רעננה

בית הכנסת "בית ארי" קיבל הארכת זמן להסדיר את השימוש במבנה

בית הכנסת פועל ללא היתר מזה 40 שנה בקומת הקרקע ברחוב הרצל 4 במבנה שהוא חלק מביתו של אהרון יצחקוב

זאב גולדשמיט 07/11/2019
עו"ד מיימון אביטן ואהרון יצחקוב בבית המשפט, צילום: פרטי

פרשת בית הכנסת "בית ארי" אינה יורדת מסדר היום. בדיון שהתקיים ביום חמישי בבית המשפט לעניינים מקומיים בכפר סבא בית הכנסת קיבל מהשופט עמית פרייז הארכת זמן נוספת כדי להסדיר את השימוש במבנה שבו פועל בית הכנסת, ללא היתר מעיריית רעננה, או לחילופין לפנותו.

כזכור, בית הכנסת פועל בקומת הקרקע ברחוב הרצל 4 במבנה שהוא חלק מביתם של אהרון ומלכה יצחקוב. יצחקוב טען שלאורך השנים קיבל הסכמה מראשי הערים להמשיך להפעיל את בית הכנסת עד אשר תוקצה קרקע לבניית בית כנסת אחר. כעת הוא טוען שההבטחה לא מומשה, והציע לעירייה שתי חלופות ראויות להעברת מקום התפילה.

 בא כוח הנאשמים, עו"ד מיימון אביטן אמר בדיון: "קשה מאוד להרוס בית כנסת אחרי 40 שנה.  אנו מבקשים לשבת עם העירייה כדי להגיע להסדר ביחס לזמן שיידרש כדי להסדיר את השימוש, או להרוס את הקיים, וגם ביחס לסכום הקנס. בית הכנסת מקיים פעילות כל יום ומשרת מאות משפחות ומסייע לעשרות משפחות בקהילה. אלה אנשים מלאים בנתינה. מתוך הכלום שהם מרוויחים הם תורמים. יצחקוב לקח את הבית הפרטי שלו והקדיש חלק ממנו לצורך בית הכנסת. הוא תורם כסף כדי שבית הכנסת יפעל".

באת כוח עיריית רעננה הבהירה כי "יש פה הפרה של צו מפברואר 2015 . אני סבורה שבעצם העובדה שמתקיימת קהילה בתוך בית הכנסת יש רווח לנאשמים".

השופט הרשיע את הנאשמים על פי הודעתם, וקבע דיון נוסף לינואר 2020 בתקווה שעד אז הצדדים יגיעו להסדר.

הנושא הפך לשיחת היום בקהילה הדתית ברעננה.  יו"ר המועצה הדתית אריה פרידמן: "מדובר בקהילה שקיימת שנים רבות באזור שבו לא קיים בית כנסת בנוסח עדות המזרח ונותן מענה לעשרות מתפללים. אני מקווה שיימצא פתרון מהיר, כדי שהקהילה תוכל להמשיך בפעילותה במיקום סמוך למיקום הנוכחי".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
המסע לפולין
צרפתי. עבדו עלי
פרשת החניון הרובוטי בנורדאו
שנת החינוך הבלתי פורמאלי יוצאת לדרך
שנת החינוך הבלתי פורמאלי יוצאת לדרך
כאן משפצים
כאן משפצים
גב מים צופר
יריד 'תיירות מדבר'
"ללא ההסכם הזה סדבון היה מנצח בהליכה"
"בגיל 9 צפה באימו נוטשת את הבית והיום הוא מומחה בהדרכת הורים"
יהודית שבתאי. מסע רצוף סבל ותלאות
"הרגשתי שאני חייבת לעשות הכל כדי להישאר בחיים"