רעננה

בקשה לצו פירוק חברה של פרוייקט תמ"א

רוכשי דירות בקרן היסוד 7 שפנו לבית המשפט בבקשה לצו פירוק טוענים לאיחור במסירת דירותיהם. תגובת החברה: "הפרוייקט נמצא בשלבי סיום אחרונים לפני מסירה. לוח הזמנים התארך שלא באשמתנו. הטענות בדבר מצבה הפיננסי של החברה אינם נכונים ואינם רלוונטים"

זאב גולדשמיט 26/09/2019
עו"ד זיו גרומן, צילום: סיגל סבן

חמישה רוכשי דירות בפרוייקט התמ"א 38 ברחוב קרן היסוד 7 ברעננה הגישו לבית המשפט המחוזי תל אביב באמצעות עו"ד זיו גרומן בקשה לצו פירוק של החברה האחראית בשל מה שהם מגדירים: איחור במסירת הדירות ואי תשלום פיצוי לפי חוק המכר.

מדובר בחברת "התמר קרן היסוד 7 בע"מ" בניהולו של הקבלו בני ונטורה. לטענת המבקשים שרכשו דירות בשנים 2016-2017 ,  החברה מאחרת תקופה העולה על 19 חודשים לחלק מהמבקשים, במסירת החזקה בדירות החדשות שנרכשו במסגרת פרויקט . המבקשים תיארו בכתב הבקשה לצו פירוק החברה את מועדי התאריכים, שהחברה התחייבה למסור את הדירות שרכשו, ולטענתם לא עמדה בהם.  עוד נטען, שבשבעת החודשים שקדמו להגשת בקשה זו  לא ביצעה החברה התקדמות בביצוע העבודות במקרקעין. הרוכשים טוענים עוד שלפי חוק המכר, החברה חייבת להם פיצוים בסך 708 אלף שקל  בשל איחורים במועד המסירה של הדירות.

המבקשים יחד מודאגים ממצבה הפיננסי של החברה. לטענתם משנת 2019 נקלעה למצוקה תזרימית. עוד הוסיפו המבקשים, שהחברה סגרה את משרדיה בכתובת הרשומה ברמת השרון. על מנת להמחיש שהחברה, לכאורה הפסיקה להתקדם בביצוע העבודות, נכתב בבקשה לבית המשפט:  "למעלה משיבעה חודשים שפועל בודד, אם בכלל, פועל למרעית עין במקרקעין על מנת שייראה כאילו החברה לא הפסיקה לחלוטין את ביצוע העבודות , כאשר הלכה למעשה לא נרשמה שום התקדמות."

חברת "התמר קרן היסוד  7 בע"מ" מסרה בתגובה:

"ראשית שמענו על הבקשה רק ביום שני האחרון (לפני יומיים) ועדיין לא קיבלנו את הבקשה באופן פורמלי מבית המשפט. הפרויקט המדובר מבוצע ע"י חברת קרן היסוד 7 ונמצא בשלבי סיום אחרונים לפני מסירה. (כ - 95% ביצוע). הפרויקט מבוצע בליווי בנקאי מלא ולכל הרוכשים יש ערבויות בנקאיות מלאות על כל תשלום ששילמו

"עיקר טענות הרוכשים (5 רוכשים מתוך 27 דיירים) הינה בקשר ללוחות הזמנים שנמשכו ואכן במסגרת הפרויקט נוצרה לנו תקלה ביצועית הקשורה לחברת החשמל שעיכבה את הביצוע בכלמעלה מ - 8 חודשים כתוצאה מעיכוב והתארכות לוחות הזמנים ביקשנו הגדלת תקציב מהבנק המלווה ועניין זה נדון וקיימת הסכמה עקרונית להגדלת התקציב וסיום הפרויקט במיידי. כל הטענות בדבר מצב החברה אינם נכונים ואינם רלוונטיים שכן לפרויקט יש וקיים ליווי בנקאי מלא. גם אנו מצרים על לוח הזמנים שהתארך שבחלקו העיקרי לא באשמתנו וחבל על כל הליך משפטי שלדעתנו מתייתר ואינו במקום. אנו כמובן נערוך התחשבנות עם כל דייר ודייר על עניין האיחורים ומאחלים לכולם שנה טובה ומבורכת".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלימות כלפי הצוות בביה"ח "שלוותה"
"אני מתכוון לפגוע בראש הממשלה"
הליך של פשיטת רגל - שלבים
 מרי פופינס
הבלט הישראלי מציג: "מרי פופינס"
חנוכה סביבתי
רוכב אופניים נפצע בינוני בדרך בורמה
הכלבה של עדי. אין לה מקום בחוף הים
תושבי הרצליה מתלוננים בפתיחת עונת הרחצה
הדס טרוסטלר
מינוי חדש באגף החינוך בכפר סבא