רעננה

היכן ההסעות למטרו ווסט?

הורים משהשכונות הצפוניות לתלמידים הלומדים בתיכון מטרווסט טוענים כי מערך ההסעות החדש שיזמה העירייה, לא כולל את מטרו. העירייה: "התכנון נעשה על פי מיפוי צרכים מדוייק"

זאב גולדשמיט 08/09/2019
צילום אילוסטרציה freepic

עיריית רעננה יצאה בחודש ספטמבר בפיילוט חדש ומבורך של הסעות תלמידים מהשכונות הצפוניות לבית הספר "אביב", ולחטיבות עירוניות: "אלון" ו- "רימון". אלא, שתלמידי "מור-מטרווסט" נותרו ללא הסעות, וההורים מאוכזבים.

לטענת הורים , הם נאלצים להסיע את ילדיהם ללימודים במטרווסט מרחק של כשני ק"מ, וכתוצאה מכך נוצרים פקקים ועומסי תנועה באזור בית הספר. ההורים הביעו תסכול מכך שהעירייה יזמה הסעות לתיכון "אביב" המרוחק יותר, ולא חשבה על תחנה לתלמידי מטרווסט.

"מדוע היוזמה חלקית" שאל אחד ההורים, שהוסיף כי גם ניסיונות ההורים למענה מצד הגורמים המוסמכים בעירייה, לא נענו.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "עיריית רעננה החליטה לפעול כדי לעבות ולהרחיב את מערך ההיסעים למוסדות החינוך בעיר למען נוחיות התלמידים ומשפחותיהם. מערך ההיסעים החדש מתווסף למערך ההיסעים הקיים היום (קווי תלמידים), ולא בא במקומו, כך שכל הקווים ימשיכו לעבוד באותה המתכונת. מערך ההיסעים החדש נותן מענה לתלמידי השכונות הצפוניות בעיר, וכולל את: שכונת רסקו, לב הפארק, נווה זמר, נאות עוזי לרבות תחנה בכניסה לשכונת קריית שרת.

"נציין, כי לתלמידי קריית שרת כבר כיום ישנן הסעות, הן מטעם העירייה והן קווי תלמידים של מטרופולין (קו מס' 77), שמסיעות את התלמידים לתיכון אביב ולחטה"ב רימון. יודגש, כי התכנון נעשה על פי מיפוי צרכים מדוקדק, אפיון היקף התלמידים והדרישה הקיימת ב"שטח", תוך ניסיון להשיג זמן נסיעה מיטבי, קצר ככל הניתן שאינו עולה על 20 דקות לכל היותר.”

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"פתחו שנה"
נבחרת רוטברג. אלופת הבית העליון
האימהות על הגובה
אלופי עולם
רוכב אופניים נהרג בתאונה
ממשיכה לשקוע
Next Bus באילת
שביתה במתחם הגנים
שלושה גני ילדים שבתו במחאה על אפשרות סגירתם
מתכוננים לעוד שנת בצורת