רעננה

מתי תוקם תחנת משטרה ברעננה?

פגישה של ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא עם מפקד מחוז מרכז במשטרת ישראל, עמיחי אשד, בשלב זה לא הביאה בשורה בנושא

זאב גולדשמיט 19/08/2019
צילום: אלן שיבר

מפקד מחוז מרכז במשטרת ישראל, ניצב עמיחי אשד, הודיע בשבוע שעבר שלא תוקם תחנת משטרה נפרדת לעיר רעננה.

אשד נפגש עם ראש העיר, חיים ברוידא, והתלוו אליו סגנו ניר קריסטל ומנכ"ל העירייה אריאל הילדסהיימר. ברוידא הציג בפניו את צרכי הבטחון של רעננה והחשיבות שהוא רואה בהקמת תחנת משטרה ייחודית בעיר. מפקד המחוז הציג את עמדתו לפיה אין צידוק תקציבי להקים תחנת משטרה ברעננה שבה פחות ממאה אלף תושבים, כשבכפר סבא הסמוכה קיימת תחנת משטרה, שנותנת מענה גם לרעננה, הוד השרון והמושבים בסביבה. לדברי מפקד המרחב, רמת העבריינות והפשיעה ברעננה היא מהנמוכות בישראל.

"דיברנו על חשיבות התגבור והעיבוי של מערך הסיור והשיטור העירוני, על חיזוק והעצמת תחושת הבטחון של התושבים והגברת ההרתעה כנגד פשיעה ועבירות רכוש" כתב ברוידא. "סוכם, כי השיח על צרכי העיר בתחום השיטור ימשך. אני מודה לקצונה הבכירה של המשטרה, שהגיעה לדיון, על הקשב, והנכונות לקדם דרישות שהעלינו".

זהבה לנדמן, אחת משני ראשי סיעת "כחול לבן" ברעננה, הובילה בשנה האחרונה את נושא קידום תחנת משטרה ברעננה. "אני לא משלימה עם זה שאין תחנת משטרה ברעננה, כי אני מסתכלת על טווך של עשר שנים קדימה כשהעיר תלך ותגדל" אמרה לנדמן. "אני יודעת שלברוידא ולניר קריסטל נושא הבטחון האישי מאוד חשוב, אבל החלטה על הקמת תחנת משטרה תלויה בשר לביטחון פנים, וכיוון שיותר מחצי שנה אין מממשלה שיכולה לקבל החלטות, הדברים לא התקדמו. עם זאת, אנחנו רוצים לשמוע את כל הנתונים בצורה רישמית בישיבת ועדת הבטחון העירונית שתתקיים בספטמבר, ואז נדע לגבש את עמדתנו הסופית. אם תהיה מערכת אבטחה ומצלמות ראויה במרחב הציבורי, שתמנע את הפריצות לרכוש, ולא כל תלונה למשטרה תתקע במגירות, אז אולי זה יתן מענה ויותר בטחון בעיר. בקיץ אנשים בחופשות ויש הרבה פריצות, ואנשים לא מרגישים מספיק בטוחים. ברעננה יש סיירת בטחון עירונית, ונרצה לשמוע האם יש יותר רכבים מסיירים."

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ברוידא , יזכה לביקור ממלכתי
ביקור מפתיע ברעננה
נשיא המדינה נפרד מעמוס עוז
מנגינה לבריאות טובה
סודות עמידה מול קהל ואיך להתגבר על פחד במה
הסכם קריב גוטרמן: גוטרמן מספר 2, בינתיים
הסכם קריב גוטרמן: גוטרמן מספר 2, בינתיים
דנה לא נמה
נינג'ה כפר סבא
שוד לאור זרקורים