רעננה

"החלטתי שאני חיה את הרגע"

מפגש מרתק של "יחדיו בשרון" מקבוצת "נשים פוגשות סרטן" שהתקיים השבוע במרכז ליהדות רפורמי, בית שמואלי, הציג את הצורך של הנשים להעביר יחד מפגש חברתי. הן שמעו את סיפורה המרגש של עירית טיגר, 42, שהנשק שלה להלחם במחלה היא להמשיך לחיות בשמחת חיים

זאב גולדשמיט 21/08/2019
צילום: פרטי

הן ישבו זו לצד זו ושוחחו ביניהן, אבל פניהן לא הסגירו את מה שכל אחת מהן עברה בחייה. ביום שלישי נפגשו בבית שמואלי ברעננה קבוצת  "נשים פוגשות סרטן", שקיבלו מהרבה של המרכז ליהדות הרפורמי, חן בן אור צפוני, חדר אירוח כדי להעביר בו פעילות חברתית משותפת.

הסקסולוגית ד"ר איריס בר און הרצתה בפניהן, כשהמסר היה: החיים ממשיכים, תחיו את היום. עוד בתכנית הופיעו הסטנדפיסטית מרים ברנהרט , הזמרת רוחל'ה אלה, ואילי פישר ממעגל נשים הרצליה דאגה למתנות, והיו גם תרומות של בעלי עסקים שונים. בין הנשים בלטו מקימת הקבוצה "יחדיו בשרון",  עירית בר, וחברת מועצת העיר רעננה אנה פוזמנטיר, שחיברה בין קבוצת הנשים לבית שמואלי . קבוצת הנשים שמקיימות מזה כשנה מפגשים משותפים ורק כעת מצאו בית של קבע, סיפרו שרק כשהן נמצאות יחד הן מרגישות כמשפחה ומסוגלות להיפתח בפני אחרים. למפגש הגיעו מספר נשים חדשות שאזרו אומץ בעקבות הכתבה בשבוע שעבר ב"קול רענן"/"קול הכפר". אחת הגיעה במהלך טיפולי הכימו, היתה מעט מבוישת, אבל המופע של הסטנדאפיסטית גרם לה להתגלגל מצחוק.

עירית טיגר, בת 42 מכפר סבא , לקחה את המיקרופון ובאומץ רב חשפה בפני חברותיה לקבוצה את סיפורה האישי. "ביום הולדת 40 גילתי בשד גוש ענק של שבעה סנטימטר. גם בלי זה היה לי קשה בעקבות הגירושין. עד שלילה אחד הרגשתי שהגוש מאוד בולט, אמרתי לעצמי, זה לא יכול להיות . התקשרתי לקופת חולים ושאלתי האם יש עצם בשד? כשהשיבו בשלילה הלכתי להיבדק , והתגלה גוש מאוד חריג. הגילוי היה בחנוכה . קיוויתי שיקרה נס, אבל הבדיקות הראו שזה  גידול סרטני".

טיגר סיפרה שהיא גילחה את שיערה לפני שהחלה בטיפולי הכימו, אבל כשעלתה לאוטובוס עם מטפחת לראשה, החלה לבכות כשראתה שהאנשים סביבה שלחו לעברה מבטים.

"הסביבה מאוד רוצה לראות אותנו בריאות. אומרים לנו: 'תגידי תודה שאת לא מתה', ודוקא כאן בקבוצה אני מרגישה מאוד נוח , רק אנחנו מבינות אחת את השנייה. אתן נותנות לי הרבה כוח לעבור את התקופה הלא פשוטה. שכנעתי את עצמי שהנשק שלי למחלה הקשה יהיה שמחת החיים. במהלך הטיפולים שרתי לעצמי 'לא, לא תנצחו אותי', והיה לי בטלפון את הצלצול  I WILL SURVIVE . נכנסתי לקבוצות שעוסקות במחלה, למדתי על הסרטן, ובמהלך הטיפולים גיליתי שאני בקבוצת סיכון ונשאית גנטית BRCA 2 .

טיגר סיפרה שלא הירשתה למחלה לשבור אותה. "החלטתי שאני חיה את הרגע ולא אשמור שום דבר למחרת. יחד עם קבוצת הנשים פוגשות סרטן והאנרגיות שאני מקבלת במחיצתכן -  וכל אחת פה היא מלכה -  אני מרגישה הכי טוב עם עצמי. עשיתי שיחזור מאוד יפה מסיליקון, ואני הולכת עם מחשוף. בשנה האחרונה אני מדגמנת בפרסומות, משחקת בסרטים ומצלמת. שמתי דגש על איך שאני נראית, ואני מרבה לבלות ולטייל. השינוי שעשיתי בחיי מבחינתי היא השראה  שגם אישה עם המחלה יכולה להיראות טוב".

למפגש בבית שמואלי הגיעו גם מייסדות קבוצת "שדות" כפר סבא בראשות ענת שוקרון, קרן הלפרין ושלי דגן, כדי לפרגן לחברתן עירית בר ולחברות הקבוצה מרעננה. 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
דוקטור מיכל אברמוביץ רופאת המשפחה
"הסתובבתי כמו פצצה מתקתקת והרופאה הצילה אותי"
קבוצת אחים לחיים במרוץ הלילה
"אחים לחיים"
רכב התהפך ברעננה
מוכנים לשנת הלימודים?
מוכנים לשנת הלימודים?
קניון הדר עורך תערוכת ציורים של בעלי אוטיזם
תערוכת ציורים של בעלי אוטיזם
הזמן הולך ואוזל
עובדת ניקיון בפארק תקפה שני ילדים
ביקור השרה