רעננה

יחד ננצח!

ביום שלישי תקיים קבוצת "נשים פוגשות סרטן" מרעננה מפגש בבית שמואלי, שיכלול מופע של סטנד אפיסטית וזמרת. בקבוצה משתתפות נשים שמתמודדות עם המחלה והמפגשים מהווים עבורן שינוי אווירה והפוגה ממחשבות וחרדות

זאב גולדשמיט 15/08/2019
הרבה חן בן אור צפוני, עירית בר ואנה פוזמנטיר. יש להן בית
צילום: פרטי

תכירו את קבוצת "נשים פוגשות סרטן" מרעננה, שנקראת "יחדיו בשרון". מדובר בנשים שהמחלה תפסה אותן באמצע החיים, והן מקיימות מפגשים קבוצתיים כדי לשנות אווירה ולהרגיש עם עצמן טוב יותר.

הקבוצה שפעילה מזה כשנה, הוקמה ע"י עירית בר, תושבת רעננה, שהחלה באירוח המפגשים בביתה, אבל לאחרונה הן חיפשו בית קבוע. יוזמה מבורכת של חברת מועצת העיר ויו"ר מועצת הנשים, אנה פוזמנטיר, הביאה לפתרון הבעיה. פוזמנטיר נרתמה לסייע לקבוצת הנשים כשעברה עם עירית בר במספר מקומות ברעננה, עד שהגיעו לבית שמואלי, שבו הרבה הרפורמית, חן בן אור צפוני, הסכימה לתת להן חדר לשני מפגשי בוקר בחודש.

בשלבי החלמה

עירית בר, בת 60, סיפרה שהיא עצמה חלתה בסרטן השד, ובימים אלה נמצאת בשלבי החלמה מתקדמים. עברו עליה ימים לא פשוטים, ובשל תופעות הלוואי נאלצה לסגור עסק עצמאי משגשג של סלון כלות.

"בקבוצה של רעננה יש 47 נשים", מספרת עירית. "בקבוצה יש נשים שנמצאות בין הטיפולים של ההקרנות והכימו, ויש בנות שבתקופת ההחלמה והביקורות התקופתיות. המפגשים המשותפים עושים לנו טוב ומאפשרים הסחת דעת מהקשיים של היום יום. בארבעת החודשים האחרונים איבדנו, לצערנו, שתי בנות מהקבוצות בשנות ה-50. אחרי שנה הרגשתי שקשה לי לארח בכל פעם 20 או 30 בנות ואחרי זה לסדר ולנקות. לשמחתי, אנה פוזמנטיר ששמעה על הקבוצה פנתה אלי מיוזמתה והציעה את עזרתה.  כשאמרתי לה שאנחנו זקוקות לבית קבוע, במשך שבועיים היא הלכה איתי לכל מקום אפשרי ברעננה, עד שמצאה עבורנו את בית שמואלי".

מה כוללים המפגשים?

"אנחנו פותחים בארוחת בוקר מפנקת, שכל אחת מחברות הקבוצה מכינה בביתה. המפגשים הם ללא עלות וכוללים הרצאות, הופעות של סטנד אפיסטית, סקסולוגית וכיוצא בזה. המפגש החגיגי הקרוב שיתקיים ביום שלישי ה-20.8 בבית שמואלי, יכלול מופע של הסטנדאפיסטית מרים ברנהרט ובהמשך תופיע זמרת".

מה המפגשים עושים לחברות הקבוצה?

"זה נותן לנו הפוגה ממחשבות וחרדות. נותן מענה לנשים שנפלטו ממעגל העבודה. מאוד כיף לנו שאנחנו מבינות אחת את השנייה ולא צריכות להסביר ולהצטדק".

אנה פוזמנטיר סיכמה: "ברגע ששמעתי מחברה שלי על קבוצת 'נשים פוגשות סרטן' ברעננה, אמרתי שאני חייבת לעזור להן, אני מודה לרבה חן בן אור צפוני על ההיענות והרצון הטוב לסייע". 

עירית בר וחברות הקבוצה ישמחו אם נשים נוספות שחלו בסרטן יצטרפו לקבוצת 'יחדיו בשרון', והן מוזמנות ליצור קשר בטלפון 052-5539658. בנוסף, הן מעוניינות במתנדבים/ת שמוכנים להרצות או לקיים סדנאות עבור חברות הקבוצה.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוד רן שפירא
תביעת מיליונים בשל רשלנות רפואית
קורס כלבנות טיפולית
קורס כלבנות טיפולית
בת ים כוכבת יופי
עכו: עלייה באחוז הזכאים לבגרות
תוכנית הבטיחות והביטחון המתוגברת
בהוד השרון דואגים לחופשת קיץ בטוחה ומהנה
נקודת פתיחה
כדור נפלט מאקדחו של מאבטח בבית ספר
עומר שילון. אהבתי להשפיע מגיל צעיר
"למדתי שביחד אפשר לשנות"