רעננה

נערות מכבי רעננה לאן?

ימים לא פשוטים עוברים על מחלקת הנערות בכדורסל של מכבי רעננה. בעקבות עזיבתם של יוני דנישבסקי, המנהל המקצועי של המחלקה, והמאמן אורן לם, ששמועות הופצו בקשר אליו, החליטו שאר המאמנים שתומכים בלם לעזוב את עבודתם. השחקניות והוריהן זועמים על ההתנהלות ודורשים תשובות. העירייה: "מחויבים לעתיד המועדון וקשובים לרחשי הלב"

זאב גולדשמיט 15/08/2019
צילום באדיבות המועדון

במחלקת הנערות של מכבי רעננה, שביום יום נמצאת הרחק מהכותרות, הגדירו את מה שקרה השבוע "רעידת אדמה". שלושה מאמנים מובילים: יוני דנישבסקי, המנהל המקצועי של מחלקת הנערות, אורן לם והמנהל הארגוני ראובן רבינוביץ' עזבו את המחלקה, ובעקבותיהם הודיעו גם יתר מאמני המחלקה, שהציבו אולטימטום להשארת אורן לם שעבודתו הופסקה, ומשהבינו שהוא לא יוחזר, בחרו לעזוב יחד איתם.

הנהלת המועדון נותרה המומה, במיוחד לנוכח ההתפתחות המפתיעה, שכן רק לפני כחודש וחצי היו"ר יואב מזרחי נפגש עם דנישבסקי ולם כדי לתכנן את העונה וסגר איתם את שיבוץ המאמנים לקבוצות הליגה. בתוך כל ההמולה הזאת יש את השחקניות והוריהן שנותרו מבולבלים וכעוסים לנוכח המידע החלקי שהתבסס על שמועות, שכן מקצת מהבנות נקשרו לדנישבסקי וללם והיה חשוב להם להמשיך להתאמן תחתם. ההורים הביעו דאגה לגורל המחלקה שנותרה ללא מאמנים כשהאימונים אמורים להיפתח בשבוע הבא. 

אף אחד מההורים לא ידע מה הסיבה לעזיבה. "מסתירים מאיתנו מידע. מדוע העירייה או ראשי המועדון לא משתפים אותנו במה שקורה?" היו חלק מתגובות ההורים. בהמשך נטען, שלדנישבסקי הראו את הדרך החוצה אחרי 20  שנים במועדון, בעוד ללם העירייה בחרה שלא להאריך את ההסכם.

אחת האימהות אמרה: "אומרים שיש פה מסע נקמה של שחקנית, שכבר לא נמצאת במועדון. לא יודעת אם יש בזה אמת, אבל אם יש דברים בגו, לא יתכן שיסתירו מידע מההורים? למה הכל בשושו, כאילו יש משהו להסתיר? ציפינו מהעירייה שתכנס אותנו ותציג בצורה מכובדת מה בדיוק קורה. איך יתכן שראש אגף הספורט לא הגיע השבוע למפגש איתנו?".  לעומת זאת, אמא שמעורה בנושא הביעה הפתעה מהתנהלות ההורים: "המאמנים אינם תמימים. מי שאומר שמדובר במסע נקמה עוד יופתע, כל האמת תצא החוצה".

בהודעת וואצאפ של השחקניות נכתב: "לא העלנו בדעתנו שאי פעם נגיע לסיטואציה הזאת בה נצטרך להגן על הבית שלנו, אבל עכשיו זה הזמן לעמוד מאחורי האנשים שעמדו מאחורינו כל השנים האלה. הכלהתחיל לפני כמה חודשים, כשאדם זר הופיע אצלנו באימונים ובמשחקים והתחיל לצלם את הבנות ואת המאמנים. הוא ניסה לדובב את ההורים כדי שידברו כנגד המאמנים שלנו ואף פירסם פוסטים פוגעניים נגד המחלקה ונגד המאמנים כדי לפגוע ולהרוס את ביתנו. לאחר אי הצלחה, החלה קבוצת הורים ממורמרת להפיץ שמועות על אורן לם מאמן במחלקה. שמועות מכוערות, מרושעות, אכזריות.  לאחר שהופצו השמועות, העירייה לא המתינה לבירורן ולו לרגע וקיבלה החלטה לא להאריך את חוזהו. לדעתנו, הדרך בה עיריית רעננה בחרה לפעול אינה מוסרית ואינה נכונה. במדינת ישראל, עד שלא הוכח אחרת, אדם הוא חף מפשע! אף אדם לא רשאי לגזול מאדם אחר את שמו הטוב על סמך שמועות וזה מה שקורה בסיטואציה שלנו". 

עוד נכתב ע"י השחקניות: "אורן הוא לא סתם מאמן שלנו, הוא מסור, חם ודואג, הוא בנה אותנו, תמך בנו והקשיב לנו. שמח איתנו ברגעים טובים והיה עצוב איתנו ברגעים עצובים. אורן מדבר איתנו בגובה עיניים. מבין אותנו. יודע לזהות את הקשיים ולעזור. הוא מאמן, מחנך, אשר נותן את כל כולו בשביל המערכת ובשבילנו, השחקניות. כמו שאנחנו מכירות אותו - מכפישים את שמו! אורן מאמן במחלקה שלנו כבר יותר מ-10 שנים בהן הביא המון כבוד והישגים לעיר רעננה ולמחלקה. כמו לכל אדם ובמיוחד לאדם עם וותק כמו שלו במערכת שכולם יודעים איזה אדם הוא, היינו מצפות שיסמכו עליו ויתנו לו גיבוי. אולי לא כולם מכירים את המשפט "זכאי עד שיוכח אחרת".

