רעננה

"הגיל שלי זה יתרון"

בגיל 35 התמנה איתי קנטור, סגן מנהל חטיבת "שרת" בכפר סבא, לתפקיד מנהל בית הספר היסודי "פעמונים" ברעננה. "חלום הילדות שלי היה להיות מנהל ולהשפיע בתחום החינוך"

זאב גולדשמיט 29/08/2019
איתי קנטור. "אני מגיע מלא מוטיבציה להצליח", צילום: עיריית רעננה

איתי קנטור, תושב כפר סבא, מונה למנהל ביה"ס היסודי "פעמונים" ברעננה, והוא רק בן 35. רעייתו, שני, מלמדת מזה תשע שנים ב"פעמונים", ובשל המינוי שני לא תמשיך ללמד באותו בית ספר.

 קנטור, בעל תואר ראשון בחינוך ומדעי החיים מבית ברל, ותואר שני בחינוך ובהוראת מדעי החיים מאוניברסיטת תל אביב, הינו בוגר תכנית ההכשרה להוראת תלמידים מצטיינים ומחוננים מאוניברסיטת ת"א, ולומד כיום בתכנית הכשרת מנהלים מטעם אבני ראשה.

בתפקידו האחרון כיהן קנטור כסגן מנהל בחטיבת הביניים "שרת" בכפר סבא וכמחנך כיתת המחוננים.

 "חלום הילדות שלי היה להיות מנהל ולהשפיע בתחום החינוך", אומר קנטור. "אני מקבל בית ספר מצוין, וחשוב לי מצד אחד לשמר את הקיים, ומצד שני להחזיר את חדוות הלימוד לתלמידים. אני מגיע מלא מוטיבציה להצליח. אני בא ממקום כן ואמיתי כדי שיהיה טוב לתלמידים ולצוות המורים".

אשתך לא כועסת עליך שבגלל המינוי שלך היא לא תוכל ללמד בפעמונים?

"בין בני זוג תמיד יש ויתורים ושני נתנה לי את ברכת הדרך לצורך הגשמת החלום. כיוון שלפני ארבעה חודשים נולדה לנו בת בכורה, היא החליטה לצאת לשנת שבתון כדי לגדל את הילדה".

מה המטרה שלך בניהול?

 "המטרה הראשונית לתת לתלמידים להגשים את החלומות. צריך לעזור להם למצוא את החלום המשמעותי של עצמם".

35 זה לא גיל צעיר מידי לנהל בית ספר?

 "מי שמכיר אותי יודע שהגיל שלי זה יתרון. אני מדבר עם התלמידים וההורים בגובה העיניים. באוסטריה היה מנהיג מדינה צעיר ממני. יש אנשים שמנהלים חברות הייטק גדולות והם בגיל 25. סגני אלופים בני 33 מפקדים בקרב, אז מדוע לנהל בית ספר בגיל 35 זה נקרא צעיר? אם בחרו בי לניהול פעמונים ברעננה, כנראה עשיתי משהו אחד נכון במהלך הקריירה המקצועית שלי." 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 11/12/2019
זאב גולדשמיט 03/12/2019
זאב גולדשמיט זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 20/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הירוק היום ירוק מאוד
שלום קוטלר תומך ברמי גינברג
תורת המשחקים
יוצאת לדרך חדשה
גבר נפצע בתאונה בכפ"ס
דר מיכאל הלברטל
ד"ר מיכאל הלברטל מונה לתפקיד מנכ"ל הקריה הרפואית רמב"ם
נס חנוכה במרכז "שניידר"
אוריאל טרוצקי. מרעננה לנבחרת אורוגוואי
מרעננה לנבחרת הסלסטה