רעננה

נדחתה הצעת מר"צ לביטול התוספת בארנונה ולתחבורה בשבת

לא שקט היה בישיבת מועצת העיר רעננה. חיים ברוידא לרונית ויינטוראוב: "תפסיקו עם הפופוליזם". התוספת בארנונה לשנת 2020 תסתכם ב-2.58 אחוז

זאב גולדשמיט 07/11/2019
ישיבת מועצת העיר רעננה, צילום: זאב גולדשמיט

לפני כחודשיים עיריית רעננה גבתה מהתושבים תוספת בארנונה של 3.9 אחוז, רטרואקטיבית מתחילת השנה בגין שנת 2019. ראש העיר טען אז שהדבר היה הכרחי בגין הגרעון שקיבל מהנהלת העיר הקודמת. אתמול (רביעי) עלתה במועצת העיר הצעה של סיעת מרצ לוותר על התוספת בארנונה לשנת 2020 (שהמועצה כבר אישרה), אבל ההצעה נדחתה ברוב של חברי הקואליציה (למעט אנה פוזמנטיר, שנמנעה), ובכך ההתייקרות בארנונה לשנים 2019/20  מסתכמת בכ-6.5 אחוזים.

הדיון בנושא היה סוער, כשבין ראש העיר חיים ברוידא ליו"ר האופוזיציה רונית ויינטראוב התנהלו חילופי דברים. וייטראוב טענה שאחרי שהעירייה כבר גבתה תוספת בארנונה לשנת 2019, וזה יהיה כבד על התושבים לשלם עוד תוספת שנה אחרי שנה, והביאה כדוגמא את עיריית הוד השרון, שאצלה הארנונה לא התייקרה בשנת 2019.

ברוידא השיב: "כשנכנסתי לתפקידי, גזבר העירייה אמר לי שאם לא נעשה שינוי, בעוד ארבעה חודשים לא יהיה לו יכולת לשלם משכורות לעובדי עירייה. זה פופוליסטי לבוא ולטעון על הורדה. אין לי כוונה לפגוע בתושבים ובשנה הבאה נעשה חישובים כדי להפחית את הנטל. נצטרך לעשות תיקונים לנוכח הירושה שהשאירו לי, ואת היית בין משאירי הירושה. תפסיקו עם הפופוליזם הזה, כי זה לא עובד על הציבור".

ויינטראוב השיבה: "האם המצב כל-כך חמור, שזה בסדר שהעירייה העלתה ב-62 אחוזים את מופעי הקיץ?". יתר חברי הקואליציה שתקו.

כמו כן, מועצת העיר אישרה בישיבה הארכת תוקף בשנה של אגרה בגין אבטחה.

מועצת העיר רעננה דחתה ברוב של חברי הקואליציה הצעה של סיעת מרץ, להפעיל תחבורת פנאי בשבתות וחגים, בעקבות עיריית ת"א ורשויות נוספות שנוטלות את האחריות לפתור את מצוקת האזרחים שאין להם דך אחרת להתנייד בשבת.

יושבת ראש הסיעה, רונית ויינטראוב אמרה שהיעדר פתרונות תחבורה בסופי שבוע ובחגים מעצים קושי ופערים של אוכלוסיות רגישות כלכלית מהם נבצר להחזיק ברכב פרטי, ואחרי שהעלתה בעבר הצעה דומה שנדחתה, לטענתה דחייה נוספת של תחבורה ציבורית בשבת יהווה לדבריה "מעשה מפלג".

מועצת העיר אישרה את גריעתו מוועדת הנהלה של רחמים שלום, מבלי להסביר שהוא נבחר עוד קודם לוועדת ביקורת ושלא באשמתו לא היה רשאי לכהן בשני התפקידים.

המועצה אישרה הארכת כהונתו של מבקר העירייה, משה הנדין, שיוצא לגמלאות. מתוך חמישים שהגישו מועמדות לתפקיד, שישה הגיעו לשלב הגמר והעירייה תצטרך לבחור בקרוב מבקר חדש.

העירייה אישרה את דו"ח ועדת הביקורת לשנת 2018 ואת העדכון לתקציב השנתי. כמו כן, חברת המועצה גלי שחר הציגה את התכנית העירונית המורחבת לבטיחות בדרכים.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גן עתידני בשכונת עלייה
אבנר 7 רמת גן
פרויקט התחדשות עירונית חדש בר"ג
אותר ללא רוח חיים החייל הנעדר מכפר סבא
תפריט פסח במהדורה מיוחדת
מי צריך מצה כשיש סושי?
פצוע קשה מדקירות באשדוד
יקב עמק האלה
יקב עמק האלה מזמין אתכם לחוויה ייחודית של טעמים וניחוחות...
ליהיא באולימפיאדה!
רשת סחבק מגיעה לרעננה ורמהש
רשת "סחבק" מגיעה לרעננה ורמה"ש