רעננה

פיצרייה שנפתחה בליל תשעה באב הסעירה את רעננה

סגן ראש העיר, חיים גולדמן, פירסם במוצ"ש צילום של פיצריה פתוחה באחוזה בליל תשעה באב, והרשת געשה. בעל הפיצריה מיהר להגיב, כשכתב: "טעות אנוש, שתוקנה במיידי. תשעה באב זהו חורבן שנאת חינם. אני בעצמי אדם שצם"

זאב גולדשמיט 11/08/2019
חיים גולדמן על רקע הפיצרייה

תשעה באב הוא שיא תקופת האבלות של בין ימי המצרים. מוצאי שבת, אנשים חזרו מבית הכנסת, סיימו להתפלל. זה אמור היה להיום יום שקט, אבל פוסט אחד, שבא מכאב עמוק של סגן ראש העיר רעננה, חיים גולמן, על פיצרייה שנפתחה בערב תשעה באב ברחוב אחוזה, עוררה סערה ברשת, ובהמשך הגיע ההסבר וההתנצלות של בעל הפיצרייה. 

הכל החל כשגולדמן הבחין בעודו צועד באחוזה בפיצרייה שפתוחה בליל תשעה באב, בניגוד לחוקי העזר האוסרים פתיחת בתי ענוגים ומסעדות ביום זה. "יום הזכרון לחורבן המחריד שעבר על העם היהודי לפני 1949 שנים. חורבן שהפיץ את אבותינו לגלות ארוכה של דיכוי, השפלה, גירןש ספרד החרבת קהילות במסעות הצלב ופוגרומים, ולבסוף לשואת אירופה. יום הזיכרון! פעם ראשונה לאחר עשרות שנות מגורים ברעננה, ערב ט' באב, ואני נתקל בבית אוכל שמחלל את קדושת האבל. פיצה גרין . אני לא בטוח שזו עבירה על חוק עירני כלשהו. כשר, אבל מסריח" כתב גולדמן.

הפוסט של סגן ראש העיר זכה לתגובות רבות, עד שהבעלים של פיצה GREEN בחר לפרסם פוסט משל עצמו, ובו הסביר שמדובר בטעות אנוש, שתוקנה מיידית.  

כך כתב הבעלים של הפיצרייה דודו קבסה: "לאחר שהרבה אנשים הגיבו על העניין בשפיטה רבה בלי להבין שזה טעות אנוש, קורה. אני רוצה להסביר משהו בתור בעלים של פיצה גרין. העסק נפתח במוצ"ש כהרגלו, לא קשור ליום האבל המיוחד. נכון, אסור לפתוח עסקים ואת זה הבנתי רק כשקיבלתי שיחת טלפון במוצאי שבת על זה שהעסק פתוח, וזה אסור. בשניה שהשיחה התנתקה העסק נסגר במיידי. אבל הספיקו לצלם ולעשות רעש כמו תמיד. תשעה באב זהו חורבן על שנאת חינם, ובמקום להבין שלפעמים יש טעויות אנושיות ולא הכל בכוונה תחילה, אנשים ממהרים להסיק מסקנות, ללכלך ולפגוע בפרנסה. אני בעצמי אדם שצם, שומר שבת, ובעסק שלי לקוחות מוזמנים להניח תפילין. אז נכון, אולי הייתי צריך לדעת שכל העיר סגורה וזה חוק, לכן אני מצטער אם מישהו נפגע, וזה תוקן במקום. אהבת חינם אנשים, לא צריך לעשות רעש ובלאגן איפה שאין צורך. לפעמים הכל באמת ממקום תמים. צום מועיל".

יו"ר המועצה הדתית רעננה, אריה פרידמן, ביקש להרגיע. "אני מבקש מכל מי שמתבטא בנושא פתיחת העסק בליל תשעה באב להרפות מהנושא. אנו נמצאים בעיצומו של תשעה באב, מכים על חטא שנאת חינם ומצווים באהבת חינם. מבטיח לכולם שהנושא יתברר מול בית העסק ובטוח שנפלה כאן שגהה מצידו. מבקש בכל לשון של בקשה להפסיק עם הביקורת ולתת לנו לטפל בנושא ברגישות ובנחישות, כפי שאנו עושים בדרך כלל".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הציבור בחר: חופים שקטים בכינרת
רוכב אופנוע נפצע בינוני בירושלים
רוכב אופנוע נפצע בינוני בירושלים
פודינג קוקוס עם רוטב דובדבנים
רשת הברים והמסעדות גמס (JEMS)
תושבי ב"ש והסביבה? בקרוב תשתו בירה טובה יותר
אישום: גרמה למותה של חתולה
חשד לפיגוע ירי באזהת בברקן
חשד לפיגוע ירי באזה"ת בברקן
טריקת דלת הובילה לאלימות
לשנות את הרכב המועצה הדתית