רעננה

ממצאים מעניינים במיוחד בדו"ח הביקורת של עיריית רעננה

כל מה שרציתם לדעת על הנעשה בעיריית רעננה מופיע בדו"ח הביקורת, שהובא בשבוע שעבר לאישור מועצת העיר

זאב גולדשמיט 11/11/2019
עיריית רעננה, צילום באדיבות דוברות העירייה

יחסי עבודה עכורים בענף האקרובטיקה ורכזת שנמצאת בניגוד עניינים; עובד בחזות העיר שהתלונן על יחס מתנכר ומשפיל מראש האגף;  מנהל במנהל הנדסה שאינו מקבל סמכות ומשתלח במנהליו – אלה רק חלק ממצאים שפורסמו בדו"ח הביקורת של עיריית רעננה לשנת 2018, שהוגש בשבוע שעבר לאישור מועצת העיר.

אלה הפרטים :

התנהלות בענף האקרובטיקה בעיריית רעננה:

בעקבות תלונות הורים נבדקו חשדות להתנהלות שאינה ראויה , יחסי עבודה עכורים ולניגוד עניינים של רכזת ענף האקרובטיקה (ליאת ארנפלד). ןשל מאמנת הכוריאוגרפיה (חנה גמליאל).

כך למשל, מאמנת הכוריאוגרפיה כתבה מכתב תלונה כנגד מאמנת הנבחרת בטענה שהיא מפריעה לה לעבוד. בתלונה שכנגד, מאמנת הנבחרת הגישה תלונות על טיב עבודתה של הכוריאוגרפית. היחסים ביניהם התבטאו בוויכוחים קולניים לעיני המתעמלות.

עוד צויין בדו"ח, מנהל האולם בקריית שרת נמצא שמונה חודשים בנתק ממנהלו.

רכזת האקרובטיקה נמצאת במצב של נתק ומריבות עם מאמנת הנבחרות (קארן מור). בעקבות ויכוח מקצועי ביניהן קרה שבחלק מהאימונים אחת מהן ישבה בצד ולא ביצעה את עבודתה.

בשנת 2016 רכזת ענף האקרובטיקה ומאמנת הכוריאוגרפיה ייסדו את עמותת "אקרולייף" לנבחרת האקרובטיקה של כפר סבא. נבחרת כפר סבא משתתפת בליגה יחד עם הנבחרות של רעננה. הביקורת טוענת שמצב זה של ניגוד עניינים חייב להפסק באופן מוחלט.

לידיעת הביקורת הובא חומר פרסומי של עיריית כפ"ס על מחנה אימונים בניהולן של רכזת האקרובטיקה ומאמנת הכוריאוגרפיה עם תמונות של בנות נבחרת האקרובטיקה של רעננה. המבקר ציין שיש בכך שימוש בתמונות של קטינות ללא אישור הורים ושימוש בנכסים לא מוחשים של רעננה לטובת העסק הפרטי של השתיים.

על פי הביקורת, בקיץ 2018 ילדה מכפר סבא שעברה בהצלחה מבחנים ברעננה, לא התקבלה בשל התנגדות נחרצת של מנהלת ענף האקרובטיקה, שמצידה מסרה לביקורת שיש הסכם ג'נטלמני (לא כתוב) שבנות שמתאמנות בשרון לא יעברו לנבחרות בערים אחרות בשרון. "ההסכם הג'נטלמני הוא בין ליאת מכפר סבא לליאת מרעננה" נכתב בדו"ח הביקורת.

דו"ח הביקורת מצא עוד, שקבוצת ספורט מהוד השרון השייכת לבנו של מנהל מחלקת ארועים ומרכזי הספורט התאמנה לפחות פעמיים, בשעות הערב ללא תמורה באולם הספורט של תיכון אוסטרובסקי, ונמצא חשש להימצאות העובד בניגוד עניינים. המנהל מסר בתגובה שבהמשך שנים מתעמלים מרעננה התאמנו בהוד השרון והיה מעין שיתוף פעולה הדדי.

