רעננה

האופניים שייכים לצעירים

כבוד גדול לרוכבי האופניים הצעירים המשתייכים למועדון VELOCITY ברעננה. שאפו ענק מגיע לאגם ספרנוביץ', תלמידת כיתה ה' בבית הספר זיו, שזכתה לאחרונה באליפות ישראל לרביכת שטח לגילאי 10

זאב גולדשמיט 12/09/2019
אגם ספרנוביץ'. אלופת ישראל ברכיבת שטח, צילום: באדיבות מועדון VELOCITY

ענף האופניים הישראלי כספורט תחרותי מתקדם בצעדים יפים, הרבה מתחת לרדאר הציבורי. כמו ברוב הענפים האולימפיים, ישנן פחות בנות מבנים, אבל הן שם. מועצמות, לומדות להתגבר על קשיים, מפתחות אומץ ועומדות על אותו קו זינוק כמו הבנים. שלוש ישראליות מקצועניות מתחרות בימים אלה ברמות הגבוהות ביותר בעולם. נוגה כורם מבלה על הפודיומים בענף האנדורו של אופני ההרים ואילו בענף אופני הכביש העולמי אלה רותם גפינוביץ וחברתה לקבוצה עומר שפירא.
כדי להגיע לפסגה או רק בשביל הכיף, עשרות ילדים וילדות מתאמנים במועדוני אופניים ברחבי הארץ. ברעננה והסביבה פועל מזה ארבע שנים מועדון מפואר בשם
VELOCITY (אתר: www.velocity.org.il). מלבד אימונים, מועדון VELOCITYמציע למתאימות להתאמן פעם בחודש בקבוצת בנות רוכבות, במסגרת "אתנה".


בשנה האחרונה יצאו מספר ילדים מהמועדון למרוצי אופניים וחלקם אף חזרו עם מדליות. אליפות ישראל באופני הרים התקיימה בכרמל ב-7 ביוני השנה. המסלול המלא כלל ירידות טכניות ועליות מפרכות בדומה למסלולי שטח אולימפיים בגביע העולם עבור רוכבי עילית וקדטים. מסלולי הגילאים הצעירים יותר כללו פחות אלמנטים טכניים והדגש בהם היה על מהירות. אגם ספרנוביץ', תושבת רעננה, חזרה עם תואר - אלופת ישראל ברכיבת שטח לגיל 10.


אפרת, אמה של אגם, סיפרה: "אגם רוכבת מגיל צעיר עם אבא שלה, אמיר, שגם הוא רוכב אופני שטח. הם החלו לרכוב יחד להנאתם ושמנו לב שאגם מאוד אוהבת ונהנית מזה. כששמענו שיש מועדון מקומי, מקצועי ומושקע כאן ברעננה היה לנו ברור שאגם תצטרף. היא מתאמנת כבר שנתיים עם צוות המדריכים של VELOCITYורוכבת בקבוצה מעורבת של בנים ובנות. מלבד הכושר הגופני וטכניקת הרכיבה, היא גם לומדת להתמודד עם קושי ולא לוותר לעצמה. אנו גאים שהיא מקפידה להשתתף בכל האימונים, בתחרויות, באירועי המועדון וב'אתנה'. היא אפילו השתתפה במחנות אימונים של יומיים וחזרה בעננים. אליפות ישראל היא רק הדובדבן שבעוגה".
אגם ספרנוביץ', תלמידה בכיתה ה' בבית הספר "זיו", סיפרה על שאיפותיה לעתיד: "אני רוצה להשתתף בעוד תחרויות ולהמשיך לזכות. אבל הכי חשוב לי להמשיך ליהנות".

 צור חלמיש, מנהל המועדון, הוסיף: "אנו משתמשים באופניים ככלי בשביל להגיע אל הילד. האימונים מפתחים ערכים ספורטיביים של התמדה והתמודדות, ביחד עם חברות ואהבת הטבע, ללא הבדל בין בנים לבנות. אני שמח על כל אחת ואחד שרוצים להצטרף אלינו כדי לשפר כושר וטכניקה, וליהנות מאופניים באווירה של צחוקים וחברויות".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 04/09/2019
זאב גולדשמיט 29/08/2019
זאב גולדשמיט 27/08/2019
זאב גולדשמיט 27/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחנות הקיץ של הצופים בנגב
מחנות הקיץ של הצופים בנגב
"המחלה גרמה לי להגיע ליעדים ולמטרות שהצבתי לעצמי"
בהצדעה
עברה מתיחת פנים
נפתחה עונת ה'קרמבו'
העפילה לרבע
הזנת 30 אלף קוב חול בחוף נאות בקריית-חיים
הזנת 30 אלף קוב חול בחוף נאות בקריית-חיים
אישום: שוטר מגב ואחיו תקפו בליין ברעננה
אישום: שוטר מג"ב ואחיו תקפו בליין ברעננה