רעננה

לא הגיש כתב הגנה וחויב לפצות בן 73 בעשרות אלפי שקלים

בית המשפט חייב תושב רעננה לפצות תושב העיר שהגיש נגדו תביעה לפיה הוא נפל קורבן למעשיו לאחר שהצליח להוציא ממנו עשרות אלפי שקלים בעת ששהה בחו"ל

מיכאל פרוסמושקין 29/08/2019
עו"ד אברהם (אבי) זריהן. מייצג את התובע, צילום: פרטי

בית משפט השלום בכפר סבא חייב לפני ימים אחדים תושב רעננה (40),במסגרת תביעה אזרחית, לפצות תושב העיר, בן 73, ב –80 אלף שקלים.

מהתביעה עלה כי ב - 30 במרץ 2019פגש הנתבע, תושב רעננה ומנוי במתקן ספורט בעיר, את התובע (דני -שם בדוי)  שהינו עובד במקום. תוך כדי השיחה ביניהם הציע הנתבע לדני לתת לו הלוואה בסך 40אלף שקל, וזאת לאחר שהאחרון סיפר לנתבע את נסיבות חייו הקשות. במהלך השיחה, הנתבע אף הזמין את דני ואשתו לארוחת ליל הסדר, לטענתו של דני, על מנת לקנות את "אמונו".

בהמשך,הגיש הנתבע לדני הסכם למתן הלוואה והצליח להוציא ממנו בדרכי עורמה את כרטיס האשראי ואת הקוד הסודי. דני טוען בתביעתו, כי תוך כדי רישום ההסכם הראה הנתבע במכשיר הטלפון כי הפקיד לו לחשבון 80אלף שקל. אולם, למחרת בדק דני את חשבון הבנק ואז התברר לו כי לכאורה ביקש שתי הלוואות מהבנק על סך כולל של 80אלף שקל - דבר שלדבריו לא היה ולא נברא.

 עוד טען דני כי התובע החל להוציא כספים מחשבון הבנק שלו וגזל ממנו 32 אלף שקל,בעת שהוא שהה בחו"ל. לאחר חזרתו ארצה מיהר להגיש תלונה במשטרה ובהמשך הגיש באמצעות סנגורו עו"ד אברהם (אבי)זריהן, תביעה אזרחית.

 לאחר שהנתבע לא הגיש כתב הגנה עד למועד הקבוע בחוק, השופט רונן פלג חייב את הנתבע לשלם לדני 80 אלף שקלים בתוספת הוצאות שכר ואגרת בית משפט בסך כולל של תשעה אלף שקלים.

יש לציין כי כנגד הנתבע הוגש בחודש אפריל כתב אישום בגין שורת מקרים בהם נטען כי קיבל וניסה לקבל במרמה ממשכירי דירות עשרות אלפי שקלים תוך ביצוע עבירות זיוף והתחזות לאיש קבע אשר זכאי להחזר כספי מהצבא עבור דיור בשכירות. משפטו בהליך הפלילי, שבו מיוצג ע"י עו"ד עמית שלף,טרם הסתיים.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נוסע איבד את ההכרה בטיסה ממקסיקו לרומא
הכי טובה שיש
קולות החיילים לא שינו: הולכים לסיבוב שני
אנשים טובים לתחילת שנה טובה
המטווח העירוני נסגר
בין אמנות לחברה
מתי ייפתח בית הקפה בחלקו הצפוני של הפארק?
תערוכת ציירים צעירים תפתח בעופר לב חדרה
"מגלים עולמות"