לסיכום, מתוך הביקורת: "הביקורת רואה בחומרה את ההתנהלות בענף האקרובטיקה ברעננה. התנהלות זו פוגעת הן בכל הילדים שמתעמלים בענף והן בכללי מנהל תקין. התנהלות זו התאפשרה בגלל כשלים ניהוליים חריפים והתאפיינה בניגוד עניינים וסכסוכים פנימיים רבים בתוך צוות ההפעלה של הענף". בין הממצאים שמצא המבקר: "לאור ניגודי העניינים של רכזת האקרובטיקה, מומלץ להפסיק את העסקתה בעיריית רעננה".

בהתייחסות לטיוטת הביקורת, רכזת האקרובטיקה שלחה מכתב תגובה מפורט בן 57 סעיפים באמצעות עורכי הדין נאוה פינצ'וק אלכסנדר ומירי ברנשטיין, בו הכחישה את הטענות שהועלו נגדה, כולל שאין לטענתה כל ניגוד עניינים. כמו כן טענה שהעלילו עליה ולא נעשתה חקירה ובדיקה מספקת של הטענות, וביקשה למחוק מהדו"ח את כל הטענות שנכתבו נגדה ולא נבדקו על ידו, וכן למחוק מהדו"ח את המלצתו לסיים את העסקתה. "ההמלצה לסיים את העסקתה של מרשתנו הינה קיצונית וחמורה, שפוגעת בחופש העיסוק, בכושר השתכרותה העתידי ובשמה הטוב" נכתב בשמה. 

לסיכום, הביקורת סברה ש"אין בתגובה זו (של הרכזת) מידע חדש אשר מחייב לבצע תיקונים או שינויים בטיוטת דו"ח הביקורת, והביקורת עומדת מאחורי כל האמור בה".

"קול רענן" פנה לליאת ארנפלד בבקשה לתגובה, וזו היתה תשובתה: "הכפישו את שמי בלי שום סיבה. נתתי את חיי במשך 23 שנה , וכל הבלגן קרה בגלל אמא אחת, שהאינטרס שלה זה הבת שלה. שום טענה שם אינה נכונה. . 23 שנה מחיי נתתי לעיריית רעננה ומבקר שלא מבין כלום מחק הכל בהינף יד. מסרתי לו מכתב שכולל 14 עמודים מעורכת הדין, שמפרט את טענותיי. יש מכתבי תמיכה מהורים עם שבחים להילא ולהילא. לא היתה תלונה אחת נגדי במשך השנים, רק מכתבי שבח. בסופו של דבר עיריית רעננה הגיעה איתי להסדר כספי נדיב, כי גם הם לא רצו ללכת לבית משפט".

עע\

סוגיות בתחום יחסי אנוש באגף חזות העיר

ב-30.12.18 עובד התלונן ל"יחס מתנכר ומשפיל מראש אגף חזות העיר, פגיעה במעמדו, העברת הנחיות ישירות לעובדים, צעקות והערות בפומבי, מידור, הוצאת מכרז למנהל יחידה במחלקתו שעה שהיה בחו"ל, התערבות בניהול המקצועי של המחלקה וקבלת החלטות שגויות (למשל, שתילת פרחי עונה לאחר ריסוס)".

משיחות שקיימה הביקורת עם 14 עובדים באגף עלתה תמונה של אוירה קשה. היו שתיארו את האגף כ"הר הגעש", ולדבריהם קיים חוסר אמון בין רבים מהעובדים לראש האגף, תיארו "יחס של זלזול מצידו והשפלה, מידור עובדים  ומי שלא יתייצב לימינו, ייפגע".

לדברי עובדים, מנהל האגף השתמש בשפה בוטה ואלימה ובדוגמאות העדינות יותר שבחרנו להעלות כאן, מצוין בדו"ח המבקר המילים: "נטגן אותו", "אני אעיף אותו", "למה ש- X  לא תקבל סרטן ותעזוב אותנו במנוחה". מנהלת אגף משאבי אנוש אישרה לביקורת שקיבלה תלונות באשר להתנהלות ראש האגף וסגנונו הבוטה. עוד ציינה, שמנהל האגף סרב להצעה להצמיד לתו ליווי אישי וניהולי.

בתגובה לביקורת ראש  האגף הכחיש את המיוחס לו בכל הקשור לשימוש בשפה בוטה וטען שמדובר בשקר והוא מוכן לעבור בדיקת פוליגרף. לטענתו המתלונן משקר ובארבעה השנים האחרונות לא היתה פעם אחת שהפריע למתלונן בניהול מחלקתו.

