רעננה

אחריי לסיירת

סיירת תיקונים רעננה, שבחצי השנה האחרונה טיפלה בעשרות בתים של תושבים נזקקים, ערכה אמש את טקס ההשקה בנוכחות עשרות מתנדבים וסגני ראש העיר, ניר קריסטל וחיים גולדמן. "הסיירת זה לנשמה" אמר יוזם הסיירת אלי פישמן. "אתם מהווים גאווה לעיר" אמר גולדמן

זאב גולדשמיט 28/08/2019
מימין: חיים גולדמן, אמיר פוירמן, צמרת גבע, אלי פישמן, ניר קריסטל , צילום: זאב גולדשמיט

חצי שנה לאחר שנוסדו ואחרי שסייעו לכארבעים משפחות, סיירת תיקוני רעננה ערכה ביום שלישי את אירוע ההשקה בנוכחות שני סגני ראש העיר, ניר קריסטל וחיים גולדמן, נציגי אגף הרווחה ועשרות פעילים ומתנדבים תושבי העיר, שהנתינה היא עבורם דרך חיים.

מקימי העמותה, משה פישמן, אמיר פוירמן וצמרת גבע, שמנהלים במשותף את הסיירת, סיפרו כיצד עלה הרעיון. "פישמן היה היוזם, אמר שבוער לו לעשות משהו למען החברה, והתחלנו עם התקנת גלאי העשן שהעירייה רכשה לניצולי שואה. כשנכנסו לבתים ראינו שחלקם במצב רעועה, וכך זה התגלגל" סיפר פוירמן,  שבחודש יולי הפכו לעמותה רשומה, שמפוקחת ע"י רואה חשבון ועו"ד צמוד .

הפניות אליהם החלו לזרום, ובמקביל הקימו מערך של גיוס תרומות. "אנשים תרמו ספציפית לכל פרויקט" סיפר פוירמן. "יש לנו וועדה שמחליטה באיזה מקרים נטפל, לאחר שנבדקים כל הנתונים. אין לנו מקבלי שכר בעמותה, וכל לקוח שתרם יודע מה עושים עם הכסף שלו. סייענו גם לדיירי עמידר, אבל בשלב מסוים הם הזמינו אותנו למפגש והבנו שאנחנו לא צריכים לקחת את מקומה של חברה ממשלתית. יש לנו שיתוף פעולה מצוין עם הרווחה, ועד כה גייסנו כעשרים אלף שקלים לצורף שיקום דירות".

פישמן סיפר שבביתו הוא סוג של "הנדימן", וכשפנה למנהל מחלקת ההתנדבות בעירייה, דורון בכר, וסיפר לו על תכניותיו להקים סיירת תיקונים,  הם זכו לתמיכה רבה. פישמן עצמו עובד כשכיר, ובכל זאת מוצא זמן לתיקונים בסיירת. "הסיירת זה לנשמה. כשאתה עושה טוב לאחרים, אתה מרגיש שלם עם עצמך" אמר פישמן, שהוסיף כי היעד של העמותה להמשיך לעזור לתושבי רעננה ולהגיע למצב שתרומות לעמותה יוכרו במס. שולי אבידור, מרכזת משאבי קהילה, סיפרה שמאז הקמת הסיירת היא מזינה אותם בבעיות של תושבים.

חבר המועצה לשעבר, אביחי ארביב, שהצטרף לעמותה הוסיף: "היופי של הסיירת , שהיא תנועה חברתית שמכילה כל-כך הרבה אנשים עם נתינה, בלי פוליטיקה, הכל למען הנזקקים".

"אתם מהווים גאווה לעיר. בזמן קצר עשיתם מהלך שעוד ילמד ע"י אחרים" אמר חיים גולדמן. ואילו ניר קריסטל אמר במעמד האירוע: "החבורה הנפלאה של הסיירת קמה בבוקר כדי לעשות טוב לאחרים. זה מה שמייחד את רעננה".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גן לאומי חדש יוקם בעמק המעיינות
שלב השאלה הזהה
שלב השאלה הזהה
רמי ויניב ושני ילדיהם
"אין סיבה שיפלו אותנו"
רשת המטרו מגיעה לשרון
כדורי אורז מטוגנים במילוי בשר ותירס
שינויים בהפעלת הלוקרים בבתיה"ס
כמה תרומות קיבל סער בבחירות?
פאנל בחירות בקהילת יונתן
פאנל בחירות בקהילת יונתן