רעננה

"אני כלואה בבית"

סיגלית זיו, תושבת רעננה, אם חד הורית שסובלת מלקות בראייתה ובשמיעתה וכעת היא מרותקת לכסא גלגלים לאחר שנפלה במדרגות. סיגלית, שמתגוררת בקומה השלישית מחפשת דירה להשכרה, אולם מתברר שבעלי הדירות מערימים עליה קשיים בשל מצבה

קרן שלהבת 29/08/2019
סיגלית זיו. "אני חייבת שמישהו ישמע את הזעקה שלי", צילום: קרן שלהבת

סיגלית זיו בת 47 אם לשתי בנות מתגוררת ברחוב שברץ ברעננה. סיגלית שנולדה עם מום מולד מתקשה בשמיעה, אך הבעיה היותר חריפה, לדבריה, היא הטיפוס במדרגות בזמן שהיא מתקשה לראות. לדבריה היא פנתה למשרד השיכון כדי שתמצא לה דירה בבניין שיש בו מעלית או לחילופין בית פרטי, אך קיבלה תשובה שלילית. כיום היא מקבלת סיוע של 3100 שקל ממשרד השיכון ומוסיפה 900 ₪ כל חודש לתשלום שכר הדירה. בסוף החודש היא אמורה לפנות את דירתה בבניין שמתחיל תהליך של תמ"א.

 סיגלית שמתניידת עם כלבת נחייה מספרת שלאחרונה החלה לחפש דירה/בית שאותו תשכור בעצמה אולם אף אחד לא מוכן להשכיר לה את דירתו כשהוא רואה את כלבתה רונדה.

 סיגלית: "אני אובדת עצות. אני כלואה בתוך הבית הזה בגלל שאני לא יכולה לרדת את כל המדרגות ואין מי שיעזור לי. חליתי לפני 6 שנים, מאז המצב שלי רק הולך ומדרדר. כל מה שאני רוצה זה שתהייה לי ולבנותיי את הפינה שלנו. לפני חודשיים נפלתי במדרגות כשניסיתי לצאת מהבית. אני לא עיוורת אבל מתקשה בראייה. פספסתי מדרגה והתגלגלתי במדרגות. חטפתי מכה ברגל, בעיקר בברך ומאז אני מתקשה לעמוד. יש לי שתי בנות בגיל בית ספר ואני חייבת לדאוג להן, גם בתוך הבית וגם להכין אותן לתחילת שנת הלימודים. כרגע אני מתקשה לקום מכיסא הגלגלים שהביאו לי. הלכתי לבדיקות ונאמר לי שכתוצאה מהנפילה הרגל ניזוקה ואני חייבת לנוח. ניסיתי לרדת מהדירה לבדיקות והייתי צריכה לעשות את כל שלוש הקומות בישיבה על הישבן".

מה אומרים לך במשרד השיכון?

"עברתי ועדות ואף הגיע אלי מישהו מטעמם כדי לבדוק מה מצבי. הם טוענים שאני מקבלת את המקסימום. כרגע אני במלחמה איתם כדי שיאפשרו לי לגור בבניין שיש בו מעלית או בבית פרטי. אני לא יכולה למצוא בית בעצמי כי גם קשה לי ללכת לחפש במצבי, וכשעוד היה לי כוח כשראו את רונדה המציאו לי תירוצים. רונדה היא כלבת נחייה מקסימה מסוג לברדור, רגועה ומחונכת. היא לא נובחת וכל הזמן על ידי. היא משמשת לי לעיניים ועוזרת לי כשאני מתניידת ברחוב. הכלבה הזו מזיזה אותי מהמכשולים שבדרך ואני לא יכולה לחיות בלעדיה. בסוף החודש יסתיים לי החוזה ואני לא מתכוונת להאריך אותו. אני לא יכולה להמשיך להישאר כאן כלואה בין הקירות. הבית לא מונגש ואני לא מצליחה להסתדר כאן אני חייבת שמישהו ישמע את הזעקה שלי ויעזור לי".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלטים של הליכוד הושחתו ברעננה
שלטים של "הליכוד" הושחתו ברעננה
שבץ מוחי- הפער בין מרכז לפריפריה
מתכון להכנת קוקטייל מלבי
מתכון להכנת קוקטייל מלבי
העירייה החליטה לאחד צהרונים
העירייה החליטה לאחד צהרונים
פרויקט פסגת דן ברמת גן
הייטקיסטים נהנים יותר ברמת גן
קורס מטפלות במעונות יום יצא לדרך
מחאת העובדות הסוציאליות
כמה רוכבים על אופניים חשמליים עם הנייד ביד?