במסגרת תהליך הביקורת עלה, שאחד ממנהלי היחידות באגף שהה במהלך זמן עבודתו בהרצליה למשך שעות ארוכות, מחתים כרטיס ויוצא לענייניו. העובד שנקרא לשיחה נימק זאת בבעיות משפחתיות.

המלצת הביקורת: "להנהיג מדיניות ותרבות ארגונית של אפס סובלנות לתופעות מסוג אלה".

 

המועצה הדתית:

ממצאי הביקורת: יש למנות את עובדי המועצה לתפקידיהם על מכרז בלבד. ישנם תחומי פעילות במועצה אשר אינם מוסדרים בנהלים כגון: כשרות, נישואין, עירובין, תרבות תורנית וכו'. במסגרת זה , אין הגדרת תפקידים ברורה של כל עובדי המועצה, וביניהם מזכיר המועצה, מנהלי המחלקות, ראש ענף הפיקוח, רשמי הנישואין. תגובת יו"ר המועצה: כל תחומי הפעילות במועצה הדתית רעננה מוסדרים בנהלים שפורסמו ע"י המשרד לשרותי דת".

עוד עולה מהביקורת, שמספר עובדים אחרי גיל הפרישה המשיכו להיות מועסקים במועצה מבלי שהתקבל אישור לכך מהמשרד לשירותי דת. כמו כן, המבקר ממליץ שסדר היום של משגיחי הכשרות ישתנה מידי יום כך שהביקור אצל בעלי עסקים יהיה אקראי ומשתנה ולא ידוע מראש.

באשר למיקוואות, עולה מדו"ח הביקורת ש"במקווה רבוצקי היחס בין מספר הטובלות המוצע למספר הבורות פי 2.5 מיתר המקוואות וכתוצאה מכך תושבות האזור נאלצות לטבול בתנאים של עומס, ועלול להיווצר מצב של חוסר הגיינה". יו"ר המועצה הדתית הגיב לביקורת, שעיריית רעננה בנתה בור אחד במקום שניים, והמועצה הדתית החלה בתהליך הכשרת מקווה אלפסי לנשים על מנת לענות על הצורך.

הטבות לגמלאי העירייה:

עובדת עירייה שלאחר 18 שנות עבודה פרשה לגמלאות בפנסיה צוברת התלוננה שאינה זכאית להנחת גימלאי של 50 אחוז כמקובל בחוגים של מועדון הזהב של עיריית רעננה. בבדיקה עלה שקבלת הנחה ע"י גימלאי העיריה עבורם ועבור בני זוגם מותנית בהבאת אישור מאגף משאבי אנוש של העירייה על היותם גימלאי עירייה. אישור ניתן לעובדים שפרשו עם פנסיה תקציבית. אלא שחלק גדול מעובדי עירייה פורשים לגמלאות עם פנסיה צוברת, ואינם מקבלים אישור על היותם גמלאי עירייה, וכתוצאה מכך אינם נהנים מהנחת עובד עירייה.

המלצת המבקר: יש להפסיק מיידית את ההבחנה בין עובדי העירייה השונים היוצאים לגמלאות, ויש לאפשר מתן הנחה זהה לכל עובד עירייה שיצא לגמלאות ורוצה להשתתף בחוג עירוני. המבקר ממליץ לשקול לבטל הנחת עובד לבני הזוג של גמלאי העירייה.

אשכול פיס רעננה

הביקורת גילתה שאשכול פיס משאיר רושם טוב מבחינת הניקיון והאחזקה.  עם זאת, אולם האומנות נראה מוזנח ולכן קשה להשכירו לגורמים חיצוניים. במידה ושיטת המיזוג באשכול פיס תוחלף מצ'ילרים לאינורטרים, אזי ניתן יהיה להגיע לחיסכון של כ-40 אחוז בצריכת החשמל.

ניהול תב"רים בעיריית רעננה

אישור תב"ר מחייב את אישור מליאת המועצה. בעת הבאת תב"רים לאישור מועצת הרשות, מן הראוי שהנהלת הרשות המקומית  תציג בפני חברי המליאה את החלופות  התקציביות לפרויקטים המוצעים, אחרת נבצר מהם לקיים דיון ענייני בנושא. מדו"ח הביקורת עולה, שלא מוגשות לעיון המועצה חלופות אפשריות למימון ו/או ביצוע הפרויקטים המוגשים לאישורה!

