רעננה

הבניה החדשה ברעננה משנה את כללי המשחק

מחירי הדירות החדשות מתקרבים למחירי הבתים הפרטיים יד שניה

כתב לוקאל 23/09/2019
אורבן גרדן נווה זמר יובלים, צילום: ויופוינט

בשנים האחרונות, עם התגברות תנופת הבניה החדשה למגורים ברעננה ולאחר כשני עשורים בהם לא היתה בעיר כלל בניה חדשה, מזהים אנשי הנדל"ן מגמה חדשה: בעלי בתים צמודי קרקע ברעננה וביישובי הסביבה, מוכרים את בתיהם ועוברים להתגורר בדירה בבנייני בוטיק ואף נשארים עם עודף ממכירת ביתם. לפני כשלושה עשורים היתה רעננה אבן שואבת לזוגות צעירים שרצו להתגורר בבתים צמודי קרקע, כסמל לרמת חיים גבוהה, אך במחירים סבירים. כיום, ילדי אותם זוגות בגרו ועזבו את הבית שהתיישן ודורש תחזוקה רבה, והם חשים שצורת מגורים זו כבר אינה משרתת אותם. כעת, הם מחפשים סביבת מגורים. חדשה ומעדיפים לעבור דווקא לדירה מרווחת עדכנית ומודרנית בבניין מגורים חדש.

שמאית המקרקעין והמשפטנית נחמה בוגיןסקרה נכסים המוצעים למכירה ברעננה ואומרת כי: "על סמך סקירה של לוחות מודעות למכירת נכסים, נראה כי בתים פרטיים בני 20 שנים ומעלה בשטח בנוי של בין 230-300 מ"ר נמכרים ברעננה כיום בטווח שבין 4.3-4.9 מיליון ₪. לעומת זאת, דירות חדשות בנות 6 חדרים בגודל של כ 141 מ"ר בשכונת נווה זמר החדשה מוצעות למכירה בטווח המחירים שבין 3.5-3.7 מיליון ₪. מנתונים אלו, נראה כי המעבר לדירת 6 חדרים הינה החלטה כלכלית מושכלת שכן במקום עלויות תחזוקה, שיפוץ ושמירה על בית הקרקע, מכירתו  במחיר גבוה ממחירה של דירה מרווחת בנווה זמר משאירה לרוכשים עודף ".

משפחת כץ מכרה את בית צמוד הקרקע בו התגוררה ועברה לדירת 6 חדרים בשכונת נווה זמר ברעננה: "החלטנו למכור את הבית הפרטי בו התגוררנו ובו גידלנו את ילדינו ולעבור לדירת 6 חדרים בנווה זמר כיוון שכיום הטיפול והתחזוקה של הבית הפכו לנטל עבורנו. ילדינו כבר לא גרים בבית ואין לנו צורך בבית כה גדול שדורש השקעה הן כלכלית והן פיזית מצדנו. רצינו לעבור לסביבת מגורים עירונית איכותית וחדשה ולדירה שמצד אחד תהיה אינטימית יותר מהבית הפרטי אך מספיק מרווחת ועם מרפסת גדולה עם נוף בה ניתן גם לגדל צמחיה כמו שגידלנו בבית הפרטי", אמר דוד כץ.

אדריכל גיל שנהב, כנען שנהב אדריכליםאשר תכנן את פרויקט URBAN GARDEN של קבוצת יובלים ההולך ונבנה בשכונת נווה זמר, מתייחס למגמה ואומר כי: "בשנים האחרונות תכנון הבניה למגורים השתנה מאוד. אם בעבר בנייני המגורים היו פשוטים, הדירות בבניין היו מתוכננות באופן זהה וסמל לאיכות החיים הגבוהה יותר היה מגורים בווילה. היום, הדירות מתוכננות בהתאמה אישית, תכנון מגוון עם רגישות לצורכי הרוכשים. מוצע מגוון רחב מאוד של סוגי דירות ותכנון המאפשר גמישות בהתאמת הדירה למצב משפחתי משתנה. עבור אנשים שעוברים מבית פרטי, בנייני המגורים החדשים מציעים איכות חיים של בית צמוד קרקע, פרטיות רבה הדומה לווילה ונוף פתוח באמצעות דירות מרווחות עם מרפסות מגוננות. הבניין מספק לדיירים שירותים נוספים כמו מערכת פינוי אשפה פנאומטית אשר יונקת את האשפה הישר מפיר האשפה בכל קומת מגורים, חנייה תת קרקעית סגורה ולובי כניסה מרשים. בנוסף הושם דגש על פיתוח האזורים המשותפים והטיפוח הסביבתי בדמות ריאות ירוקות, גינות ציבוריות ספורטק ובו מתקני כושר, שבילי אופניים ועוד".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: גנבו דלק במאות שקלים
אישום: גנבו דלק במאות שקלים
משה לאון עם חולצת המרוץ
מרוץ אופניים בירושלים
צרפתי. עבדו עלי
פרשת החניון הרובוטי בנורדאו
הילה גבר , פעילה מצטיינת
אות הפעילה המצטיינת של משרד החינוך
המועדון החברתי במתנס אלי כהן ימשיך לפעול
תימשך פעילות המועדון החברתי במתנ"ס אלי כהן
מגרש בית הספר הסמוך לבתים ברחוב עזרא הסופר
משרד החינוך: אין בעיה בטיחותית לתלמידי הנדיב
פצוע קשה בתאונה בכביש 264
תלמידי אורט מלטון ניגשים לבגרות בספרות חוויתית
בת-ים יוצרת שירה