רעננה

העירייה תערער לעליון

עיריית רעננה בוחנת הגשת ערעור לעליון על החלטת בית המשפט המחוזי, שפסק לאחרונה כי העירייה גבתה ארנונה שלא כדין בגין שטחים מקורים שאינם תחומים בשלושה קירות

זאב גולדשמיט 03/09/2019
מימין: עו"ד אסף זמיר, שמואל רחמים, רמי ליבנת, עו"ד רועי נחום. צילום: פרטי

לפני כחודש וחצי נתן בית המשפט המחוזי מרכז פסק דין בתביעה הייצוגית לפיה צו הארנונה של עיריית רעננה אינו מתיר חיוב ארנונה בגין שטחים מקורים שאינם תחומים בשלושה קירות. על פי הערכה, עיריית רעננה אמורה להשיב לתושבים כספים בהיקף של 20 מיליון שקלים, אבל כעת מתברר שבעיריית רעננה לא ממהרים להחזיר את הכספים לתושבים, ומבירור שערכנו עולה, כי בכוונת העירייה להגיש ערעור על פסק הדין לבית המשפט העליון.

בעירייה יש הסבורים שבית המשפט המחוזי שגה בהחלטה שקיבל. כזכור, התביעה עצמה נמשכה יותר משבע שנים, אחרי ששני תושבי העיר פנו לעורכי הדין רועי נחום ואסף זמיר ממשרד "זמיר, נחום ושות'" מרעננה, וטענו שהעירייה הוסיפה לסך השטח לחיוב ארנונה שטחים שאינם תחומים בשלוש קירות, בניגוד לחוק העזר העירוני. לאחר בדיקה, עורכי הדין הבהירו לשני התושבים שצו הארנונה של עיריית רעננה קובע מפורשות, כי שטח מקורה שאינו תחום בשלושה קירות כלל איננו מותר לחיוב בארנונה, כך שהחיוב העודף שהוטל הינו פסול.

בעקבות פסק הדין שניתן בתאריך 16.7.19 תושבים רבים התעניינו לדעת מתי יקבלו את ההחזר, אבל התקשו לקבל תשובות, וכעת מתבררת הסיבה. בהתייעצות של בכירי העירייה עם משרד עורכי הדין החיצוני שייצג את העירייה הוחלט לבחון הגשת ערעור, למרות ההוצאה הכספית הכרוכה בכך.  

תגובת עיריית רעננה:  "עיריית רעננה קיבלה את פסק הדין, לומדת אותו ותיערך בקרוב להגשת ערעור."

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלב השאלה הזהה
בית הספר "תדהר" בעפולה נבחר להשתתף בתוכנית יוקרתית
הדמייה פרוייקט דונה בראש העין שכונת פסגות אפק
שוק השכירות - לא רק לצעירים
תאונה קשה אירעה בכביש 6
חיפה: קווי אוטובוס במוצ"ש
חצי שנה לטרור העפיפונים
חצי שנה לטרור העפיפונים
אירועי שבועות בצפון הנגב
"Beauty for better life"