רעננה

ברוידא ופוזמנטיר התעמתו בישיבת המועצה

סוער בישיבת מועצת העיר ברעננה - "לא תהיה סגנית בשכר" אמר ברוידא לפוזמנטיר, שהשיבה לו: "מ-2018 לא דיברתי עם ראש העיר בנושא. זו הוצאת דיבה". כמו כן, נרשמו עימותים בין נציגי הסיעות הדתיות לנציגי מר"צ, שהעלו הצעות לתחבורה ציבורית בשבת ודרישה שלא לאפשר לעמותות עם זיקה דתית להכנס לבתי הספר

זאב גולדשמיט 11/09/2019
ישיבת מועצה סוערת , צילום: זאב גולדשמיט

לא שקט היה ביום שלישי בישיבת מועצת העיר רעננה. ראש העיר חיים ברוידא העלה להצבעה את הדחתה מוועדת הביקורת העירונית של אנה פוזמנטיר, מספר 2 ברשימתו. במקומה מונה רחמים שלום, אף הוא חבר מועצה מרשימתו של ראש העיר.

פוזמנטיר בחרה לפנות לראש העיר בשאילתות בישיבת המועצה ושאלה  מדוע בוטלו ההנחות לאימהות חד הוריות ומה היו ההוצאות במופעים החינמיים בחודשי הקיץ. פוזמנטיר טענה שהדחתה באה כתגובה לשאילתות שהפנתה לראש העיר, כשאמרה: "אם כל הנוכחים בישיבה חושבים שזו הדרך והתרבות הפוליטית ברעננה, צר לי אבל אני אמשיך להיות מחוייבת לציבור".

ברוידא השיב: "בקואליציה יש מחויבות, וחבר קואליציה לא יכול ללכת נגדה. אני רוצה אמון, ואת הדברים האלה ניתן היה לעשות בתוך הקואליציה. זה נובע מרצון להלך עלי אימים, ולבקש ממני משהו" ואז ראש העיר היפנה ראש לאנה ואמר לה:  "את לא תהיה סגנית ראש עיר בשכר".

פוזנטיר : "אתה מוציא הוצאת דיבה. הפעם האחרונה שביקשתי מראש העיר להיות סגנית היה במהלך ההסכמים הקואליציונים בשנת 2018. זכותי כחברת מועצה ומספר שתיים בסיעה של ראש העיר לבקש הזדמנות, ועל זה הוא התחייב לי במשך שנתיים. מאז לא דיברתי עם ראש העיר בנושא. כל ניסיון להגיד שבקשתי תפקיד אחר בכתובים, יש לי מסמכים שמאשרים שאמרתי שאני לא מעוניינת בשום תפקיד בעירייה".

הרוחות סערו בישיבת המועצה גם בהמשך, כשסיעת מר"צ העלתה שתי הצדעות לסדר: תחבורה ציבורית בשבת לצורך הגעה למקומות הבילוי מחוץ לעיר, והתחייבות של העירייה לא לאפשר לעמותות עם זיקה דתית ו/או פוליטית מוכחת להכנס לגני הילדים ולבתי הספר הממלכתיים.

זקן חבר המועצה, צבי נדב אמר, שכל אחד יחייה לפי אמונתו. חבר המועצה אלי אלוש שאל אם הוא רוצה למחוק את היהדות? נדב השיב לו: "את יהדותי לא תשים בסימן שאלה. אני שילמתי על יהדותי יותר ממך".

סגן ראש העיר, חיים גולדמן, ניסה להנמיך את הלהבות, כשאמר לנדב: "אני מבקש שנכבד זה את זה. צבי נדב יהודי יקר שמדבר מתוך אכפתיות, וכוונותיו טובות. אבל ברעננה אין כפיה, ואני רואה בהצעה הזו לסדר משהו קנטרני".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הוגשה תביעת רשלנות נגד בי"ח מאיר
המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים
המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים
כעס בביהס עש שמעון פרס בעקבות נתוני התמונה החינוכית
כעס בבית הספר ע"ש שמעון פרס בעקבות נתוני "התמונה החינוכית"
הרשימה הדתית הצטרפה לקואליציה
פורסמה סיבת מותו של הפעוט מהרצליה
הרב דר מיכאל לייטמן
בלי חינוך לאחדות חברתית, אנחנו עדיין חיים במעברות
עבודות בצומת רעננה
עוד חוף באילת עובר לציבור