רעננה

נדחתה תכנית "פינוי-בינוי" ברחוב מגדל ברעננה

ועדת המשנה לתכנון ובניה דחתה תכנית של חברת "עמידר" ברחוב מגדל , כיוון שאינה תואמת את התב"ע, ותמהיל הדירות שתוכננו קטנות מידי. החברה תוכל להגיש תכנית מתוקנת

זאב גולדשמיט 09/09/2019
בית ברחוב מגדל, צילום: זאב גולדשמיט

הבתים  הישנים ברחוב מגדל ברעננה משוועים להתחדשות עירונית, אבל התושבים יצטרכו להמשיך לחכות. הועדה המקומית לתכנון ובניה דחתה לאחרונה בקשה של חברת "עמידר" לפינוי-בינוי, כיוון שהתכנית המוצעת אינה עומדת בהוראות הפינוי של תכנית רע/3000.

 בהחלטת הוועדה צוין, כי לאחר דיון בתכנית המוצעת, קבלת הסברי הצוות המקצועי , שמיעת נציגי "עמידר" ובהתאם לחוות דעת של היועצת המשפטית , מצאה הוועדה לתכנון ובניה קושי באיחוד חלקות , בתמהיל הדירות (רובן קטנות במיוחד, כ-50 מ"ר) ותכסית קרקע, וקיים חשש לצפיפות דיור. אישור החלקות מאושר ל- 1.5 דונם, בעוד הבקשה היא לאחד חלקות בשטח 2.8 דונם. 

הוועדה הבהירה כי חברת "עמידר" תוכל לשוב ולדון בתכנית חדשה התואמת את תכנית רע/3000 ומסמכי המדיניות. איןספק שדחיית התכנית כעת מהווה עיכוב לדיירים, רבים מהם מבוגרים.

מחברת "עמידר" נמסר בתגובה:
"חברת עמידר פעלה ופועלת לטובת המשך השבחת נכסי הדיור הציבורי בעיר רעננה ובכלל, תוך העלאת  איכות חיי הדיירים. נלמד את ההחלטה ונעשה את הנדרש לטובת קידום הפרויקט. עמידר פועלת לשיפור והשבחת נכסי הדיור במתחמים רבים, וכך יעשה גם בפרויקט בעיר רעננה".

תגובת עיריית רעננה: "עיריית רעננה תומכת ומקדמת התחדשות עירונית ומעודדת פרויקטים לפינוי בינוי בעיר. התכנית שהגישה חברת 'עמידר' אינה תואמת את התב"ע. תמהיל הדירות שהם הציגו מדבר על דירות בגודל של 50 מטר ולכן המשמעות של תכנית זו היא הנצחת מצוקת הדיור של התושבים גם בעתיד ואינו מתאים לצרכים העירוניים . הועדה דחתה את התכנית במטרה לאפשר לחברה לבצע את השינויים הנדרשים ולחזור עם תכנית מתוקנת המאפשרת מגורים ראויים בעתיד".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בוחרים את אנשי החינוך של השנה
"יש פה מעבר לסטיגמה על הכדורגלן המזרחי"
צו איסור הפרסום אודות פרשת רוטשילד 55
צו איסור הפרסום אודות פרשת רוטשילד 55
התנדבות חוצה גבולות בראש העין
התנדבות חוצה גבולות בראש העין
הרוג בתאונת עבודה בקריות
נחתם הסכם קיבוצי בין ועד העובדים לרשת מגוונים
בשבוע הבא: יפתח חיבור כביש 531 לאיילון דרום
ב-8 באוג': פתיחת כביש 531 לאיילון ד'
חיפושים אחר חייל שנעדר