רעננה

בית ספר לגידול שחקנים

ליגת העל לבתי ספר תיכוניים יוצאת לדרך בהשתתפות נבחרת מטרוווסט רעננה אותה מאמן רון נווה, המהל המקצועי של עירוני רעננה, שמספר על הצלחת השחקנים הצעירים שגדלו במועדון ומה עליהם לעשות כיצד להצליח בליגת העל

זאב גולדשמיט 12/09/2019
רון נווה (משמאל) ודיוויד בלאט. גאה בשחקנים הצעירים, צילום: באדיבות עירוני רעננה

ליגת הכדורסל לבתי ספר תיכוניים יוצאת לדרך. מור-מטרווסט רעננה הוגרלה ל"בית המוות" עם הגימנסיה הרצליה, עמק חרוד/גלבוע והריאלי חיפה, כששלוש קבוצות יעפילו לשלב הבא.                            

המשחק הראשון יתקיים כבר היום (חמישי, 13:00) כשהריאלי ראשל"צ תארח את מטרווסט רעננה. את הנבחרת של מטרווסט מאמן רון נווה, שהוא גם המנהל המקצועי של עירוני רעננה. להערכתו מדובר בבית מאד שוויוני, כשכל קבוצה יש סיכוי להעפיל שלב. מההרכב של השנה שעברה נותרו ארבעה שחקנים מובילים שעלו לכיתה י"ב, ובנבחרת בית הספר מקווים שהניסיון שלהם יעשה את ההבדל.                                                                                

רון נווה אחראי לטיפוחם של הכישרונות הצעירים ברעננה, ובשנה האחרונה רווה נחת כשראה לא פחות משישה שחקנים מובילים את הנבחרות הצעירות להישגים. גיל בני, מייקל בריסקר וליאור קררה (האחרון שיחק השנה בגליל, אבל גדל ברעננה) הובילו את הנבחרת העתודה לזכייה באליפות אירופה, בעוד יהל מלמד, איתי גבע וסער יהודה הובילו את נבחרת הנוער לדרג א'. מלמד וגבע ישולבו השנה בקבוצה הבוגרת. גיל בני (גליל/גלבוע) ומייקל בריסקר (הפועל ת"א) התקדמו לליגת העל.                                                                        

נווה: "יהל וגבע, כמו גם גלעד מלניק, יקבלו השנה דקות משחק בליגה הלאומית ויצטרכו לבנות את עצמם. מלמד ישחק במקביל גם בקבוצת הנוער. ההצלחה שלהם תלויה בעיקר בהם וברצון שלהם להמשיך להשקיע. לגבי השחקנים שעלו לליגת העל, הם יחושו על בשרם את ההבדל, ומה שיקבע את הצלחתם זו האישיות ויכולת הלמידה להתגבר על קשיים שבדרך".                                                      

רון נווה מדבר בזהירות לגבי השחקנים, אבל גם הוא מבין שעם החוקים החדשים בליגת העל שמאפשרים לשתף רק ישראלי אחד, וזה יכול להיות גם מתאזרח, שחקן צעיר צריך אופי חזק כדי להצליח.

"זו גאווה לעיר רעננה ששחקנים שגדלו אצלנו התקדמו לליגת העל, אבל השימחה האמיתית תהיה כשהם יפרעו את השטרות": אמר נווה. "אני סבור שבעונה הראשונה לא יראו אצלם תוצאות. אם למועדונים שצירפו אותם תהיה סבלנות כלפיהם, הם יצליחו, אבל גם הם יצטרכו לעבוד קשה ולהתאזר בסבלנות".

רון נווה נותן למייקל בריסקר ולגיל בני עצות לקראת מעברם לליגת העל. "מייקל צריך להיות יותר אגרסיבי ולעבוד קשה בהגנה. אם לא ישפר את השמירה שלו בהגנה, יהיה לו קשה. גילי הוא שחקן נשמה, שיצטרך לעשות טוב את השחקנים שסביבו. אם גילי ישחק חכם, הוא יצליח, אבל אם לא ישחק קבוצתי, הוא יתקשה להצליח. בפלייאוף בלאומית היה להם הרבה מה ללמוד מנקודות החולשה שלהם. צריך להבין, ליגת העל זה רמה אחרת מהליגה הלאומית, וכשלצידך כל-כך הרבה שחקנים זרים, השחקן הישראלי צריך להיות במיטבו בכל פעם שהוא במגרש".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 28/08/2019
ברוידא וברט במחנה הצופים
זאב גולדשמיט 31/07/2019
אן מור , הצילה את החתול
קרן שלהבת 18/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בעל מכון לשטיפת רכבים ותחנת דלק פיראטית נחשד בעבירות מעמ
עבירות מע"מ מתוך חצר הבית
רמת השרון נגד קריית אונו
נכנסת לישורת האחרונה
חבר המועצה ומחזיק תיק הרווחה איתי כהן בפגישתו עם השר חיים כץ
התכנית "כנפיים של קרמבו" תיכנס לעפולה
הפעלות מיוחדות עם כלבים
הפעלות מיוחדות עם כלבים
לביבות ספגטי
שריפה במחסן בבניין דירות בת"א
הצפות ברחובות, מתחם גנים פונה
שינוי באכיפת אירועי חנייה שלא כחוק והפרעה לתנועה