רעננה

שר התחבורה הגיע לרעננה

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ נפגש בשבוע שעבר עם ראש העיר חיים ברוידא וסגן ראש העיר חיים גולדמן, ושמע את השגותיהם על הנת"צ ברעננה. ברוידא אף ביקש לזרז את פתיחת מסילת הרכבת לתל אביב דרך הרצליה, וטען שהיום תחנת מערב הפכה "פיל לבן"

זאב גולדשמיט 26/08/2019
צילום באדיבות דוברות עיריית רעננה

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, ממשיך במאמציו לשנות את תוואי הנת"צ ברעננה, ובשבוע שעבר נפגש בלשכתו עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ. בפגישה נכח גם סגן ראש העיר וראש מנהל קהילה, חיים גולדמן, המקורב לסמוטריץ, שקידם את קיום המפגש,  וכן יועציו של השר.

 במהלך הפגישה דנו הצדדים הן בנושא העתקת הנת"צ מאחוזה, והן בנושא פתיחת קו הרכבת המהיר מרעננה מערב לתל אביב (דרך הרצליה). ברוידא הבהיר שתכנית נציבי התחבורה הציבוריים שמקדם משרד התחבורה אינה מתחשבת בצרכי תושבי רעננה, והיא הונחתה על העירייה ללא שקיפות וללא גמישות.

ראש העיר וסגנו הבהירו כי לאחר שבדקו לעומק את התכנית , ביטול פניות רבות מאחוזה רק בשל נתיב תחבורה ציבורי שיפעל בשעות מסוימות ביממה ולא בסופי שבוע, יגרום לפגיעה קשה בנהגים. כך למשל, הפניה שמאלה לרחוב בר אילן לבאים מאחוזה מכיוון מערב, תבוטל.

בנושא הרכבת לתל אביב , ברוידא הבהיר לשר שתחנת רעננה מערב הפכה ל"פיל לבן",  כייוון שהנסיעה מתישה ועוברת במסלול עוקף דרך כפר סבא ופתח תקוה ונמשכת כ-50 דקות. ראש העיר וסגנו ביקשו מהשר לזרז את פתיחת המסילה לתל אביב דרך הרצליה.

השר סמוטריץ רשם לעצמו הערות ואמר שעמדת עיריית רעננה בנושא בנת"צ הגיונית. סמוטריץ הבטיח לבדוק מול בכירי משרד התחבורה היכן עומדים הדברים, וינסה לסייע בנושא החלופות שהציעו ברוידא וגולדמן, כמו מעבר האוטובוסים הבאים מכפר סבא דרך רחוב וייצמן ברעננה או בכביש 531. 

"הדגשתי בפניי השר, כי אני מאמין בצורך בתחבורה ציבורית ובקידום פתרונות להסעת המונים." אמר ברוידא "הבהרתי לשר, כי ההליך והפיתרונות לתחבורה הציבורית בתחום רעננה, חייבים להיעשות תוך התחשבות במכלול הצרכים של העיר. המתכונת הנוכחית בתוכנית שגיבש משרד התחבורה, המדבר על חסימה לאלתר של 19 כניסות לרחובות הגובלים עם אחוזה, הוא אינו הפתרון הנכון לנו. הדגשתי כי אנו מגבשים עבודת מטה מקצועית, שתוכל להמליץ על הפתרון הראוי והמידתי לנתיב תחבורה ציבורי, תוך שמירת מרקם חיי התושבים בעיר והתאמתם לאופייה של רעננה. בקשתי מהשר גם לוודא, שקו הרכבת המהיר מרעננה לתל אביב ייפתח בהקדם וללא דיחוי
אני מודה לסגן ראש העיר חיים גולדמן, שקידם את המפגש, ולשר התחבורה על שנענה להזמנה לבוא לרעננה, לשמוע, לראות וללמוד מקרוב את החלופות שאנו מציגים. מקווה שעל בסיס דיאלוג נכון, מפרה והדדי נגיע יחד לפתרונות הטובים ביותר".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
האם יבנו 12 אלף יח"ד בצפון העיר?
ראש העיר עם הזוכים בתחרות
אמנות מחדשת רחוב
סוכל ניסיון הברחת אתרוגים
סוכל ניסיון הברחת אתרוגים
יונתן ילון
"כורש" - ספרו החדש של יונתן ילון
קידום מעמד הילד
קידום מעמד הילד
פרחים לאירוע המיוחד בחייכם
הרב דר מיכאל לייטמן
כמה עותקים מהלב להדפיס לך?
עוד גלי עציון. ייצגה את התובעת
מעבר בחוף הנפרד בהרצליה