רעננה

עברה מתיחת פנים

קבוצת הנשים מכבי רעננה בכדורסל, בהדרכתו של עדני דגן, עברה מהפכה משמעותית בסגל השחקניות לעונה הקרובה. דגן יודע שלקבוצתו יהיה קשה להגיע לפלייאוף העליון והוא מקווה לקדם כמה שיותר שחקניות צעירות

זאב גולדשמיט 18/09/2019
עדני דגן, צילום: זאב גולדשמיט

בקבוצת הנשים בכדורסל, מכבי רעננה, נערכים לקראת עוד עונה בליגת העל, שתיפתח אחרי חגי תשרי. את הקבוצה ימשיך להדריך זו העונה השניה המאמן המנוסה, עדני דגן.

רעננה ביצעה בפגרת הקיץ שינויים גדולים בסגל, כאשר שתי השחקניות הזרות מהעונה שעברה, אמבר אורנג' ובריה גוס לא ימשיכו, ובמקומן הצטרפו מייגן סימונס, שבעונה שעברה שיחקה בספרד, וקירסטן סימון (1:88) , שבעונה שעברה שיחקה באיטליה.  כמו כן, תמשיך ברעננה לעונה שניה, האמריקאית דיאנה מול מולדור.

מבין הישראליות, עזבו את רעננה מאי דיין (עברה להרצליה) וליאור גרזון (עברה לרמלה).  את הסגל של מכבי רעננה יאיישו העונה גם ירדן גרזון (אחותה של ליאור) וגלי בן מרדכי. כמו כן נשארו מהעונה שעבר השחקניות: מורן ספיר, אופיר קסטן ואיילה רוט.                          עדני דגן מכיר היטב את ליגת הנשים. הוא מעוטר בזכייה בחמש אליפויות ובשבעה גביעי מדינה. בעונת 1989/90 זכה דגן בתואר הראשון שלו , גביע המדינה עם קבוצת הנשים בני יהודה ת"א. בהמשך הוביל את אליצור חולון לשלוש זכיות בדאבל (אליפות וגביע). בין השנים 1990 - 2004 הדריך את מגמת הכדורסל בתיכון קריית שרת חולון, עימה זכה באליפויות לאורך השנים, אבל הישג השיא היה זכיה עם תלמידות קריית שרת באליפות העולם לבתי ספר תיכוניים. ב-2008/9 זכה בגביע המדינה עם מכבי רמת חן . לפני שבע שנין זכה עם מכבי בנות אשדוד בדאבל היסטורי ובעונה שאחריה בגביע נוסף.

עדני דגן אמר השבוע: "התקציב שלנו ברעננה ירד לעומת העונה שעברה, וזה השפיע על הסגל. לכן הציפיות הן בהתאם, להישאר בליגת העל".

המטרה העונה היא פלייאוף עליון?

"אם נהיה ריאליים, הסיכוי שלנו העונה להתברג בפלייאוף העליון הוא קלוש מאוד, אבל יש בי אמונה שביכולתנו להפתיע. מצד שני, חשוב לנו לקדם שחקניות צעירות וליצור חיבור טוב עם מחלקת הנערות. בשלב זה מתאמנות איתנו מספר שחקניות מהנערות, וכולי תקווה שחלקן גם ישחקו איתנו בליגה".

ליגת העל לנשים תיפתח ב- 28 באוקטובר, כאשר לרעננה מצפה יריבה קשה, משחק חוץ נגד האלופה אליצור רמלה. משחק הבית הראשון יהיה נגד הרצליה.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
העמותה למען הקשיש במודיעין הפסיקה פעילותה
תלמידי חטב הנגיד בהפגנה ליד בנין העירייה
הורי ותלמידי "הנגיד" הפגינו מול בניין העירייה
צפריר רוזן
מעיריית כפר סבא לעיריית חיפה
חינוך וקהילה בהוד השרון
מתחילים במערך השאטלים
בקרוב שאטלים לאזור התעשייה בכ"ס
הגינות טעונות טיפול
הגינות טעונות טיפול
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם
צה"ל קורא לה