רעננה

הלווייתה של התינוקת זוהר ציזנר ז"ל התקיימה היום

"יש לך תפקיד גדול בחיינו" כך אמרה אמה של זוהר ז"ל בהספד המצמרר

זאב גולדשמיט 22/10/2019
מאות בהלוויתה של זוהר ציזנר ז"ל, צילום: זאב גולדשמיט

מצמרר היה היום (שלישי,22.10.19) בבית העלמין כפר נחמן ברעננה, כשמאות ליוו למנוחות את זוהר. "איך אפשר ללוות בדרכה האחרונה תינוקת, איך?" שאלו רבים, שהזילו דמעה. הורי של זוהר, עדי ודוד, ספדו לה.

"את ואני ואבא וכל המשפחה המורחבת שמשוגעת עליך, יודעים איזו השפעה מיוחדת היתה ועדיין יש לך על הסובבים אותך. הנוכחות שלך איתנו בגילגול החיים הזה היה זכות גדולה עבורנו כהורים וכמשפחה. אני מרגישה שבורכנו" ספדה לה האם עדי. "רציתי לומר לך תודה שהענקת לי טעימת אימהות בפעם השלישית, שהיתה מלאת הנאה ואהבה. הענקת לי כוחות אדירים של אמונה בך, בי, ביקום ובזולת. לימדת אותי המון על עצמי, ועל כוחה של קבלת השונה. תודה שהפגשת אותנו באנשי מקצוע אמונה מופלאים בדרך, שנכנסת לליבם. תודה שהענקת לכולנו זיכרונות מאושרים שמחים ומיוחדים של שנה ותשעה ימים במחיצתך, שחיכית שנסיים את החופשה בתאילנד, שחגגת איתנו יום הולדת בפוקט ונפרדת מאיתנו בנופים היפים".

"אני מאמינה שיש לך תפקיד גדול בחיינו. בימים האחרונים, כשחשבתי על הדרך בה החלטת לעזוב את העולם שלנו, זה היה לי מובן לגמרי. זוהר שלי, בין העננים לים, ללא אדמה לרגלייך, בחרת להמשיך להפיץ את אורך לעולם אחר עם נשמות אחרות וטובות. תדעי שאת תמיד בליבי בכל מקום שאלך. אני יודעת שבחרת בי מכל האימהות בעולם כדי להתגלגל כאן ולהתהלך בדרכך המיוחדת ולהפיץ את אורך ומסרייך. נוחי בשלום אהובה קטנה שלי, אוהבת אמא".

אביה דוד ספד: "עזבת את העולם כמו שהגעת אליו: בשקט, ברוגע , בדרכך שלך. ברגע שהצטרפת למשפחה והיית אחות קטנה לנוגה ושחר, הבאת לנו עולם חדש מלא במתנות מיוחדות. בזכותך הכרנו את עצמנו טוב יותר. זכינו לשנה מלאה בעליות וירידות, אושר , אהבה וחשש. המבט שלך הצליח להרגיע אותי אחרי יום ארוך והצחוק שלנו קצר ומתגלגל נשמע יותר ככל שהזמן עבר. כשחייכת, הפנים שלך זהרו.

"בגיל שנה ותשעה ימים בחרת להמשיך במסע שלך, ואנחנו נשארנו עם הזיכרונות , רגעים קטנים והמון גאווה בלב. אני מתגעגע אליך אהובה קטנה שלי, מתגעגע לריח הממכר והמתוק שלך; מתגעגע לנקודה בצוואר שהיית מנשק והיית צוחקת. מתגעגע לחיוך שלך ולמגע של ראשך על כתפיך במטוס מתאילנד שכבת לישון, עצמת עיניים ולא פתחת אותן שוב. אנשים מדהימים ניסו להחזיר אותך אלינו, אבל את כבר היית במקום אחר. כשההמולה שככה, עטפו אותך בשמיכה, ואני החזקתי אותך צמודה אלי עטופה ומחובקת. נראית שליווה, כמו בכל הפעמים שבהם נרדמת עלי. רכנתי לכיוון ראשך ושרתי לך שיר ערש אחרון כמו שעשיתי עשרות פעמים בשנה האחרונה. אוהב אותך מלאך שלי, לנצח  ננעצת בליבנו. מודה על כל דקה שבילינו יחד. אוהב המון, אבא".

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, מסר: "העיר כולה משתתפת בצער הכבד של המשפחה בעקבות הטרגדיה הנוראית שפקדה אותם במהלך הטיסה חזרה לארץ. אנו מלווים את המשפחה ותומכים בה. נעשה הכל כדי לסייע להם ברגעים קשים אלו".

רק מספר ימים לפני היוודע דבר האסון העלו בדף הפייסבוק של המשפחה תמונות ממהלך החופשה, ובה נכתב "הפעם זוהר בתור הדובדבן". ככל היודע, זוהר לקתה בתסמונת גנטית נדירה, בלי שיהיו מחקרים בתחום.

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רעננה הכי מבוקשת במסגרת מחיר למשתכן
רעננה הכי מבוקשת בהגרלת "מחיר למשתכן"
שיפוץ למופת
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
נעריכם להגנת סייבר
נערכים להגנת סייבר
יובל שריפי ואביהוא כהן. אוהבי אקשן
לוחמי האש הצעירים
חשד: זרקה אבנים ותקפה שוטרים
ראש העיר מודה לתמיר בן משה
מהפיכת בינוי במוסדות החינוך בצפת
כך תיראה כפר סבא בשנים הבאות