רעננה

יו"ר חדש לעירוני רעננה

לאחר התפטרותה של זיוה לב דגן מתפקיד יו"ר מועדון הכדורסל עירוני רעננה נקבע לאחרונה כי ערן טסל ימונה לתפקיד זה. בראיון ראשון כיו"ר מספר טסל על המו"מ למכירת הקבוצה, מדוע לא ימשיך ככרוז הקבוצה ומהן הציפיות שלו מהעונה הקרובה

זאב גולדשמיט 27/08/2019
ערן טסל, צילום: עודד קרני, באדיבות עירוני רעננה

הבלאגן שעבר בקיץ על מחלקת הכדורסל עירוני רעננה עם הניסיון להביא את המיליונר היהודי-אמריקאי, ג'ף רוזן, הביא את יושבת הראש , זיוה לב דגן, לידי החלטה להתפטר. רוזן בסוף לא הגיע לרעננה, ובשבוע שעבר החליטו ראש העיר חיים ברוידא ומחזיק תיק הספורט, רחמים שלום, למנות את ערן טסל לתפקיד יו"ר מועדון הכדורסל.                                                                                        

טסל (40) שימש בשנים האחרונות כמנהל ארגוני במחלקת הנוער ומנכ"ל בהתנדבות של הקבוצה הבוגרת. הוא עובד עירייה ופרט לעיסוק במחלקת הנוער בכדורסל, אחראי גם על המנויים בבריכה העירונית. הוא איש כדורסל וותיק, נחשב לאנציקלופדיה מהלכת שזוכר אירועי כדורסל בולטים של רעננה ושל מכבי ר"ג. תשאלו מה לו ולמכבי ר"ג? טסל הוא רמת גני לשעבר, שגדל על קבוצת הכדורגל הכח מכבי ר"ג , שבצעירותו התגלגל לכדורסל בזכות הכדורסלן קני סימפסון, שכן שגר בבניין שלו. עופר ברקוביץ לקח את טסל מהיציע לתפקידי ניהול במכבי ר"ג, ולפני כ-13 שנה נדד לעירוני רעננה בזכות המאמן רן אשר, שהמליץ עליו.                                                        

המינוי של טסל כיו"ר מועדון עירוני רעננה הוא סוג של חלום שהתגשם, והוא לוקח את התפקיד בשיא הרצינות. לדבריו, המנוי שלו ליו"ר היה תהליך טבעי, כיוון שלאורך השנים היה מעורב בצד הניהולי. מצד שני, יש אנשים בספורט שהרימו גבה לנוכח המנוי, אבל טסל סבור שזה בשוליים.                                                                   

טסל: "אף פעם אין קוצנזוס על מינוי, אבל חובתי להוכיח שהבחירה בי הייתה מוצדקת. מנהל רשות הספורט אלה ביאר ומנהל מחלקת הספורט, מאיר ברנשטיין, מאוד עוזרים לי בכניסה לתפקיד, ואני מודה להם על כך".

ערן, אומרים שזיוה לב דגן התאכזבה ממך, שהיית מעורב בהבאתו של ג'ף רוזן, והסתתרת זאת ממנה?

"אני לא יזמתי את הבאתו של רוזן. חבר של ג'ף רוזן פנה אלי ושאל אם יכול לעניין אותנו משקיע, וביקש לחבר אותו לראש העירייה. התנאי של רוזן היה דיסקרטיות, שהמו"מ לא יודלף. זה קרה לפני הבחירות בטרם ידענו מי ראש העירייה. כשחיים ברוידא נבחר לראש העירייה שיתפתי אותו בהצעה והתחלנו לקדם את זה. לצערנו המו"מ לא צלח כי רוזן חזר בו מכמה דברים, ובשורה התחתונה רצה שהקבוצה תהיה שלו בלי שתהיה נציגות של העירייה ובלי הנהלה משותפת. ראש העירייה אמר שזה לא בא בחשבון, ובצדק, כי גם העירייה מתקצבת את הקבוצה בסכום מכובד מאוד. לא סיפרתי על כך לאף אחד, כי נושא הדיסקרטיות היה תנאי של רוזן, כיוון שמכבי חיפה התמודדה עם רעננה על העלייה, וגם ראש העירייה שלנו ביקש ממני לא לדבר על זה. לבסוף המו"מ דלף, אבל לא מהצד של רעננה. לא הייתה לי שום כוונה לפגוע באף אחד, וברגע שהמו"מ דלף אפשר היה להמתין עם ההתפטרות, כי זה היה רחוק היה מלהיות סגור".

