רעננה

מרסלו גל ניצל במדריד

במהלך הפגנה נגד הקטלונים, צעיר מקומי ששמע את גל מדריך בעברית, התפרץ לעברו וצעק "רוצח ילדים"

זאב גולדשמיט 22/10/2019
הפגנה במדריד, צילום: מרסלו גל

תושב רעננה וחבר מועצת העיר לשעבר, מרסלו גל, נקלע במהלך חג הסוכות להפגנה במדריד נגד הקטלונים, בעת שליווה והדריך קבוצה תיירים ישראלים, ובמזל יצא משם בלי פגיעה.

גל סיפר, כי הוא נקלע באזור פוארטה דה סול להפגנה שהתקיימה, אחת מיני רבות לאחרונה בעיר הבירה הספרדית, וכדרכו דיבר עברית בעת שהסביר על המקום. במהלך ההסברים התקרב אליו בצורה מאיימת מקומי שצעק לעברו 'רוצח ילדים'. מרסלו גל טוען שאותו אדם דובר בספרדית, שדגל פלסטין הוטבע על חולצתו, אמנם לא פגע בו פיסית, אבל התקרב אליו במרחק נגיעה, והוא הרגיש מאוד לא נעים.

"אני מבקר בתדירות גבוהה במדריד לרגל עבודתי, וזו פעם ראשונה שהרגשתי איום על חיי" סיפר מרסלו גל. "בשעה שאני מסביר באזור פוארטה דה סול, הייצור המטורף הזה התקרב אלי בריצת אמוק בצורה מאיימת אחרי ששמע אותי מדבר בעברית והחל לצעוק: 'אתה רוצח ילדים, פושע מלחמה, זבל' ועוד פנינים כאלה ואחרים. עניתי לו שהוא טועה בגדול ולא מכיר את ההיסטוריה שלנו, אבל הוא היה בשלו, והמשיך לצעוק לכיוון השוטרים שהיו שם: 'תעצרו אותו, הוא רצח ילדים פלסטינאים'. דגל פלסטין התנוסס על חולצתו. לא התעמתתי איתו כדי לא לחמם את האוירה. הצלחתי לצלם אותו, אבל היה מאוד לא נעים להיות שם באותו רגע. למזלי, שוטר הרחיק אותו ממנו ומחברי הקבוצה שהדרכתי. במדריד אין כמעט אנטישמיות, זה מקרה חריג, אבל בהחלט היה לי רגע של חשש לי ולקבוצה שיש לי עליה אחריות".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעלי גלי
בקיץ הזה תנעלו גלי
ילדים בבית הספר סולד
אשת השנה של מועדון הליונס כ"ס
עושים ספורט
הארון שנגנב
אלמונים השחיתו את הספרייה הקהילתית בנווה עמל
הוגבלה תנועת רכבי לימוד תנועה
תושב ת"א הואשם בהנחת מטען ליד בניין המגורים של אימו
אלי דלל סגן ראש עיריית נתניה, דר משה ברקת הממונה על רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון ומרצה במכללה, פרופ הרט, נשיא האקדמית נתניה ועוד צחי רדיאנו, מנכל המכללה
האקדמית נתניה העניקה תארים לבוגרים
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא