רעננה

בוטלה הרצאתו של ד"ר מרדכי קידר ברעננה

בעקבות התבטאותו של המזרחן לפיה יצחק רבין לא נרצח ע"י יגאל עמיר. סגן ראש העיר, חיים גולדמן, הופתע מההחלטה כשאמר: "זה תמוה, בפרט שהאיש לא הצדיק את רצח רבין. תמהני על סתימת הפיות באגפים מסויימים בעירייה"

זאב גולדשמיט 03/11/2019
סגן ראש עיריית רעננה, חיים גולדמן, צילום: ירון גרזון

עיריית רעננה החליטה לבטל הרצאה בעיר של המזרחן, ד"ר מרדכי קידר מאוניברסיטת בר אילן, לנוכח דבריו בהפגנת הימין בשבוע שעבר בכיכר הרב גורן בפתח תקוה. לא כולם מסכימים עם ההחלטה. סגן ראש העיר, חיים גולדמן מאוכזב שההרצאה בוטלה ולא מבין מה הסיבה לכך.

בהפגנה, ד"ר קידר חזר על תיאוריית הקונספירציה לפיה יגאל עמיר לא רצח את ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, ואמר שמי שעמד מאחורי הרצח הוא, כדבריו, "פוליטיקאי בכיר".

עוד הוסיף בנאומו ד"ר קידר,  שהגיע הזמן להסיר את הסיווג "סודי ביותר" מעל תיק החקירה, שלטענתו אינם משתלבים עם הטענה שהימין רצח את רבין.

כאמור, חיים גולדמן, ראש רשימת "באמונה" וסגן ראש העיר, המכיר היטב את ד"ר קידר, סבור שנעשתה טעות כשביטלו  את ההרצאה: "אני סגן ראש העיר ולא ידעתי על ביטול ההזמנה. אני תמה מדוע בוטלה ע"י גורמים בעיריית רעננה הרצאתו של המזרחן הנודע ד"ר קידר בנוגע למצב הגיאופוליטי במזרח התיכון. זה תמוה, בפרט שהאיש לא הצדיק ולו ברמז את רצח יצחק רבין. תמהני על סתימת הפיות שרווחת באגפים מסוימים בעיריית רעננה. ד"ר קידר לא העלה על בדל שפתיו הצדקה לרצח רבין".

כאמור, מעיריית רעננה נמסר (מבלי לפרט את הסיבה): "ההרצאה לא תתקיים בעיר".

גורם בעירייה הסביר שההחלטה לבטל את ההרצאה של ד"ר קידר התקבלה ביום חמישי לנוכח דבריו השנויים במחלוקת, ולנוכח הסמיכות לעצרת לזכרו של יצחק רבין, שתתקיים ביום ראשון. קידר אמור להעביר ברעננה עוד ארבע הרצאות, ובעירייהטרם החליטו כיצד לנהוג. 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד בסדרת גניבות של טלפונים
פורסמה חקירת התרסקות מסוק בשדה התעופה בהרצליה
תאגיד מי רעננה השלים את ההכנות לקראת החורף
מירוץ הלילה השלישי יוצא לדרך בכפר סבא
מרוץ הלילה ה- 3 ע"ש ניר רוזמרין ז"ל יוצא לדרך
מה יהיו מחירי הכניסה העתידיים בקאנטרי הרצליה?
המועצה החדשה יצאה לדרך
השחיינים הצעירים של הוד השרון
השחיינים הצעירים
תתוגבר האכיפה על אופניים חשמליים