רעננה

הוגבר הפיקוח בנושא גיזום ברעננה

תושבים סיפרו שהתבקשו לגזום את הגדר החיה לכל גובהה. העירייה: "המטרה לשמור על איכות החיים וניקיון העיר"

זאב גולדשמיט 02/09/2019
צילום: זאב גולדשמיט

עיריית רעננה החליטה לאחרונה לשנות את האכיפה בתחום גיזום גדרות חיות וענפי עצים בבתים פרטיים. תושבים סיפרו כי הם התבקשו לגזום את הגדר החיה לכל גובהה, גם אם הדבר אינו מפריע בהכרח להולכי הרגל במרחב הציבורי.

תושב מרכז העיר, שלאחרונה קיבל דו"ח לאחר שלא גזם כראוי את הגדר החיה שבביתו בצד שפונה למדרכה, פנה אלינו בתלונה . לדבריו, הגיזום בחצר ביתו לכיוון המדרכה בוצע עד לגובה מסוים שאינו מפריע למעבר הולכי רגל, ובשל אהבתו לטבע, השאיר את הגדר החיה בגובה.

"בעבר העירייה אפשרה דבר כזה, ובלבד שהגדר החיה לא תפריע להולכי הרגל, אבל עכשיו הם שינו את הגישה שלהם לנושא הגיזום, ודורשים מהתושבים לגזום הכל, לא משנה באיזה גובה הגדר החיה" אמר.

מדוע שלא לגזום את כל הגדר החיה לגובה, לפחות בצד שפונה למדרכה?

"כי זה מכער את העיר, שזקוקה לצמחיה ירוקה, שגם מעניקה צל. אני לא נאבק לבד, שמעתי על עוד שכנים שמתלוננים, וכולם לא מבינים את השינוי".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "עיריית רעננה פועלת בימים אלה להגברת הפיקוח בנושא גיזום עצים ושיחים החורגים מבתים פרטיים במטרה למנוע הפרעה במרחב הציבורי . קיימת תופעה בה שיחים ועצים השייכים לבתים פרטיים חורגים ויוצאים מחצרות הבתים לרחוב, וגורמים למטרדים שונים כגון: הפרעה להולכי רגל, צמצום המדרכות, פגיעה בחוטי חשמל, חסימת תאורת הרחוב, לכלוך הרחוב ועוד. העירייה פונה לבעלי הבתים הפרטיים בבקשה לגזום את השיחים והעצים עד לקו חומת הבית, כך שלא תהיה חריגה למרחב הציבורי, כל זאת במטרה לשמור על איכות החיים של תושבי רעננה וניקיון העיר."

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
השקת השדה החקלאי המונגש הראשון
קטיף עצמי עם כסאות גלגלים
לפיד. אנחנו מאמינים בחיה ותן לחיות
"אני הולך להיות שר החוץ, ואחר כך ראש הממשלה"
חדווה ובנה
"ניסו לחטוף את הבן שלי"
לימודי תעודה
לימודי תעודה – מסלולים אפשריים
תלונה על רעש הובילה לחשיפת סחר בסמים
יצירת רעש הובילה לחשיפת סחר בסמים
בני משפחת יבור בביקור המרגש במרכז יבור
הקשר האוסטרי
רק מיל"ה טובה
קניות אונליין
3 מוצרים שתעדיפו לקנות אונליין