רעננה

החל מהחודש תושבי רעננה ישלמו יותר ארנונה

משרד הפנים אישר את העדכון בארנונה שקבעה עיריית רעננה, וכעת יחוייבו התושבים רטרואקטיבית מתחילת 2019. עיריית רעננה: "ההחלטה על עדכון תעריף הארנונה התקבלה עקב הגירעון הגדול שהיה קיים בקופת העירייה וכחלק מתכנית ההתייעלות במנגנון העירוני שהובילה כבר השנה לחיסכון של כעשרים מיליון שקלים"

זאב גולדשמיט 01/09/2019
חיים ברוידא, הארנונה ברעננה תעלה, צילום באדיבות דוברות עיריית רעננה

תושבי רעננה יגלו החודש בחשבון הארנונה שיקבלו תוספת רטרואקטיבית עבור העדכון המצטבר, שאושר בימים אלה ע"י משרד הפנים. מדובר בתוספת של 3.56 אחוז לשנת 2019, שיחד עם התוספת המזערית שקבע משרד הפנים, הרי שהארנונה עודכנה השנה בגובה 3.9 אחוז.

כזכור, משרד הפנים אישר השנה תוספת של 0.32 אחוז, אבל מועצת העיר רעננה אישרה בתחילת השנה תוספת מוגדלת (שכעת קיבל את אישור משרד הפנים) , וכך יוצא שבשנת 2019 כל משפחה תשלם 3.9 אחוזים יותר מאשר בשנה שעברה. התוספת יכולה להגיע למאות שקלים לבעלי הדירות הגדולות ובתים פרטיים. אגב, עיריית הוד השרון בחרה לוותר השנה על התוספת האוטומטית שקבע משרד הפנים בשיעור 0.32 אחוז.

יותר מזה, משרד הפנים כבר קבע כי שיעור העלאת הארנונה לכלל הרשויות המקומיות בשנת 2020 יעמוד על 2.58 אחוזים ביחס לשנת 2019. בהנחה שעיריית רעננה תבחר שלא להעלות את הארנונה בשנת 2020 מעבר למה שקבע משרד הפנים, התוספת הכוללת בשנתיים אלה לכל בית אב תהיה 6.48 אחוזים.

תושבי שכונת נווה זמר, שמתלוננים מזה תקופה ארוכה על ארנונה יקרה, קיבלו את זה בצורה לא פשוטה. את התושבות כתבה: "ראיתם את עדכון תעריף הארנונה בחשבון הנוכחי? 184  ש"ח עדכון תעריף מצטבר מתחילת שנת 2019, ורשום מטה שלפי החוק תעריף הארנונה עלה ב-3.56%. על מה ולמה?"

מעיריית רעננה נמסר בתגובה:

"משרד הפנים אישר בימים אלו את החלטת מועצת עיריית רעננה לעדכן את תעריף הארנונה בעיר. ההחלטה על עדכון תעריף הארנונה, אשר התקבלה פה אחד על ידי הנהלת העיר וחברי הקואליציה עוד בפברואר השנה, התקבלה עקב הגירעון הגדול שהיה קיים בקופת העירייה וכחלק מתכנית ההתייעלות במנגנון העירוני שהובילה כבר השנה לחיסכון של כעשרים מיליון שקלים. הארנונה הנגבית חוזרת במלואה לתושבים בפעילות העירייה ובשירותיה למען הציבור בכל תחומי החיים בעיר, ובכלל זה בהשקעות בחינוך, תרבות, ספורט, רווחה ועוד.

 "מאז שנת 2011 לא עודכנו תעריפי הארנונה ברעננה מעבר לעדכון האוטומטי, ומזה שנים שמיסי הארנונה ברעננה הם נמוכים משמעותית בהשוואה לערים השכנות ולערים בעלות מאפיינים סוציואקונומיים דומים. נתון זה נשאר בעינו גם לאחר עדכון ארנונה זה, רעננה עדיין ממוקמת באחד המקומות האחרונים מבין ערי המרכז והשרון מבחינת גובה הארנונה. התוספת החודשית לדירת 4 חדרים ממוצעת בעיר היא 14.50 שקלים בחודש יצויין כי רשויות שונות בקשו לאשר מול משרד הפנים העלאות ארנונה בהיקף של עד  7.5% ואילו ברעננה הוחלט שלא לאמץ אפשרות זו. אישור העלאת הארנונה על ידי משרד הפנים מהווה הבעת אמון בתוכנית ההתייעלות שגיבשה עיריית רעננה, הכוללת קיצוצים בתקציב העירייה, מהלכי התייעלות וחיסכון פנים ארגוניים רחבי היקף, פעולות להגדלת הכנסות העירייה ועוד. כמו כן, רק לאחרונה, בזכות צעדי התייעלות שביצעה העירייה, הצליחה העירייה לשמור על דירוג האשראי הגבוה ביותר לרשויות המקומיות (AAA יציב)."

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אנחנו לא דורשים כלום, רק חדר"
הפועל רעננה החתימה את באסל טאהא
התרגשות מהולה בעצב
חשד: ביצע מעשי ונדליזם וגרם נזק
"הילדים שלנו מופקרים ברחובות"
 אלפי דיווחים אודות ריחות שריפה מאוק 2017 עד ספט 2018
אלפי דיווחים אודות ריחות שריפה מאוק' 2017 עד ספט' 2018
המתנות הכי אישיות לחגים
המתנות הכי אישיות לחגים
"דואט" – שתי תערוכות יחיד בבית האומנים כ"ס