רעננה

מאסר לבעל עסק שייבא עשרות ק"ג של סמים

בעל עסק מרעננה הורשע בייבוא מאות גלילי קנאביס בשווי מיליוני שקלים שהוסלקו בתוך מחשבים. בית המשפט גזר עליו שנת מאסר וחצי והורה על חילוט מאות אלפי שקלים שנתפסו ברשותו

מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
הסמים שהוסלקו במחשבים, צילום: משטרת ישראל

18 חודשי מאסר בפועל, מאסרים מותנים, קנס וחילוט של מאות אלפי שקלים – אלו העונשים שהוטלו השבוע על עדי קורן (45),בעל עסק מרעננה, שהורשע בייבוא והחזקה של עשרות קילוגרמים של סמים.

על פי כתב האישום המקורי, בתחילת שנת 2014הקים הנאשם עסק המשמש לייבוא מחשבים ורכיבים נלווים מחו"ל.לצורך כך, שכר חנות ברחוב המלאכה ברעננה. מהחקירה עולה כי בין התאריכים 2 4 במאי 2017הזמין מארה"ב 62 מסכי מחשב,אשר נשלחו בארבעה משלוחים שונים באמצעות ארגזים בהם היו מאוחסנים.

מכתב האישום עולה כי ב – 7 במאי אותה שנה הגיעו הארגזים באמצעות חברת משלוחים לנמל התעופה בן גוריון. במהלך ביקורת שגרתית על ידי רשות המסים באמצעות מכונות שיקוף נמצאו בתוך כלל מסכי המחשב סמים מסוג קנאביס, כך שהם הוסלקו בתוכם באופן שרכיבי האלקטרוניקה של כלל המסכים הוצאו,ובמקומם הוכנסו פנימה הסמים, כשהם ארוזים בתוך 447 גלילים עטופים בניילון במשקל כולל של 22 ק"ג נטו. 

למחרת,ובשתי הזדמנויות שונות, הגיע למחסני חברת המשלוחים שבנתב"ג, עובד שליחויות אשר עבד עם הנאשם, והוא אסף בכל פעם שני ארגזים והעביר אותם למשרדו של קורן. במסגרת חיפוש שנערך על ידי המשטרה במשרדו ובביתו נמצאו עוד כ –273 גרם סמים וכסף מזומן בסך מאות אלפי שקלים.

 במסגרת הטיעונים לעונש ציינה הפרקליטות כי קורן ניצל עסק חוקי לייבוא סמים בכמות שניתן להכין ממנה 22 אלף מנות סם להפצה בשווי כולל של מיליוני שקלים. לאור כך עתרה לגזור עליו בין 36 ל- 70 חודשי מאסר.מנגד, הסנגורית של קורן, עו"ד הילה מזל מוהדב, שסיפרה על מצבו המשפחתי והכלכלי הקשה בעקבות הסתבכותו בפרשה, עתרה להסתפק בתשעה חודשי עבודות שירות.

בסופו של דבר, גזר עליו השופט אביב שרון 18חודשי מאסר בניכוי כחמישה חודשים בהם שהה במעצר,מאסרים מותנים, קנס בסך 10 אלף שקל וכן הורה על חילוט מעל 800 אלף שקל שנתפסו ברשותו ובחשבון הבנק שלו וכן על חילוט רכב יוקרה מסוג "ריינג' רובר"שהיה בשימושו.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אליפות ARENA ישראל בשחייה
שנת מאסר לצעיר שביצע עבירות רכוש ואלימות
שנת מאסר לצעיר שביצע עבירות רכוש ואלימות
יתוש הטיגריס האסיאתי
המשרד להגנת הסביבה בקריאה לרשויות המקומיות
הזמר איתי לוי והדוגמנית מריה דומרק רוקדים ברחובות תל-אביב
רוקדים עם כוכבים
האביב בפתח ברשת אירוקה
אביב צבעוני ברשת אירוקה
פעילות חדרי בריחה בספרייה העירונית בחוהמ פסח
פעילות פסח בספרייה העירונית בהוד"ש
מציאות מדומה במוזיאון המוסיקה העברי בירושלים
יום העצמאות במוזיאון המוזיקה העברי בירושלים
מחירי השכירות ממשיכים לעלות