהן עלו לארץ בגיל צעיר, והיום הן סטודנטיות ומדריכות במדרשת 'נשמת' (מדרשה על-תיכונית ללימוד תורה לנשים בירושלים).

אולואגר וגנט דיברו גם על הקשיים של ההורים, סיפרו על מקרים בהם הן או בני משפחה שלהן חוו גזענות, ותיארו את התחושות הקשות שלהן לאחר מותו של סלומון טקה.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מימין לשמאל: אתי לייכט, מנהלת המרכז החינוכי-שיקומי בלוינשטיין, דר שרון שקלאי, מנהלת המחלקה לשיקום ילדים ונוער בלוינשטיין, אחד הנציגים של בתי הספר, דר חגי אמיר, מנהל ביהח לוינשטיין הנכנס, פרופ עמיר
תרומה של 25,000 ש"ח לביה"ח לוינשטיין
"כולם מודעים לבעיה ולא נעשה דבר"
ארבעה פצועים בתאונה בתל אביב
ארבעה פצועים בתאונה בתל אביב
מגדל העמק: משדרגים את הפארקים
המנהרה הסודית של חיפה
ניצחון להורי ביהס האנתרופוסופי תמר
ניצחון להורי ביה"ס האנתרופוסופי תמר
כמעט איבדנו את הקול הישראלי
הפוליטיקה של רמת השרון