רעננה

מר"צ מציעה להפעיל תחבורה ציבורית בסופי שבוע

סיעת מר"צ ברעננה הגישה הצעה לדיון בישיבת המועצה הקרובה בנושא הפעלת תחבורה ציבורית בסופי שבוע

זאב גולדשמיט 21/08/2019
צילום: פרטי

סיעת מר"צ רעננה חופשית הגישה הצעה לסדר שתועלה בישיבת המועצה הקרובה להפעלת תחבורה בסופי שבוע בתוך העיר רעננה.

בהצעתה מסבירה יושבת ראש הסיעה, רונית ויינטראוב שהרקע לכך נובע מטעמים חברתיים וסביבתיים: "היעדר פתרונות תחבורה בערבי שישי ובשבת מעצימה קושי ופערים של אוכלוסיות רגישות כלכלית שנבצר מהן להחזיק ברכב פרטי. מנגד, מונעת ממשפחות בעלות יכולת לוותר משיקולי קיימות על רכב פרטי, וכן פוגעת באוכלוסיית הגיל השלישי, שרבים מהם אינם נוהגים. תחבורה בשבת עשויה עבור אוכלוסיית הגיל השלישי ליצור את ההבדל בין בדידות לחולי, לזמן איכות מתגמל המאפשר פעילות עשירה התורמת לתחושת הרווחה של האדם, תוך העצמת תחושת העצמאות והמרחב האישי".

ויינטראוב גם נוגעת בצורך של תחבורה ציבורית בשבת לאוכלוסייה הצעירה ולבני הנוער, שדפוסי הבילוי שלהם  מצביעים על צורך להגיע לערים אחרות בתחבורה ציבורית, בנוסף לערך הבטיחותי, שלא יצטרכו לנהוג בשעות הלילה.

בהצעה של מרצ נאמר, כי עיריית רעננה תבחר על פי דין חברת הסעות שתפעיל עבורה שירות של תחבורה ציבורית בערבי שבת ובשבתות ; ההתנהלות תהיה מבוקרת ומפוקחת מתוך מחשבה על צרכי האוכלוסיות השונות המשתמשות בשירות זה ; התחבורה בשבת תשרת את המבקשים להגיע למקומות שמחוץ לעיר ולמקומות בילוי בתוך העיר ; ההחלטה על דרך מימון ושיעור הסבסוד של השרות תיגזר משיקולי תקציב, תוך מחשבה תחילה והתחשבות באופייה המיוחד של כל האוכלוסייה הצורכת את השירות".

זו לא פעם ראשונה שמרצ רעננה חופשית מנסה לפעול למען תחבורה ציבורית בשבת, ויהיה מעניין כיצד ינהגו הפעם חברי מועצת העיר, ששישה מחבריה הם דתיים. אגב, בכפר סבא פועלת בכפר סבא תחבורה ציבורית של חברת "שבוס": עבור מי שרוצה להגיע לחוף הים ולאזורי הבילוי בתל אביב.

חבר מועצת העיר, אלי אלוש, מסר בתגובה: "למרות שמדובר בהצעה פופוליטסטית של מר"צ, שנועדה לצרכי תעמולת הבחיראות הארציות, אני מקווה שראש העיר יביע עמחדה פומבית חד משמעית שדוחה לחלוטין את ההצעה המסוכנת הזו".


 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בחולון שומרים על הסביבה
מתנדבי הצופים במיצג מרשים על חופי ים המלח
מתנדבי הצופים במיצג מרשים על חופי ים המלח
הצלחה לתוכנית "מחיר למשתכן" בנתניה
למה צריך גינת כלבים נוספת?
מרועה צאן באתיופיה להייטק בישראל
מרועה צאן באתיופיה להייטק בישראל
עולימפיאדת הקיץ של תל אביב-יפו
"עולימפיאדת הקיץ"
פסטיבל היין במטה יהודה
רעננה תארח באיצטדיון "המושבה"