בניגוד להוראות חוק יסוד תקציב, העיריה אינה מחזיקה חשבון בנק נפרד עבור כל ההקצבות שהתקבלו מהמדינה או ממפעל הפיס עבור עבודת פיתוח, ובניגוד לחוזר מנכ"ל, העירייה אינה מחזיקה בחשבונות בנק נפרדים עבור ניהול תב"רים בנושאים שנקבעו על פי החוזר.

ממצאי הביקורת: נוהל הכנת תב"רים לא עודכן מאז 2013. מנהלת מחלקת הכנסות הבהירה שהליך איתור מקורות מימון ממשרדי ממשלה שולב בנוהל מעקב הכנסות ממשרדי ממשלה.

בעירייה אין הנחיות ברורות ליחידות העירייה כיצד עליהן להגיש בקשה לת"בר, ואין טופס ייעודי מסודר ואחיד הכולל פירוט הנתונים. בעירייה אין הנחיות ברורות באשר להיקף תכנית הפיתוח , ומספר השנים שיכללו בתכנית הפיתוח.

הפיקוח העירוני:

מתוך ארבעה פקחים לאיכות הסביבה, בפועל העבודה מתבצעת ע"י שני פקחים. השניים הנוספים שעברו הכשרה אינם מועסקים בנושא, בשל אי השוואת תנאי שכר לפקחי איכות הסביבה האחרים, שהובטחו להם טרם יציאתם להכשרה. פקחי איכות הסביבה יוצרים לעירייה הכנסות גבוהות יותר מפקח רגיל, כיוון שהם עוסקים בנושאים משמעותיים כגון רעש, הטמנת פסולת שהקנסות עליהם גבוהים. הביקורת ממליצה להסדיר לאלתר נושא עבודתם וזכויותיהם של שני פקחי איכות הסביבה. מנהל הפיקוח מסר שהנושא הוסדר.

מדו"ח הביקורת עולה כי בינואר עד יוני 2018 חלה ירידה של 18 אחוז בכמות הדו"חות הכוללת (לעומת התקופה המקבילה אשתקד). לעומת זאת חלה עליה משמעותית של 56.5 אחוז בדו"חות אכיפה מצולמים, לעומת ירידה של 43 אחוז בדו"חות חניה הנרשמים ע"י פקחים. הסיבה לכך היא, שכיום מוצבות ברחבי העיר רעננה 13 מצלמות אכיפה (לעומת שתי מצלמות בלבד ב-2016). כמות הפקחים פחתה לעומת שנים קודמות, למרות תוספת שכונות חדשות שנבנו. הביקורת רואה צורך דחוף לתוספת כוח אדם בפיקוח העירוני.

יחידת השבחה וטאבו במנהל הנדסה:

התנהלות לא ראויה ביחידת השבחה וטאבו באגף הנדסה. באחת התלונות צוין שמנהל היחידה אינו מקבל סמכות ומשתלח בצורה בוטה במנהליו ובגורמים מקצועיים אחרים. הביקורת רואה בחומרה את התנהלותו של מנהל היחידה כפי שבאה לידי ביטוי בדו"ח זה, וממליצה לנקוט נגדו באמצעים משמעתיים. הביקורת מציינת, ש"מנהל היחידה נשוא הביקורת עובד באחד הצמתים המרכזיים והמשפיעים על הכנסות העירייה. לאור התנהלותו אסור שמצב זה יימשך".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: גנב עשרות מוצרים מקניונים בהרצליה
ילד נפצע קשה מפגיעת רכב משמר הגבול
חוזרת לשורשים
אליאב אסייג וצוות הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית
סיור התחדשות עירונית ברעננה
לראשונה בסורוקה - צנתור בגישה חדשנית
נקבע מותה של אישה שנפלה מגובה בנתניה
תמי גרוסמן , ממגישות העתירה
תושבי הרצליה נגד בינוי אינטנסיבי בתקופת הבחירות
אישה פצועה קשה נמצאה בנתניה