רעננה

הפינוי בינוי ברחוב גאולה מתעכב

סאגת ההתחדשות העירונית ברחוב גאולה שבשכונת קריית שרת, טרם הסתיימה. אחרי שבית המשפט לעניינים מנהליים דחה את טענות ועדת הערר ואישר את תכנית הבניה, ועדת הערר באמצעות פרקליטות המדינה הגישה בקשה לצו עיכוב ביצוע, בדרך להגשת ערעור. התושבים מאוכזבים

זאב גולדשמיט 15/09/2019
רחוב גאולה , הפינוי בינוי מתעכב , צילום: זאב גולדשמיט

דיירי רחוב גאולה 7,9 ו-11 שבשכונת קריית קרת חשבו שהגיעו לנחלה, כשבשבוע שעבר זכו במאבק משפטי וקיבל בבית משפט מחוזי מרכז לעניינים מנהליים, היתר לפרויקט ה"פינוי בינוי" הגדול ברעננה במסגרת תכנית תמ"א 38/2 , אבל שימחתם נקטעה אחרי 24 שעות בלבד, כשקיבלו הודעה על בקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין ע"י ועדת הערר באמצעות פרקליטות מחוז מרכז, שהודיעה כי בכוונתה להגיש ערעור לעליון.

בעתירה של המתנגדים לפרויקט נאמר, שבית המשפט שגה בקביעותיו והערעור שצפוי להיות מוגש מעלה שאלות משפטיות הנוגעות לפרשנות התכנית מכח סעיף 23 לתמ"א 38, ומשום כך יש לטעתם מקום לקבל את הבקשה לעיכוב ביצוע.

העותרים, קרי דיירי שלושת הבניינים הישנים בקריית שרת זועמים, ובאמצעות עו"ד עודד ישראלי קראו לבית המשפט המחוזי לדחות את הבקשה לעיכוב ביצוע: "עוד בטרם יבשה הדיו על פסק הדין, כבר הגישה הפרקליטות בקשה מפורטת לעיכוב ביצוע פסק הדין, שאין ולא יכולות להיות לו השלכות רוחב, בטח לא בעיר רעננה. אי אפשר להשתחרר מהתחושה של העותרים כלפי התנהלות הפרקליטות בתיק זה, כאילו החליט מאן דהוא ללמד את הועדה המקומית לקח, ולהכשיל בכל דרך את הפרויקט הנדון. המסקנה המתבקשת היא שמסתתרים שיקולים זרים הנובעים ממלחמות אגו בין וועדת הערר לבין הוועדה המקומית רעננה על חשבון הציבור המתגורר במתחם הרעוע".

היטיב לבטא את תחושת האכזבה של הדיירים, יגאל שמש, שאמר: "פרויקט פינוי-בינוי גאולה הוא פצע מדמם ברעננה. בושה לעיר הזאת שלא יודעים לכבד החלטה של בית משפט. הבתים שלנו מתפוררים. כבר 13 שנה אנחנו מחכים להתחדשות עירונית, ובעוד במקומות אחרים בעיר מאשרים פרויקטים של התחדשות עירונית, ההתנהלות במקרה שלנו לא תקינה. לא יעלה על הדעת ש-24 שעות לאחר קבלת פסק הדין כבר הוגשה בקשה לעיכוב ביצוע. מתי היה להם זמן להכין את כל זה?".

דיירי גאולה לא נחים לרגע, ובסוף השבוע פנו במכתב דחוף לשר האוצר משה כחלון , לשרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון, לשר הכלכלה אלי כהן , לראש עיריית רעננה, חיים ברוידא ולח"כ איתן גינזבורג בבקשה שיתערבו למען  300 תושבים שהחלטת המדינה לעכב את ביצוע פסק הדין שניתן בעניינם יפגע בהם – כך הם טוענים – "פגיעה ישירה ואנושה", ותסכן את חייהם הן במישור הבטחוני בהיעדר ממ"דים והן בהיבטים של רעידות אדמה, שהמבנים הרעועים לא יעמדו בהם.


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בחוף אשקלון מתכוננים לחורף
המסך עולה
המסך עולה
ממצאים מעניינים במיוחד בדו"ח הביקורת של עיריית רעננה
חגי יצחק נדלר זל
תכנן למכור את האופנוע כדי לסייע לחברתו שחלתה - ונהרג
אומרים די לאלימות כלפי נשים
נחשפו שתי פרשיות סמים בהרצליה
שומרים על הברית
"תוכנית הסניורים" של יובל לוי