רעננה

מה ביקשו חברי הסיעה הדתית מברוידא?

ממכתב פנימי עולות בקשות, לכאורה, לתפקיד סגן ראש עיר, ולהקצעת קרקע. חברי הסיעה, לורן עייאש ודרורה כהן, מכחישים כל קשר למסמך. עייאש: "אף אחד מאיתנו לא כתב אותו, זה זיוף". דרורה כהן: "המסמך מפוברק או מזוייף". וגם, האם אלי אלוש יחזור לקואליציה?

זאב גולדשמיט 06/11/2019
לורן עייאש ודרורה כהן, צילום: פרטי

לא שקט ברשימה הדתית המאוחדת. ממסמך שהגיע ל"קול רענן" עולה שורה של בקשות, לכאורה, מראש העיר של לורן עייאש ודרורה כהן , חברי הסיעה הדתית המאוחדת.

לא ברור אם מדובר בטיוטה או בבקשה רישמית, אבל המכתב הגיע לגורמים שונים בעיר ויצר מתחים חדשים בתוך הסיעה. בין הבקשות - על פי המסמך שבידינו: מינוי של דרורה כהן לסגן ראש עיר במנהל קהילה למשך עשרה חודשים, יו"ר הרווחה, ועדת מועצת נשים, ועדת הנחות, הקצעת בית מתנדבים ותקציב ועדת שכונות, להעביר את ריכוז הגמלאים והמתנדבים ממנהל קהילה לרווחה. ברשימת הבקשות, לכאורה, בשמו של לורן עייאש עולה בקשה להקצעת קרקע במרכז קהילתי צרפתי, הקצעת בית כנסת לקהילה הצרפתית "קל חיים" באחוזה 56, בקשה למינוי סגן ראש עיר למשך עשרה חודשים, ועדת כספים במקום אלי אלוש, מעורבות בכל הקשור לעולים חדשים ולחינוך הדתי.

בתוך כך נודע שיו"ר הסיעה, אלי אלוש, שפרש מהקואליציה בשל מצעד הגאווה, עמד לחזור לקואליציה, לאחר שהתחממו היחסים בינו לבין ראש העיר, אבל גורמים שונים טענו שמי שהתנגד, לכאורה, לחזרתו היו דוקא שני חבריו לסיעה, עייאש וכהן. ראש העיר אמר לאלוש, שתחילה על חברי הסיעה הדתית להסתדר ביניהם.

לורן עייאש ודרורה כהן מכחישים כל קשר למסמך. לגבי חזרתו של אלוש לקואליציה השיבו שהם מוכנים, אבל בתנאים מסוימים.  

עייאש: "את המסמך שקיבלתם מעולם לא שלחנו לאף אחד, ולא מבין כיצד הוא יצא, זה זיוף. לא מדובר בסמך שביקשנו רישמית ולא בעל פה. זה מסמך שלא עשינו ואנשים בעירייה לא ראו בחיים. אף אחד מאיתנו לא כתב אותו. זה נכון שהייתי שמח אם קהילה הצרפתית תקבל קרקע לבית כנסת או למועדון, אבל זה לא קשור להסכם הקואליציוני".

דרורה כהן: "המסמך תמוה, פעם ראשונה שאני רואה מסמך כזה, הוא מפוברק או מזויף. אני עובדת בשיתוף פעולה מלא עם לורן. לורן לא היה השולח מכתב מבלי להראות לי ומבלי לשתף אותי . עובדה שהוא לא מופנה לאף גורם ואף אדם לא חתום עליו. כל מה שיש לי אני אומרת לראש העיר ואם יחתם הסכם, אתייחס אליו.      

ומה יש להם לומר על הטענה שהתנגדו לחזרתו האפשרית של אלי אלוש לקואליציה?

לורן עייאש: "זה לא נכון שהתנגדנו לחזרתו לקואליציה של אלוש. ראש העיר שאל אותנו בנושא, ואמרנו שאנחנו מקבלים אותו בידיים פתוחות, אבל כמובן שהוא לא יוכל לקבל את אותם תנאים שקיבל בהסכם הקואליציה הראשון. אנחנו לא מוכנים לחזור אחורה, התנאים השתנו.  לפי מה שאני מבין, ראש העיר מעוניין לתת לכל אחד משלושת חברי הסיעה עשרה חודשים תפקיד של סגן ראש עיר. לפני שנה ויתרתי לאלוש על חלקי כסגן ראש עיר כי הייתי חדש במועצה, אבל היום אני עם ניסיון ואני כבר לא רוצה לוותר לו. לגבי דרורה, ממילא הובטח לה להיות סגן ראש עיר על פי ההסכם הקואליציוני".

דרורה כהן הגיבה: "אלוש פרש מעצמו מבלי לשתף אותנו. בפרישתו הותקפנו על כך שנשארנו בקואליציה. אם אלוש רוצה לחזור, מן הצדק וההגינות שלפני מהלך של רצונו לחזור לקואליציה, שאלוש יוציא מכתב התנצלות ויודה בטעות שגרמה לנזק לייצוג הציבור הדתי בעיר".

יורם סילברמן, מספר 5 ברשימה הדתית, אמר: "הכי חשוב לשמר את האחדות בסיעה, ושלא כל אחד יסתכל רק על עצמו. אלי אלוש נבחר כראש הרשימה וראוי שהסכמים יכובדו".


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בעקבות החיפושיות
המנצח
בדרך לחתונה עוצרים לבדוק את התקשורת הזוגית
ילד נפצע במהלך רכיבה על סוס
מספר פצועים בתאונת דרכים בכביש 60
מספר פצועים בתאונת דרכים בכביש 60
סוללת ליתיום
חוגרים ומדברים
חסימת מדרכה
מגבירים פיקוח לקראת פסח
דר מיכאל הלברטל
ד"ר מיכאל הלברטל מונה לתפקיד מנכ"ל הקריה הרפואית רמב"ם