רעננה

רעננה קיפוח

הפועל רעננה ממשיכה "להישדד" על ידי שופטי ליגת העל והפעם טעויות שיפוט במשחק מול הפועל חיפה מנעו ממנה לזכות בניצחון נוסף

זאב גולדשמיט 23/10/2019
מנחם קורצקי. נעשה לנו עוול, צילום: אלן שיבר

הפועל רעננה התלוננה העונה על קיפוח מצד השופטים, אבל מה שקרה לה ביום שני שבר שיא. רעננה "נשדדה" ע"י השופט נאאל עודה שגזל ממנה ניצחון על הפועל חיפה, כשפסל שער חוקי של יוג'ין אנסה (בטענה שאנסה עבר עבירה, שלא הייתה) והתעלם מדחיפה מכוונת ברחבה ופנדל ברור על חלוץ רעננה קייס גאנם.                      

מדובר בשני אירועים שהתרחשו במחצית הראשונה, שאם השופט היה נוהג נכון, היו יכולים לשנות את מהלך המשחק. יותר מזה, השופט ניגש לעמדת ה- VAR  אחרי פסילת השער כדי לבדוק את עצמו, התמונות דיברו בעד עצמן, ובכל זאת בחר להיצמד להחלטות השגויות שלו. בשנים עברו נטען שטעויות שיפוט הן חלק מהמשחק, אבל במקרה זה כשלשופט יש אפשרות לבדוק את עצמו, הטעות חמורה כפליים.                                                                                 

בהפועל רעננה זועמים ובצדק. הבעלים אשר אלון טוען שיש לבטל את הVAR או לשנות את ניהול ה-VAR, כך שיאויש בשופטים בכירים בדימוס, או בשופטים זרים. "כל שוחרי הכדורגל ראו כיצד הפועל רעננה קופחה. לצערנו, השופטים פוחדים מעצמם וכולם עובדים על נקודות, אחד לא מאמין לשני, לכן יש לעשות שינוי ב-ואר" אמר אלון.

גם בוועדה המקצועית של איגוד השופטים הבינו שרעננה קופחה לאחר בדיקת הדברים, וזו ביקרה קשות את החלטות שופט המשחק. עם זאת, שלא במפתיע, הוועדה המקצועית באיגוד דחתה את הביקורת על ה VAR.                                                                      

בהודעת הוועדה המקצועית נאמר: "בדקה ה-25 צדק שופט ה- VAR כאשר המליץ לשופט לבחון פסילת שער שגויה של רעננה. אמנם התקיים מגע בין התוקף למגן, אך לא כזה המצדיק עבירה ופסילת שער. השופט טעה פעם נוספת, כאשר לאחר בחינת האירוע על גבי המסך לא שינה את החלטתו ופירש את האירוע לא כטעות ודאית וברורה. כמו כן, אופן העברת המסרים ושיתוף הפעולה בין שופט ה- VAR לשופט לא היה החלטתי כמצופה".                                               

לגבי הפנדל שלא נפסק לזכות רעננה, נאמר בהודעת הועדה המקצועית: "בדקה ה-45 טעה השופט כאשר לא פסק על בעיטת עונשין לזכות רעננה לאחר הכשלת תוקף, תוך דחיפה מאחור. טעה גם שופט ה- VAR כאשר לאחר בדיקת האירוע בהילוכים החוזרים לא זיהה שמדובר בטעות ודאית וברורה ולכן לא המליץ לשפוט לבחון את האירוע במסך".                                                                            

המאמן מנחם קורצקי לא יכול היה להתעלם מהאירועים: "נעשה לנו עוול במשחק הזה, היינו ראויים לניצחון. באנו בגישה שאנחנו הולכים לנצח, וזה נלקח מאיתנו. כבשנו שער ממהלך יפה שיכול היה לפתוח את המשחק. אני מאוכזב בשביל השחקנים שלי. לנוכח היכולת, מגיע להם להיות בחלק אחר של הטבלה. אבל אני בוחר לראות דווקא את הדברים הטובים, ההגנה התייצבה וסיימנו משחק בלי לספוג שער. אני גאה בשחקנים, ונותר לי לחזק אותם ולהמשיך להאמין בדרך שלנו".                                                                                          

את הנקודות שאיבדה לא יחזירו להפועל רעננה, אבל במועדון מרוצים מהגישה של השחקנים במחצית הראשונה, ממשחק ההגנה שהשתפר ומהמשמעת הטקטית, וכעת מקווים שיהיה לזה המשכיות. מנחם קורצקי נקנס בשלושת אלפים שקלים בגין התנהגות בלתי הולמת, ובעונש על תנאי של הרחקה משני משחקים בכל מקרה של הרשאה חוזרת בעבירה כנגד שופט המשחק, בעקבות הרחקתו במשחק הקודם נגד בני יהודה. בשבת (18:00) תתארח רעננה אצל קרית שמונה.                                                                           

קבוצת הנוער של הפועל רעננה, שפתחה את העונה עם ניצחון, תיקו ושלושה הפסדים, אחרי שנים שבהן התמודדה בצמרת, ביצעה חילופי מאמנים. מי ששילם את המחיר הוא המאמן זוהר קמינסקי שפוטר לאחר חמישה מחזורים בלבד ובמקומו מונה יוסי ג'אנח, שהשבוע הוביל את רעננה לניצחון על הפועל חדרה 0:1.

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 20/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 30/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
לב הפארק "עשו" חנוכה
בטון במקום ירוק?
אישום: תקף את אמו וזרק עליה אבנים
מחאה בביהח מאיר בעקבות אלימות כנגד אנשי הצוות
מחאה בביה"ח "מאיר" בעקבות אלימות כנגד אנשי הצוות
גבר עלה על עמוד חשמל ואיים להתאבד
יתוש הטיגריס האסיאתי
המשרד להגנת הסביבה בקריאה לרשויות המקומיות
מלגות במרכז הצעירים העירוני
מלגות של אביב בחדרה
רכישת פרחים לשבת המלכה