רעננה

בית התבשיל בסכנת סגירה

לבית המשפט הוגשה בקשה לפנות את בית התבשיל ברעננה, כיוון שנמצא על קרקע פרטית. מנהל בית התבשיל דודי וולק: "הגיע הזמן שמישהו ישמור עלינו, כפי שאנחנו שומרים כבר 35 שנה על הנזקקים ברעננה"

זאב גולדשמיט 24/09/2019
בית התבשיל רעננה, צילום: זאב גולדשמיט

 

בית התבשיל ברעננה בסכנת סגירה. בבית התבשיל לא האמינו שזה קורה להם ערב ראש השנה,  אחרי שמנהל הבית , דודי וולק, קיבל לאחרונה מבית המשפט השלום בפ"ת דרישה לסילוק ופינוי מהמקום.

"אני המום . מבקשים לסלק אותנו ערב ראש השנה, בשעה שאנו עסוקים בארגון ארוחות וחבילות מזון לנזקקים. אין לנו לאן ללכת מפה" אמר מנהל בית התבשיל דודי וולק. "העירייה יכולה להגיע להבנות עם בעל המגרש לפתרון מוסכם ולגמור את העניין תוך רבע שעה. אנחנו מסעדת חינם ייחודית ברעננה שפועלת כל השנה, וזו התודה שקיבלנו. אנחנו גוף מוכר, וגם מחלקת הרווחה מפנה אלינו אנשים, אז הגיע הזמן שמישהו ישמור עלינו, כפי שאנחנו שומרים כבר 35 שנה על הנזקקים ברעננה".

בית התבשיל ברעננה מספק מידי יום כמאה ארוחות צהרים לתושבים נזקקים. המקום נמצא באחוזה 186 בקומה השניה, מעל בית הכנסת "מוריה". התביעה לסילוק הוגשה ע"י "נכנסי אבידר בע"מ". בעלי המגרש נמצאים מזה מספר שנים בהתדיינות מול עיריית רעננה כדי לקבל שטח חלופי, על מנת לאפשר את המשך פעילות בית התבשיל, כמו גם מספר כיתות לימוד של בית הספר הסמוך "יבנה", שממוקם בחלקו על שטח שלהם.

בכתב התביעה בסדר דין מקוצר שהוגש לבית התבשיל, צוין: " התובעת הינה הבעלים של המקרקעין הנמצא ברחוב אחוזה 186.... הנתבעת מחזיקה בקומה השניה של המבנה שלא כדין... על כן מתבקש בית המשפט להורות על סילוק  של הנתבעת ו/או מי מטעמה מהקומה השניה ומהמקרקעין ועל השבתם לידי התובעת, ולחייב את הנתבעת לשלם לתובעת הוצאות משפט ושכר טירחת עורכי דין."

לאחרונה הוגשה ע"י חברת נכסי אבידר תביעה בסדר דיון מקוצר גם נגד עיריית רעננה בדרישה שזו תפנה שטחים שלטענת בעלת המגרש הופקעו מהם שלא כדין, ומשמשים את בית הספר הסמוך. בשולי הדברים יצוין, כי בשנת 2013 היה סיכום לפיו הצדדים  ינסו לקדם תב"ע במשותף בתמיכת הוועדה המקומית לתכנון ובניה, ובתמורה התובעת תקפיא את דרישתה לסילוק ידה של הנתבעת, אבל בכתב התביעה נאמר שהוועדה המחוזית לא אישרה את התב"ע שהוכנה.

בחברת נכסי אבידר בע"מ סרבו להגיב.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה:

"מדובר בשטח פרטי שאינו בבעלות עיריית רעננה. טרם הגשת התביעה, נפגשה העירייה עם רוכש השטח ודנה עמו לגבי פתרונות אפשריים. לצערנו, הוא דחה את ההצעות".


 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
 צבעים מעושנים ועמוקים
מה הצבע השולט ב - 2019 ?
ילד נפגע קלות כתוצאה מטיח שנפל בגן
נשיא  המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
נשיא המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
דנילוביץ והרב שמעון כהן בכנס חכמת נשים
כנס "חכמת נשים" בבאר שבע
מדברים על "מהיר לעיר"
התלמידים מצטופפים בעמידה בהסעות לחטיבות
פסטיבל אוקטוברפסט בג'מס הרצליה