רעננה

תלמיד נשכח נעול בכיתה

המקרה אירע אמש (ראשון,10.11.19) בביה"ס יחדיו ברעננה בעת שהתלמידים השתתפו בטקס לזיכרו של יצחק רבין. אימו של הילד: "זה נגמר בנס. מדוע בכלל נועלים את הכיתות?"

זאב גולדשמיט 11/11/2019
כיתה נעולה, צילום אילוסטרציה freepic

אירוע לא פשוט התרחש ביום ראשון בבית הספר "יחדיו" ברעננה, כשתלמיד כיתה א' נשכח בכיתה נעולה, בעוד יתר התלמידים פנו לאולם הספורט כדי להשתתף בטקס לזכר ראש הממשלה יצחק רבין.

אימו של הילד כתבה ב"פורום תושבים רעננה": "ב-8:30 בבוקר נערך טקס זכרון ליצחק רבין באולם הספורט. כל הילדים מכל הכיתות הלכו לאולם הספורט הממוקם מחוץ לבית הספר, מלבד הילד שלי. הסייעת הכיתתית יצאה מוקדם עם ילד בכיסא גלגלים, לא נשארה כמאסף. המורה לא שמה לב שהילד שלי נשאר בכיתה ונעלה את ה כיתה. הילד נשאר לבד, מבוהל ומפוחד במשך שני שיעורים. שעה וחצי נעול! לא הבחינו בחסרונו במהלך הטקס , וגילו אותו רק לאחר שחזרו לכיתה בעקבות כך שלחץ על ידית הדלת מבפנים".

האמא היתה כעוסה והגדירה מקרה זה כרשלנות. "אני לא רוצה לחשוב אם חלילה היה נפצע בכתה שננעל לבדו" הוסיפה האם. "איך לא סופרים ילדים מחוץ לכיתה, או בהגעה לטקס? מדוע בכלל נועלים את הכיתות? התשובה שקיבלתי: כדי שלא יגנבו מתיקים. להשאיר ילד לבדו נעול חמור יותר מכל רכוש חומרי שילדים מביאים לבית הספר. מורה אחת על 33 תלמידי כיתה א' זה לא עובד. חייבים סייעת נוספת, במיוחד שסייעת עסוקה עם ילד בכיסא גלגלים. היום זה נגמר בנס עם הילד שלי. אנו דורשים סייעת נוספת בכל כיתה".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה:

"בעקבות המקרה הוציאה עיריית רעננה חידוד נהלים לכל מנהלי בתי הספר בעיר. מדובר במקרה חריג בו הסייעת יצאה ללוות ילדה על כסא גלגלים. מנהלי בתי הספר יבצעו רענון לכל המורים על מנת שמקרה כזה לא ישנה".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
על המוקד
אלה רובינשטיין (באמצע). מקום ראשון ללא חימום
שוב במקום הראשון
בדרכי נעם
גבר נפצע קשה מפגיעת אוטובוס בתל אביב
פצוע בנפילה מגובה בראשלצ
פצוע בנפילה מגובה בראשל"צ
פצועים בקטטה בנתניה
עוד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן
440 אלף שקלים פיצוי לקשישה שנפלה באוטובוס
סיום הקורס
בכפר סבא מחנכים לסובלנות