רעננה

לא נעים לראות גן חשוך

הורים מתלוננים שחשוך במתקני המשחקים בגינת הפעמונים בשכונת 2005 ברעננה וזו סכנה בטיחותית. תגובת העירייה: "הגינה מוארת בתאורה הקפית עד 20:00. מתווה תאורה זה גובש בהתאום ובהסכמה בין תושבי השכונה"

זאב גולדשמיט 06/11/2019
גינת הפעמונים , צילום: פרטי

ברחוב הפעמונים שבשכונת 2005 ישנה גינת מטופחת, שהפכה למקום עלייה לרגל לאימהות וילדים. הכינוי של הגינה הגדולה בשכונה הוא גינת האומגה, שמהווה מקום מפגש לתושבי השכונה. יש רק בעיה אחת שמפריע להורים: חשוך שם. הורים מתלוננים, שאין תאורה ראויה בגינה ומתקני המשחקים חשוכים עם רדת החשיכה.

"כדי להגיע למגלשה, על הילד לעלות על סולם. איזה הורה יתן לילד לעלות על סולם בחושך?" אמר-שאל אחד ההורים. "גם מתקני החבלים והנדנדות אינם מוארים, וזה חבל כי בגלל שעון החורף מתחיל להחשיך כבר חמש ורבע. למה מחכים, שילד ייפול וייפגע? חבל, כי שלושה-ארבעה פנסים יפתרו את כל הבעיה".

הורה נוסף סיפר, שבעבר התלונן בעירייה על היעדר תאורה, ולדבריו נאמר לו שהשכנים מתנגדים. "זה תשובה לא רצינית" אמר אותו הורה "אפשר להחליט שתהיה תאורה עד השעה 19:30 ואז לכבות אותה. המתקנים נועדו כדי שישתמשו בהם, ובשעות הערב המוקדמות תאורה קלה שמופנית למתקנים לא תפריע לשכנים וזה יתן מענה לילדים. נוצר מצב שהגינה היום ריקה כשמתחיל להחשיך".

מלא ילדים והורים היו השבוע בביקור שערכנו בגינת הפעמונים , אבל החל משעה 17:30 כשהחל להחשיך, הגינה לאט לאט התרוקנה. כמו כן גילינו בגינה גם מתקני כושר למבוגרים, וגם אזור זה חשוך. לעומת זאת, הגינה כן מוארת בתיאורה היקפית באזור השבילים שנועדו להולכי הרגל, אבל אינה מאירה האת מתקני המשחקים.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה:

"הגינה שברחוב הפעמונים מוארת בתאורה היקפית עד השעה 20:00,  לאורך כל השבילים המקיפים אותה, לרבות מסביב למגרש המשחקים, מתקני הכושר למבוגרים, ומתקן האומגה. מתווה תאורה זה גובש בתיאום והסכמה בין תושבי השכונה, ובשיתוף הנהלת העירייה, מתוך רצון לשמור על האיזון שבין צורכי תושבי השכונה המתגוררים בסמוך לגינה, ועלולים להיפגע מסנוור התאורה בבתיהם, לבין רצון כלל תושבי השכונה. ככל שיעלה הצורך בבחינה מחודשת של  מתווה זה, נשמח לעמוד בקשר ישיר עם תושבי השכונה, לגיבוש מענה בנושא לשביעות רצונם של כלל הצדדים".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עשרות כשירים מצילי חיים נוספים במוסדות חינוך וציבור ברחבי העיר
דפיברילטורים הוצבו ברחבי ב"ש
בתואר הראשון קיבלתי את כל הכלים התאורטיים האפשריים
"בתואר הראשון קיבלתי את כל הכלים התאורטיים האפשריים"
יוסי לב
עושים כבוד למוזיקה העברית
שברו את הקוד
מתאבק הואשם בגידול סמים וגניבת חשמל
הרסגור-הנדין. זימן ישיבה בשכונה
עושים סוף למטרד ריחות הלולים?
עבודות תשתית ברחוב האחדות
עבודות תשתית לרווחת תושבי שכונת עלייה
הרב דר מיכאל לייטמן
בונבוניירה בלחיצת כפתור אחת