רעננה

מטראז' בנוי כמעט זהה אך המחיר שונה

השוואת מחירים בין מחירי הבתים הפרטיים ברעננה לעומת דירות חדשות באותו גודל

כתב לוקאל 03/10/2019
אורבן גרדן נווה זמר יובלים, צילום: ויופוינט

לפני כשלושה עד ארבעה עשורים היתה רעננה אבן שואבת לזוגות צעירים שחלומם היה להתגורר בבתים צמודי קרקע קרוב למרכז הארץ, כסמל לרמת חיים גבוהה, אך במחירים סבירים. מאז, ילדי  אותם זוגות בגרו ועזבו את הבית שבעצמו התיישן ודורש תחזוקה רבה. כעת, זוגות אלו שרואים ברעננה עיר איכותית למגורים, זקוקים לסביבת חיים שונה . הם מחפשים סביבת חיים חדשה המתאימה לסטטוס החדש שלהם כהורים לבוגרים שעזבו את הבית. סביבה שתחליף את הבית הפרטי מרובה מפלסים, שהתחזוקה שלו רבה ויקרה, אך מבלי לוותר על הגודל ומרחב המחיה המרווח לה הורגלו.

הבניה החדשה בשכונת נווה זמר ברעננה, שהחלה לפני כחמש שנים, הביאה לעיר מוצר חדש אשר נותן מענה לצורך של אותם הזוגות, בדמות דירות בנות  6 חדרים מרווחות עם מרפסות או גג ונוף פתוח והכל במפלס אחד ללא הצורך לעלות במדרגות או לדאוג לתחזוקה שוטפת של הבית והחצר.

בחינה של לוחות המודעות הארציים למכירת והשכרת דירות, ואילו בתים מוצעים כיום למכירה ברעננה, מראה כי עדיין הבתים הפרטיים יקרים יותר אפילו מדירות גדולות כאלה . לכן, יתכן כי עבור חלק מהזוגות המחפשים לשנות את מגוריהם זה מהווה הזדמנות שכן, מכירת הבית הפרטי גם תחסוך את עלויות התחזוקה וגם תשאיר אותם עם עודף כספי. כיום, במצב בו מחירי הדיור בישראל ממשיכים לעלות הם יוכלו לנצל את העודף הזה על מנת לעזור לילדיהם ברכישת דירה או יוכלו להשתמש בכסף כחסכון לעתיד.

ממחירי הנכסים המוצעים למכירה ומתפרסמים בלוחות המודעות נראה כי בתי קרקע 6 חדרים בשטח של כ 200 מ"ר עולים ברעננה בין 4.1-5 מיליון ₪. דירות 6 חדרים מרווחות וחדשות בשטח של כ 145 מ"ר וכוללות מרפסות מרווחות, עולות בין 3.5-4 מיליון ₪. מנתונים אלו, המסקנה המתבקשת היא שהמעבר לדירת 6 חדרים הינה החלטה כלכלית מושכלת שכן במקום עלויות תחזוקה, שיפוץ ושמירה על בית הקרקע, מכירתו  במחיר גבוה ממחירה של דירה מרווחת בנווה זמר משאירה את הקונים עם עודף.

 

בתי קרקע יד שניה המוצעים למכירה

דירות 6 חדרים חדשות (המוצעות למכירה)

 

פערי המחיר

ר"ח אחד העם 6 חדרים בשטח בנוי של 200 מ"ר- 4.3 מיליון ₪

 

 

 

שכונת נווה זמר 6 חדרים 141 מ"ר+ 17 מ"ר מרפסת - 3.5 מיליון ₪/  6 חדרים 145 מ"ר+ 20 מ"ר מרפסת -3.6 מיליון ₪

700-800 אלף ₪

ר"ח וינגייט 8 חדרים בשטח של 200 מ"ר- 5 מיליון ₪

1.5-1.7 מיליון ₪

ר"ח 2003 6 חדרים בשטח של 200 מ"ר- 4.7 מיליון ₪

1.1-1.2 מיליון ₪

ר"ח לסטר 6 חדרים בשטח של 200 מ"ר- 4.2 מיליון ₪

600-700 אלף ₪

ר"ח שיכון אשר 5.5 חדרים בשטח של 220 מ"ר- 4.125 מיליון ₪

525-625 אלף ₪

 

 

לדברי אווה פיקל, המשווקת את פרויקטURBAN GARDEN  של קבוצת יובלים בשכונת "נווה זמר" ברעננה המציע בין השאר גם דירות 6 חדרים : "מאפיון הרוכשים בשכונה החדשה אנחנו מזהים מגמה כאשר רבים הינם זוגות אשר עוזבים בית פרטי צמוד קרקע בהם התגוררו בשנים בהן היו משפחה צעירה, וכעת משהילדים בגרו ועזבו את הבית, והבית עצמו התבגר ודורש טיפול רב, הם חשים שצורת מגורים זו כבר אינה משרתת אותם. הם מעדיפים לעבור דווקא לדירה מרווחת בשטח של מעל 140 מ"ר בבניין מגורים חדש בשכונה חדשה. מחירי הדירות הגדולות מוכיחים כי המעבר הינו גם החלטה כלכלית מושכלת שכן, הבית הפרטי ברעננה יימכר במחיר גבוה ממחירה של דירה מרווחת בנווה זמר והרוכשים ישארו עם עודף. יתרון נוסף עבור אותם הרוכשים הוא התכנון של הדירות החדשות אשר מתוכננות בהתאמה אישית עם רגישות לצורכי הרוכשים. מוצע מגוון רחב מאוד של סוגי דירות ותכנון המאפשר גמישות בהתאמת הדירה למצב משפחתי משתנה.

עבור אנשים שעוברים מבית פרטי, בנייני המגורים החדשים מציעים איכות חיים של בית צמוד קרקע, פרטיות רבה הדומה לווילה ונוף פתוח באמצעות דירות מרווחות עם מרפסות מגוננות".


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רהע הרצליה לרמי: בלי תשתיות – לא בונים
רה"ע הרצליה: בלי תשתיות לא בונים
או בוי
או בוי
רגעים קטנים של אושר
מחבקים את משפחות הנעדרים
Perfect 10
קרן קימת לישראל - נוטעת את העתיד
הסכם גירושין
הסכם גירושין
פסי האטה ואביזרי בטיחות בדרכים
פסי האטה ואביזרי בטיחות בדרכים