הבנות סיימו במילים: "הבית שלנו כבר לא יהיה אותו דבר".

מפגש טעון בין ההורים להנהלה

לאחר ימים סוערים של דיסאינפורמציה, ביום שני התייצבו כשבעים הורים לפגישה עם הנהלת מכבי רעננה בנוכחות היו"ר יואב מזרחי, אשר פאר ויוסי אקלבץ, כדי לשמוע את הסיפור המלא. בפגישה הטעונה ניתן היה לחוש, שרוב ההורים תומכים במאמנים, ומקצתם סבורים שהבנות יצרו קשר תלותי מדי במאמנים, והם שמחו על עזיבתם. ההורים הביעו אכזבה מכך שאף נציג מוסמך מהעירייה לא נכח במפגש. הם רצו לשמוע ממקור ראשון מדוע אורן לם לא ממשיך והביעו חשש שגם שחקניות מוכשרות יבקשו כעת לעזוב את המועדון.

אחת השחקניות שנכחה בפגישה סיפרה, שמספר שחקניות נפגשו עם ראש העירייה ושמעו ממנו שהתקבלה הקלטה של שחקנית, שבעקבותיה העירייה החליטה שלא להאריך בשלב זה את החוזה של לם. אחד ההורים אמר: "הכל פה פוליטי. יוני אמר לנו שאחרי הבחירות צפויים שינויים, ועכשיו אנחנו רואים שזה מתממש".

יו"ר המועדון, יואב מזרחי סיפר להורים שגם הוא הופתע מעזיבתם של דנישבסקי ולם, ולחץ על המאמנים לא לעזוב.

"דנישבסקי אמר לי שבקרוב הוא עומד להרחיב את המשפחה, וחוץ מזה הוא התעייף מהרדיפה ומהאשמות כלפיו ושהוא רוצה לישון בשקט בלילה" סיפר מזרחי.

לגבי לם, יו"ר המועדון סיפר להורים, שמנהל אגף הספורט, אלה ביאר, צילצל אליו ואמר שאין אישור להאריך את חוזהו. כששאל מה הסיבה, לדבריו ביאר השיב לו ש"התקבלה תלונה בעירייה, והוא מנוע מלדבר על כך". מזרחי קרא ללם לשיחה, ואחרי ששמע אותו השיב שהוא נותן לו גיבוי, אבל ידיו כבולות.

הצדדים מגיבים

עורכי הדין חדוה וגלעד באום, המייצגים את אורן לם, מסרו בתגובה: "אנחנו בטוחים שהאמת תצא לאור. אורן התנהל ללא דופי לאורך כל שנות עבודתו".

יוני דנישבסקי מסר בתגובה: "לאחר עשרים שנות עבודה החלטתי לסיים את תפקידי במחלקת הנערות. העשייה הענפה שלי לאורך כל התקופה והקבלות שהצגתי פעם אחר פעם הביאו את המחלקה להיות המובילה בארץ הן בהישגים והן באיכות התוצרים. כל הנ"ל נעשה תוך הקפדה על קיומם של תכני העשרה, הקניית ערכים ורוח התנדבותית שלי ושל הצוות והשחקניות המצוינים שליוויתי וליוו אותי לאורך השנים".

בשיחה עם "קול רענן" אמר יו"ר מכבי רעננה, יואב מזרחי: "מהפגישה יצאנו מעודדים מכך שההורים נתנו צ'אנס לפגישה עם המאמנים החדשים, ואני מבטיח שהמחלקה תישאר מהטובות בארץ".

כיצד תמצאו בזמן כל-כך קצר מאמנים שימלאו את השורות?

"אתה מודאג? עוד לא פרסמנו, ומאמנים מהרמה הכי גבוהה כבר פונים אלינו. בשלב זה, לירון שרף כבר סגר אצלנו כמנהל מקצועי והוא יאמן את נערות א' ו-ב' . האמת, אני רואה בעזיבתם של המאמנים על מנת לעמוד מאחורי אורן, חוסר אחריות. כל הנושא יצא משליטה. מעולם לא נתקלתי בכזה דבר"

את תגובתו של אלה ביאר לא ניתן היה להשיג.

מעיריית רעננה נמסר התגובה הבאה:

"אנו עדים וערים לחרושת השמועות בימים אלו סביב מועדון הכדורסל לבנות ברעננה. מועדון הכדורסל לבנות ברעננה הינו מהמובילים בארץ, ובכוונת העירייה להמשיך ולהשקיע בטיפוח השחקניות, בקידום מצוינות וברמה מקצועית הכי גבוהה. אנו מחויבים לעתיד המועדון ולהכנת כלל הקבוצות לעונה הקרובה בכל הגילאים, תוך העמדת כל האמצעים הדרושים להמשך שגשוגו והצלחתו ושימור הפעילות הענפה המתקיימת בו. נמשיך ונהיה קשובים לרחשי הלב של כל הנוגעים בדבר".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 04/09/2019
זאב גולדשמיט 29/08/2019
זאב גולדשמיט 27/08/2019
זאב גולדשמיט 27/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מטלון. רוצה לסגור מעגל
חזרה לימי אושוויץ
שני צעירים טבעו בחוף בהרצליה
מדא חנך את מוקד ההצלה הלאומי
מד"א חנך את מוקד ההצלה הלאומי
הוסרה הצעה לסדר להפעלת שאטלים בשבת
הוסרה הצעה להפעלת שאטלים בשבת
מרכז רפואי סורוקה
חוזרים לבית הספר בדרך הבריאה
חשד: קיבלו במרמה עשרות אלפי שקלים
"אישה נדירה ומקור להשראה"
אישום: גנב רכוש ממתרחצים בים