רעננה

אושרה תכנית פינוי-בינוי בשכונת קריית שרת ברעננה

ח"כ איתן גינזבורג, שהוביל את התכנית ברחוב גאולה ברעננה, סייע לתושבים, והשבוע בית המשפט לעניינים מנהליים אישר את התכנית

זאב גולדשמיט 11/09/2019
איתן גינזבורג , צילום: עזרא לוי

ח"כ איתן גינזבורג, שעסוק בימים אלה בבחירות גורליות למדינה, התפנה ביום שני כשייצג את תושבי שכונת קריית שרת במאבקם לאישור תכנית פינוי בינוי ברחוב גאולה (7,9,11) , שזכתה השבוע לאישור.

מדובר בתכנית שבספטמבר 2017 אושרה ע"י הועדה המקומית בראשות איתן גינזבורג , בו ניתן היתר להריסה של שלושה מבני רכבת ישנים בהם 138 יחידות דיור, ובמקומם אושרה בניית שישה מבנים חדשים ומודרניים בעלי 355 יחידות דיור בסך הכל בהתבסס על הוראות תמ"א 38.

לנוכח ערעור השכנים לוועדת ערר מחוזית, התכנית התעכבה ובסופו של דבר הביאה לקיצוץ באחוזי הבניה, מה שעלול היה להביא לביטול התכנית בהיעדר כדאיות כלכלית לביצועו. איתן גינזבורג, בהיותו באותה תקופה ראש העיר של רעננה, הורה להגיש עתירה לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד בשבתו לעניינים מנהליים, וזו החליטה השבוע לאשר את החלטת הועדה המקומית ולדחות את הערר.

איתן גינזבורג נשמע מאושר שהפרויקט יוצא לדרך, וכתב בדף הפייסבוק שלו:  "בוקר טוב לתושבי גאולה 7, 9 ו-11 ברעננה. אחרי מאבק נחוש וארוך, בית המשפט קיבל את העמדה שהובלתי בוועדה המקומית לתכנון ובנייה לאשר את פרויקט פינוי-בינוי הבניינים הישנים בהם אתם גרים. זו החלטה חשובה שתאפשר לצד שדרוג איכות החיים של הדיירים גם שמירה על גן טרזן, הוספת מקומות חנייה תת קרקעיים לרכבים שחונים היום ברחוב ומתיחת פנים משמעותית לשכונת קריית שרת. זה הפרויקט פינוי-בינוי הרביעי שאושר בתקופה שבה כיהנתי כיו"ר הועדה המקומית רעננה ואני שמח שהתעקשתי על כל אחד מהם - ככה עושים התחדשות עירונית". בית המשפט אפשר זכות ערעור בתוך 45 ימים.

יש לציין כי את הדיירים ייצג עו"ד עודד ישראלי. 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל סרטי הספורט הראשון של סינמטק תל אביב
פסטיבל סרטי הספורט הראשון של סינמטק תל אביב בשיתוף מרתון סמסונג תל אביב
3D Kids - תערוכת התלת-מימד
3D Kids - תערוכת התלת-מימד
חשד: שני תושבי כפ"ס תקפו אדם אחר
אישה כבת 70 נפצעה באורח בינוני לאחר שאוטובוס פגע בה בירושלים
הולכת רגל נפגעה מאוטובוס בירושלים
חשד: ביצע מעשי ונדליזם וגרם נזק
על חודו של קול
הרוג בתאונה מזרחית לכפ"ס
תושב חדש - מפלגה חדשה