כעובד עירייה, כיצד תוכל להיאבק למען עירוני רעננה מול ראש העירייה כדי לקבל תקציבים גדולים יותר?

"לעונה הקרובה התקציב סגור. המועדון הוא עירוני של העירייה, שמתקצבת בכ- 80 אחוז מהתקציב. לגבי השנים הבאות, אבקש מראש העירייה את מה שנכון לקבוצה, ואם הוא יחליט לקצץ, זה לא קשור להיותי עובד עירייה, אנסה לשכנע אותו לנהוג אחרת. חשוב לי להדגיש שאני מאוד מעריך את הבחירה בי מצד חיים ברוידא ורחמים שלום, שסומכים עלי ומאמינים בי. תמיד הקבוצה הייתה בראש סדר העדיפויות שלי וכמי שמכיר את המערכת הכניסה שלי תהיה חלקה. את רוזן הבאתי במטרה לקדם הבאת משקיע חיצוני כדי שלא תהיה תלות קבועה של העירייה. גם היום כיו"ר אנסה להביא עוד ספונסרים כדי לקדם את הקבוצה".

במשחקים הביתיים שימשת ככרוז. האם תהיה הכרוז של רעננה גם העונה?

"זה עבר לי בראש, אני מאוד אוהב את זה. בצניעות, אני מאמין שזה גם עזר לקבוצה במקרים מסוימים. אבל כנראה שאיאלץ לוותר על הכריזה, כי זה פחות מתאים כעת. החיפושים אחר כרוז חדש כבר החלו".

מהן הציפיות שלך העונה?

"בעיקר לקדם את הצעירים מהנבחרות: יאיר קרביץ, תומר פורת, יהל מלמד ואיתי גבע, ושנגיע לפלייאוף העליון. אני מאוד מאמין במאמן אבנר יאור, שהוא ההחתמה הכי טובה שלנו בקיץ זה. אבנר נהג בג'נטלמניות כשהמתין בסבלנות עד שיסתיים המו"מ עם ג'ף רוזן ולא סגר במועדון אחר. אני חייב להזכיר את חברי לצוות שעובדים איתי שנים, המנהל המקצועי רון נווה ומנהל הקבוצה הבוגרת רמי איוניר, שתמיד שם בשבילי".

כהיסטוריון, מה האירוע הכי מרגש שזכור לך מעירוני רעננה?

"לאחר פירוק בני השרון, בעונה הראשונה שלנו בליגה הארצית (2011/12 ) עם רון נווה כמאמן, זכינו בגביע האיגוד, אחרי שתי הארכות נגד מכבי קריית גת. דווקא משחק דרמטי זה החמצתי, כי באותו ערב נסעתי עם הנוער לקריית מוצקין לגמר גביע האיגוד לנוער".

ועוד מעירוני רעננה. בהגרלת גביע המדינה נקבע כי רעננה תתמודד בסיבוב הראשון בגביע המדינה (23.10) נגד היורדת מליגת העל, בני הרצליה.

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 13/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 30/10/2019
זאב גולדשמיט 23/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אנו חולמים על בית ראוי
סוכות במרינה הרצליה
מירן ומאור בוזגלו
המגרש הביתי של מאור בוזגלו
שומרים על הסביבה גם בקייטנה
התערוכה במשכן
מוצרט בא לבקר בגן
למה לתחזק את הגג בקיץ?
שלושה הרוגים בתאונה באזור אילת
יובל המבולבל , באירועי פורים ברמת השרון
קרנבל פורים חגיגי ברמת השרון